Pierwszy dzień w pracy – przygotowania

  • 25.09.2019, 10:00
  • Grupa Tipmedia
Pierwszy dzień w pracy – przygotowania
Pierwszy dzień pracy jest swoistego rodzaju przedłużeniem pierwszego wrażenia, które zrobiliśmy na rozmowie kwalifikacyjnej. Aby go nie zepsuć, a tym samym pokazać, iż zależy nam na pracy, warto zastosować się do kilku rad. Przede wszystkim liczy się przygotowanie i nastawienie do nowego miejsca zatrudnienia i obowiązków, jakie na nas czekają.

Odpoczynek

By ruszyć z kopyta w nowej pracy i dać z siebie wszystko, powinniśmy należycie wypocząć. Warto więc dzień wcześniej położyć się wcześniej spać, a wszelkie czynności związane ze spędzaniem czasu wolnego przesunąć na później. Należyty odpoczynek pozwoli nam zaprezentować się z jak najlepszej strony i pokazać, że jesteśmy wydajni, skuteczni i profesjonalni.

 

Punktualność

Nowa praca to nowe obowiązki, a pierwszym z nich będzie punktualne rozpoczęcia wypełniania powierzonych zadań. Wszelkie spóźnienia mogą być bardzo różnie, przeważnie negatywnie, odebrane. Dlatego powinniśmy wypocząć na tyle, aby nie musieć pędzić na złamanie karku bądź łapać przesiadek. Warto nastawić sobie budzik nieco wcześniej bądź przygotować taki posiłek, który nie wymaga długiego przygotowania.

 

Wizerunek

Powtórzenie klasy i elegancji z rozmowy rekrutacyjnej powinno wejść nam w nawyk już pierwszego dnia pracy. Zadbamy o to ubierając się schludnie, zgodnie z panującym dress codem oraz zachowując odpowiednie zasady savoir vivre, włącznie z wewnętrznymi zasadami nowego miejsca pracy. Mile widziane będzie przywitanie z nową załogą, a także kurtuazyjne rozmowy w czasie przerwy.

 

Nastawienie do pracy

Pozytywne nastawienie i zapał do pracy to klucz w pierwszym dniu w nowej firmie. W ten sposób przełamiemy opory przed poznawaniem nowych ludzi, a także zmniejszymy działania stresogennych czynników. Dobrym rozwiązaniem będzie zdanie sobie sprawę, iż możemy od nowa budować silną i niezależną pozycję w strukturach wybranej firmy.

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: