Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

W KŁODZKU PODPISANO POLSKO - CZESKĄ DEKLARACJĘ WSPÓŁPRACY W ZAKRESIE RATOWNICTWA MEDYCZNEGO

Ratownicy medyczni zarówno po polskiej jak i po czeskiej stronie są przygotowani do ratowania ludzkiego życia na terenie obu krajów, ale formalnej umowy międzyrządowej wciąż brakuje. 22 listopada w starostwie powiatowym w kłodzku przedstawiciele ratownictwa medycznego z terenów przygranicznych Polski i Czech podpisali deklarację współpracy. Jak zaznaczył wicemarszałek dolnośląski Marcin Krzyżanowski, po stronie polskiej na poziomie rządowym trwają już prace nad regulacjami prawnymi międzynarodowej umowy. Obecny na konferencji senator Aleksander Szwed zadeklarował, iż osobiście będzie dążył do uregulowania tej sprawy. Miroslav Vlasák z Europejskiego Ugrupowania Współpracy Terytorialnej NOVUM uważa, że wybory w Czechach nie powinny mieć wpływu na decyzję o międzynarodowej współpracy. Pozostaje mieć nadzieję, że złożone deklaracje jak najszybciej znajdą odzwierciedlenie w uwarunkowaniach prawnych, bo tutaj często chodzi o czas, który decyduje o życiu.
W KŁODZKU PODPISANO POLSKO - CZESKĄ DEKLARACJĘ WSPÓŁPRACY W ZAKRESIE RATOWNICTWA MEDYCZNEGO
Autor: Powiat Kłodzki

 


Oceń

Napisz komentarz
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Komentarze
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: ObserwatorTreść komentarza: Gdzie Ci "mężczyźni" ? nie podjęli rękawicy ? bali się rozmowy face to face, zza komputerów to odważni , a na ulicy blady strach . "Mazurkiewicz" największy kozak :))Data dodania komentarza: 19.08.2022, 15:13Źródło komentarza: Lądek-Zdrój: Grupa organizująca referendum, nie przyszła na spotkanie z burmistrzemAutor komentarza: DriverTreść komentarza: Dalej niech jezdza grubo ponad sto, wyprzedzają na trzeciego... Napewno bedzie mniej wypadków.Data dodania komentarza: 18.08.2022, 08:20Źródło komentarza: Zderzenie czterech aut na "ósemce"Autor komentarza: Mam już dość Ukrainy w PolsceTreść komentarza: Można się fajnie bawić za cudze ? Pomagajcie dalej .Data dodania komentarza: 14.08.2022, 14:39Źródło komentarza: Wypadek pijanych obywateli UkrainyAutor komentarza: mbrallyTreść komentarza: Kamionki to myślą że Rajd Elmot, mają Focusa to myślą że mają WRC, są pijani i z Ukrainy to myślą że tu tak można. Oj nie Da!Data dodania komentarza: 14.08.2022, 14:30Źródło komentarza: Wypadek pijanych obywateli UkrainyAutor komentarza: mieszkaniecTreść komentarza: tak to jest jak można jeździć na dowód osobisty, bez znajomości przepisów......Data dodania komentarza: 14.08.2022, 09:43Źródło komentarza: Wypadek z udziałem skuteraAutor komentarza: też życzliwyTreść komentarza: jak będziemy ciągle ogrzewać coraz droższym węglem i gazem to kto wygra? ;)Data dodania komentarza: 13.08.2022, 14:55Źródło komentarza: Spotkanie radnych Bielawy w sprawie budowy instalacji odzysku energii w Bielawie
Reklama