GMINA BIELAWA PRZEKAŻE 180.000 ZŁ DLA SZPITALA POWIATOWEGO W DZIERŻONIOWIE

  • 27.11.2020, 08:45 (aktualizacja 27.11.2020, 08:48)
  • Telewizja Sudecka
GMINA BIELAWA PRZEKAŻE 180.000 ZŁ DLA SZPITALA POWIATOWEGO W DZIERŻONIOWIE
Od początku epidemii koronawirusa Gmina Bielawa wspiera Szpital Powiatowy w Dzierżoniowie, który jest jedyną placówką medyczną na terenie powiatu, świadczącą całodobową opiekę medyczną.

25.XI.2020 r. Rada Miejska Bielawy podjęła uchwałę o udzieleniu pomocy finansowej w kwocie 180.000 zł, która zostanie przeznaczona na zakup urządzeń do tlenoterapii, środków ochrony osobistej oraz wykonanie modernizacji infrastruktury dzierżoniowskiego szpitala, w tym zbiorników

i instalacji tlenowej.

Przypomnę, że w III kwartale br. bielawski samorząd przeznaczył 135.000 zł. na zakup nowego ambulansu oraz niezbędnych środków medycznych, czystości, a także środków ochrony osobistej dla personelu.

Z kolei 30.X.2020 r. Bielawa, wspólnie z pozostałymi udziałowcami spółki Wodociągi i Kanalizacja w Dzierżoniowie, podjęła jednogłośnie uchwałę w sprawie upoważnienia Zarządu WiK do przekazania darowizny w kwocie 69.120 zł na zakup respiratora dla dzierżoniowskiego Szpitala Powiatowego.

Natomiast 2.XI.2020 r. Prezes Zarządu dzierżoniowskiej placówki medycznej zwrócił się z prośbą do Gminy Bielawa o przekazanie 6 betonowych płyt drogowych, które zostały wykorzystane przy budowie zbiorników tlenowych, w związku z koniecznością prowadzenia stałej tlenoterapii u pacjentów leczonych na COVID-19. Oczywiście wspomniane płyty zostały przekazane nieodpłatnie.

Solidarność i zrozumienie między lokalnymi samorządami jest bardzo ważna, szczególnie w okresach kryzysu z jakim mamy do czynienia choćby obecnie. Jestem przekonany, że nie jest to ostatnia inicjatywa tego typu, a razem zawsze możemy więcej.

Telewizja Sudecka

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe