Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

PRZED NAMI DOLNOŚLĄSKIE ZAWODY STRZELECKIE

Starostwo Powiatowe w Jaworze oraz Jaworski Klub Strzelecki „UR” serdecznie pragnie zaprosić uczniów szkół średnich do udziału w Dolnośląskich Zawodach Strzeleckich im „Żołnierzy Września 1939”.
PRZED NAMI DOLNOŚLĄSKIE ZAWODY STRZELECKIE

Zawody odbędą się w dniach 20-21 września 2017r. i będą integralną częścią obchodów „Polskiego Września 1939” w powiecie jaworskim. W zamyśle turniej ten będzie przedsięwzięciem cyklicznym, planowanym na wrzesień, aby uczcić i przypomnieć zasłużonych żołnierzy Wojska Polskiego, biorących udział w kampanii wrześniowej.

Celem zawodów jest popularyzowanie wśród młodzieży szkolnej wiedzy dotyczącej zagadnień obronności kraju, podnoszenie sprawności fizycznej, doskonalenie umiejętności strzeleckich w bezpośredniej rywalizacji sportowej oraz popularyzacja w społeczeństwie strzelectwa sportowego i sportów obronnych.

Pierwszego dnia uczniowie szkół będą rywalizować indywidualnie i zespołowo o puchar będący główną nagrodą wojewódzkich zawodów strzeleckich. Przewidziane są trzy konkurencje: karabinowa, rzut granatem oraz konkurencja strzelecko-biegowa.

W drugim dniu odbędzie się prezentacja multimedialna pt. „Polski Wrzesień 1939”, połączona z pokazem sprzętu: Sił Zbrojnych RP, Policji, Państwowej Straży Pożarnej, Pogotowia Ratunkowego, Straży Granicznej oraz targów edukacyjnych. Uczniowie w tym dniu będą mogli zapoznać się z ofertą edukacyjną szkół wyższych: Akademii Sztuki Wojennej, Wojskowej Akademii Technicznej, Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Lądowych, Uniwersytetu Wrocławskiego, Politechniki Wrocławskiej, Dolnośląskiej Szkoły Wyższej, Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Legnicy, Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu, a także zapoznać się z ofertą pracodawców: Polskiej Grupy Zbrojeniowej, Wojskowej Komendy Uzupełnień, Dowództwa Obrony Terytorialnej, Izby Administracji Skarbowej, Państwowej Straży Pożarnej, Policji, Straży Granicznej, Pogotowia Ratunkowego. Dyrektorzy szkół oraz nauczyciele będą mogli uczestniczyć w dyskusji z Wiceministrem Obrony Narodowej Panem Michałem Dworczykiem dotyczącej „dużej reformy” klas mundurowych.

Po rozdaniu pucharów i dyplomów zwieńczeniem dnia będzie występ „Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego

Zgłoszenie wstępne (w załączeniu), proszę wypełnić i przesłać pisemnie do dnia 21.06.2017r. na adres: Starostwo Powiatowe w Jaworze ul. Wrocławska 26, 59-400 Jawor oraz drogą elektroniczną na adres mailowy: [email protected].

 Po wstępnym zgłoszeniu szkoły na adres szkoły zostanie wysłana pełna dokumentacja (regulamin zawodów, Karta zgłoszeniowa indywidualnego zawodnika, program zawodów i konferencji).

         Oczekujemy, że wydarzenie to spotka się z dużym zainteresowaniem, uczniów (zawodników jak i osób nie biorących udziału w konkurencjach) oraz grona pedagogicznego.

Jeśli Państwa szkoła nie posiada drużyny strzeleckiej, serdecznie zapraszamy uczniów i nauczycieli do przybycia i wzięcia udziału w drugim dniu (21 września 2017r.).


Oceń

Napisz komentarz
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Komentarze
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: też życzliwyTreść komentarza: jak będziemy ciągle ogrzewać coraz droższym węglem i gazem to kto wygra? ;)Data dodania komentarza: 13.08.2022, 14:55Źródło komentarza: Spotkanie radnych Bielawy w sprawie budowy instalacji odzysku energii w BielawieAutor komentarza: Jan TermicznyTreść komentarza: 17.08.2022 godz. 17.00, 𝐁𝐢𝐞𝐥𝐚𝐰𝐬𝐤𝐢 𝐈𝐧𝐤𝐮𝐛𝐚𝐭𝐨𝐫 𝐏𝐫𝐳𝐞𝐝𝐬𝐢𝐞̨𝐛𝐢𝐨𝐫𝐜𝐳𝐨𝐬́𝐜𝐢, 𝐮𝐥. 𝐖𝐨𝐥𝐧𝐨𝐬́𝐜𝐢 𝟐𝟒, 𝐬𝐚𝐥𝐚 𝐤𝐨𝐧𝐟𝐞𝐫𝐞𝐧𝐜𝐲𝐣𝐧𝐚 𝟏.𝟐𝟎Data dodania komentarza: 12.08.2022, 14:13Źródło komentarza: Spotkanie radnych Bielawy w sprawie budowy instalacji odzysku energii w BielawieAutor komentarza: RealistaTreść komentarza: A dla czego musi? Dlaczego nie zabrała się za to sama? Dlaczego ZGPD-7 nie zbudował wcześniej zakładu zagospodarowania odpadów? Albo: nie umie, nie chce, albo nie miał pieniędzy? Czemu teraz miałby to robić? Dasz ogrodnikowi do naprawy komputer?Data dodania komentarza: 12.08.2022, 08:44Źródło komentarza: Zapraszamy na kolejne spotkanie informacyjne dotyczące planowanej inwestycji „Budowy instalacji do energetycznego spalania RDF na terenie Ekologicznego Centrum Odzysku w Bielawie”Autor komentarza: życzliwyTreść komentarza: Nie róbcie tej sortowni, bo przegracie wyboryData dodania komentarza: 11.08.2022, 15:53Źródło komentarza: Spotkanie radnych Bielawy w sprawie budowy instalacji odzysku energii w BielawieAutor komentarza: ...Treść komentarza: Kiedy spotkanie w sprawie bezpieczeństwa mieszkańców?Data dodania komentarza: 11.08.2022, 10:12Źródło komentarza: Spotkanie radnych Bielawy w sprawie budowy instalacji odzysku energii w BielawieAutor komentarza: SzlaufieTreść komentarza: Może powtórzysz to nie anonimowo cwaniaku za 5gr?Data dodania komentarza: 08.08.2022, 19:08Źródło komentarza: Śmierć mężczyzny w Bielawie
Reklama