Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

W KŁODZKU PODPISANO POLSKO - CZESKĄ DEKLARACJĘ WSPÓŁPRACY W ZAKRESIE RATOWNICTWA MEDYCZNEGO

Ratownicy medyczni zarówno po polskiej jak i po czeskiej stronie są przygotowani do ratowania ludzkiego życia na terenie obu krajów, ale formalnej umowy międzyrządowej wciąż brakuje. 22 listopada w starostwie powiatowym w kłodzku przedstawiciele ratownictwa medycznego z terenów przygranicznych Polski i Czech podpisali deklarację współpracy. Jak zaznaczył wicemarszałek dolnośląski Marcin Krzyżanowski, po stronie polskiej na poziomie rządowym trwają już prace nad regulacjami prawnymi międzynarodowej umowy. Obecny na konferencji senator Aleksander Szwed zadeklarował, iż osobiście będzie dążył do uregulowania tej sprawy. Miroslav Vlasák z Europejskiego Ugrupowania Współpracy Terytorialnej NOVUM uważa, że wybory w Czechach nie powinny mieć wpływu na decyzję o międzynarodowej współpracy. Pozostaje mieć nadzieję, że złożone deklaracje jak najszybciej znajdą odzwierciedlenie w uwarunkowaniach prawnych, bo tutaj często chodzi o czas, który decyduje o życiu.
W KŁODZKU PODPISANO POLSKO - CZESKĄ DEKLARACJĘ WSPÓŁPRACY W ZAKRESIE RATOWNICTWA MEDYCZNEGO
Autor: Powiat Kłodzki

 


Oceń

Napisz komentarz
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Komentarze
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: ddTreść komentarza: Dobrze...ale podzielmy to teraz na pensje dla osób tam pracujących, czyli co najmniej kilka osób i na 12 miesięcy...Czy wysokość pensji nie przekroczy tych 90.000zł? Chyba że jest to czysty zysk, po uwzględnieniu pensji...Ale ok, park powinien sie rozwijac..Data dodania komentarza: 04.10.2022, 18:49Źródło komentarza: Park Miejski w Bielawie jest coraz bardziej dochodowyAutor komentarza: MirekTreść komentarza: Już teraz trzeba zadbać by była obsada.Data dodania komentarza: 04.10.2022, 16:37Źródło komentarza: Rusza budowa Dolnośląskiego Centrum Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży w LubinieAutor komentarza: ZdenekTreść komentarza: Wieś galeria niedawna 🤣🤣🤣Data dodania komentarza: 04.10.2022, 14:59Źródło komentarza: W BIELAWIE POWSTANIE GALERIA HANDLOWAAutor komentarza: nickTreść komentarza: a w Dz-owie miał być od lipca, haha, jak zwykle w tej dziurze obiecanki cacankiData dodania komentarza: 03.10.2022, 19:16Źródło komentarza: Punkt Paszportowy w Kłodzku, od 5 października można składać wnioskiAutor komentarza: Je#acPZPNTreść komentarza: Jak zobaczę tego sędziego jeszcze raz to dostanie pstryczka w nos ludzie widzą .. j... mZKS. Nie pozdrawiamData dodania komentarza: 03.10.2022, 15:45Źródło komentarza: Zwycięstwo Lechii Dzierżoniów w 72 derbach powiatu dzierżoniowskiegoAutor komentarza: Uwielbiam EleniTreść komentarza: Była cudowna atmosfera!Data dodania komentarza: 02.10.2022, 20:50Źródło komentarza: IV Festiwal Piosenek Eleni - Po słonecznej stronie życia
Reklama