Wtorek, 23.07.2019

CZTERY SCHODY DO NORMALNEGO ŻYCIA

  • 05.05.2017, 16:11 (aktualizacja 05.05.2017, 20:55)
  • Telewizja Sudecka
CZTERY SCHODY DO NORMALNEGO ŻYCIA
Problem z jakim boryka się Kamil mieszkaniec Bielawy z pewnością mógłby być szybko rozwiązany. Niestety nikt z osób decyzyjnych w tym mieście nie staje na wysokości zadania, a Kamil i jego mama nie mają już sił na ciągłą walkę z biurokracją. Zaledwie cztery schody dzielą ich od prawie normalnego życia.

 

Czy mieszkaniec Bielawy może liczyć na pomoc ze strony miasta? Mamy nadzieję, że ten program zmobilizuje dobrych ludzi do wspólnego działania i pomocy Kamilowi. Zachęcamy do kontaktu z naszą redakcją.
 

SKOK DO ZUPEŁNIE INNEGO ŻYCIA

Telewizja Sudecka

Zdjęcia (3)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (59)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Do roboty panowie!!!
Do roboty panowie!!! 08.05.2017, 19:21
Nie pomogą tylko pisma wysyłają jakiś koszmar urzędniczy. A pytanie czy Pan Cąber i Pan Łyżwa byli u tego chłopca i zobaczyli jak pomóc? Dupę Panowie ruszyć i pojechać do nich i zrobić coś dobrego, a nie tylko udowadniać, że nie można, nie od tego jesteście, a od służenia innym na tym polega praca za nasze wspólne pieniądze.
R9
R9 08.05.2017, 09:01
A dlaczego PFRON tego jeszcze nie sfinansował? Toż oni już kilka niezłych podjazdów dla inwalidów zasponsorowali w Bielawie. PCPR w Dzierżoniowie z tego co kojarzę pieniądze rozdziela, nie ma nikogo, co by chłopaka poinstruował? Problem jedyny jest taki, że on sam jako niepełnosprawny musi podpisać wniosek. I tyle w temacie, reszta to bicie piany.
bielawianin
bielawianin 07.05.2017, 21:41
Problemem bielawskiego MZBM jest jego struktura i zatrudnienie. Ewenementem na skalę krajową jest to, że spółka MZBM płaci podmiotowi prywatnemu za wykonanie pracy, do której sama została powołana. Takie "genialne" rozwiązanie powoduje , że te dwa podmioty zatrudniające razem kilkadziesiąt osób "doją" właściciela majątku - gminę Bielawa równo i systematycznie. Zasób mieszkaniowy gminy jak wygląda - każdy widzi. Nikt tego stanu nie próbuje nawet zmienić, ponieważ traktuje się te dwa podmioty jako miejsca pracy mniej lub bardziej ważnych miejscowych polityków i członków ich rodzin, a nie specjalistów. Wydaje się, że nadszedł czas na zmiany. Ale czy obecny burmistrz jest do tego zdolny ? Poprzedni też nie załatwił tego tematu, chociaż program wymiany pokryć dachowych wydawał się iść w dobrym kierunku. Prace na substancji mieszkaniowej gminy obecnie są prowadzone doraźnie i nie są widoczne. W mieście nie ubywa szpetnych elewacji, skleconych naprędce komórek i szpecących podwórek. Wydaje się,że Pachurze i jego TS nie zabraknie tematów w tej materii jeszcze bardzo długo. No cóż, jak się jest zajętym latami nartami wodnymi to takie prozaiczne problemy mieszkańców jak stan gminnych lokali mieszkalnych i ich otoczenia mogą ujść uwadze rządzących tym miastem. pozdrawiam
mieszkaniec Bielawy
mieszkaniec Bielawy 07.05.2017, 21:17
Wszytko by bylo do dobrze tylko te smieszne prawa wspolnoty i budowlane dzialaj negatywnie. Bo zeby nie to to bez problemu by mozna bylo zrobic. Kiedy jest wspolnota to wedlog prawa mieszkanicy ponosza koszty. Tak jest w tym przypadku ale to sa chore przepisy.
Bielawa
Bielawa 08.05.2017, 06:13
Zgadza się, gdyby burmistrz z publicznych pieniędzy zrobił cokolwiek w budynku w którym lokatorzy są właścicielami swoich mieszkań i procentowo części wspólnych, natychmiast zostałby oskarżony o niegospodarność i naruszenie dyscypliny finansów publicznych. A kto by to oskarżenie upublicznił? Sudecka?
eryk
eryk 08.05.2017, 12:44
Klasyczny "niedasizm" jak za poprzedniej ekipy.
Idv
Idv 08.05.2017, 08:26
Ania,ty w ogóle sypiasz?
Bielawianin
Bielawianin 07.05.2017, 11:23
Tu są wymogi dotyczące podjazdów( http://www.niepelnosprawni.pl/… więc jest trochę roboty przy wykonaniu więc taka cena może wyjść ,przy wysokości balkonu 1m to już około 18mb podjazdu + spocznik , za m2 ok 550 ( allegro http://allegro.pl/wycieraczka-… a szerokość min 120 cm więc podjazd ok 650 zł/mb x 18 m=9900 + konstrukcja ,poręcze, beton
Więc cena nie jest wygórowana , ale to nie tłumaczy władz
Jar
Jar 07.05.2017, 10:17
Problemy obywateli miasta nie są przedmiotem działań zarówno burmistrza jak i bezradnej "Rady Miasta" co pokazały choć by ostatnie dwie sesje .Problemy należy rozwiązywać we własnym zakresie a szczególnie takie drobne jak ten sygnalizowany przez zrozpaczoną matkę.Dla burmistrza ważniejsze jest uruchomienie za duże pieniądze wyciągu dla nart wodnych który będzie działał sezonowo i przynosił więcej strat niż zysków o czym piszą w miejscach ich funkcjonowania(proszę sprawdzić cennik takich usług - dla kogo to robicie bezmózgi?.Czy na pokaz?).Chora na władzę nasza władza jest ślepa i głucha i ma gdzieś głos obywateli.
olo
olo 07.05.2017, 12:16
To zupełnie jak za poprzedniej ekipy.
!?
!? 07.05.2017, 12:39
Jak można porównywać tych 2-ch żadnych władzy i lekceważących obywateli miasta nieudaczników do poprzednich władz chyba że cierpi się na podobne schorzenia jak w komentarzu powyżej.
karl
karl 07.05.2017, 16:21
W MZBMIE po staremu jak za ryszarda.
robin
robin 07.05.2017, 01:11
a faktury wystawiane są na duze kwoty,, tak sie wyciąga wlasnie kase z miasta , i zabawa trwa w najlepsze. a dla chlopaka który naprawdę potrzebuje nie ma i się nie da.......
Mar
Mar 06.05.2017, 20:54
Po mzbm nie ma sie czego spodziewac bo to patologia... ze poprzedni burmistrz akceptowal taka kadre szacun za odwagę. Ale ze obecny nie robi z ta banda pozadku ? Wyciagaja nasza kase na fuszerki ktore robia firmy koguciki i dzialkuja sie sianem.. robia np.pseudo wentylacje w starych blokach ktora nie ma prawa dzialac bo polega tylko na wypieprzeniu dziur pod oknami....takie dzialanie powoduje tylko pizdziawe w domu . No cóż zeby zrobic to poprawnie to potrzbne sa projekty od profesjonalistow a nie od idiotow.
..
.. 06.05.2017, 13:15
Radni robią kampanie, naobiecują ze będą pomagać, jacy to oni dobrzy.... A jak przyjdzie co do czego pomóc biednemu chłopakowi który się stara jak może o to żeby mógł normalnie funkcjonować, to radnych nagle nie ma, i pieniędzy na nagle też nie ma.. Na bielawianke 400tys, nie było im szkoda a na podjazd dla chłopaka 15tys im szkoda.... Żenada
fg
fg 06.05.2017, 11:09
Niech każdy radny odda połowę swojej miesięcznej diety i będzie kasa na podjazd... Gdzie są radni z tego okręgu? Na plakatach???
Kasia
Kasia 06.05.2017, 09:59
Na fb prowadzona jest akcja pomocy dla Dawidka Jarosza, trzeba wyremontować pokój na strychu... jakoś nigdzie nie widziałam pretensji do burmistrza, że nie chce pomóc... Na tym polega pomaganie!!! robi się akcję a nie wykorzystuje ludzkie dramaty dla swoich celów panie PP
Podatnik
Podatnik 06.05.2017, 13:45
A ja moja droga Kasiu uważam ,ze pomaganie poprzez rożnego rodzaju akcje podejmowane przez mieszkańców uspokajają ich sumienia. Mam jednak watpliwości, uważam bowiem,ze od pomagania ludziom w potrzebie sa władze ,które dysponują naszymi wcale nie małymi podatkami. Odprowadzając co miesiąc wysokie podatki cieżko pracując uważam ,ze pomagam. Ludzkie dramaty trzeba nagłaśniać ,bo jeśli chodzi o opisaną wyżej sprawę i odpowiedź MZBM - u jest skandalem. Czy ty wiesz ,ze pan burmistrz zażyczył sobie podwyżki zarabiając przecież godziwie? Czy wiesz ,ze za tą różnice w zarobkach można by było śmiało wybudować te cztery schodki i wyremontować ten pokój na poddaszu? Więc nie opowiadaj banialuk ,szukając winnych nie tam gdzie ich nie ma.
Kasia
Kasia 06.05.2017, 15:13
Drogi Podatniku, twoja subiektywna ocena jest dla mnie tanim populizmem dla ciemnego ludu. Zazwyczaj ci, którzy płacą najmniejsze podatki najgłośniej je wypominają
Podatnik
Podatnik 08.05.2017, 17:28
Kasiu populizmem jest powoływanie sie na organizowane akcje pomocy. To jest dopiero populizm. Jakie kryteria przyjmujecie organizując takie akcje? Dlaczego pomagacie wyremontować pokój na poddaszu ,a nie np.wybudować cztery schodki,albo zebrać pieniądze potrzebne na niezliczoną ilośc ratujących zycie operacji . Wyremontujecie pokój i uspokajacie sumienie ,a Kamil niech dalej jeździ po deskach.


My możemy pomagać jako społeczność ,ale problemów nie rozwiążemy ,od tego jest wybierana przez nas władza ,bo problemy droga Kasiu trzeba rozwiązywać systemowo. Niedobrze mi sie robi kiedy widzę płaczących rodziców szukających np. 150 tys. zł. na operacje ratującą zycie ich dziecka ,a z drugiej strony te rzadzące paniska przewalające miliardy na rożnego rodzaju komisje czy inne ***rele.Czy my mamy przejąć ich zas...ne obowiązki za które im słono płacimy ? To jest ocena obiektywna Kasiu. A co do wysokości płaconych podatków ,bez względu na ich wysokość podatnik jest podatnikiem i należy mu sie ze strony urzedasow szacunek.
Lol
Lol 07.05.2017, 10:47
Gdyby tv sudecka tego nie naglosnila to dramat trwalby nadal. A wladze miasta maja zakichany obowiazek zajecia sie takimi sytuacjami i powinny to robic z automatu. Tylko do tego trzeba serca i rozumu a tego panom burmistrzom zdecydowanie brakuje.
?
? 06.05.2017, 09:35
A przecież mamy radnych zatrudnionych w MZBM. Przedtem Pajda i Tkacz. Teraz Tkacz. Może oni coś zrobią?
Hańba!!!
Hańba!!! 06.05.2017, 09:07
Zamiast wywalać ponad 20 milionów na drogi przy obwodnicy gdzie nawet pies z kulawą nogą nie chodzi, Dźwinielowcy mogli pobudować budynki komunalne albo przynajmniej wyremontować te ruiny!!!! Tyle lat nic dla ludzi nie robili ale sudecka nachwalić się nie mogła "zgranego zespołu". Wtedy pan Paweł nie dopowiadał w wywiadach, że jakiś urzędnik coś blokuje... a teraz w 2,5 roku nowy burmistrz ma naprawić to co tamci tyle lat olewali??? A teraz wykorzystywać kalekę dla swojej propagandy przeciwko nowej władzy??? Trzeba człowiekowi pomóc a nie robić politykę panie sudecka
TVN
TVN 06.05.2017, 11:25
Anno,na twoje wywody szkoda klawiatury
Rkfwzji
Rkfwzji 06.05.2017, 11:19
Zamiast ustawiać przetargi na TBS,remont molo,remont placu przy teatrze,remont basenu na jeziorze,budowa ronda na pl.kościelnym to pewnie by wiele milionów zostało.Możnaby wtedy zrobić podjazdy w każdym budynku w Bielawie.No ale cóż za dużo ludzi chce się nachapać.
radca
radca 06.05.2017, 11:26
A jednak doceniasz co zrobił nowy burmistrz dla mieszkańców :) a na oskarżenia o ustawianie trzeba mieć dowody... będziesz się tłumaczył
J
J 06.05.2017, 12:06
Przed kim?
.
. 06.05.2017, 09:10
Po co budować mieszkania jak większość osób wyjechała i pustych mieszkań stoi pełno ?
xxx
xxx 06.05.2017, 09:27
te mieszkania mają właścicieli...
Justyna
Justyna 06.05.2017, 08:53
" ... osobą trzecim " - BRAWO!!
ha ha
ha ha 06.05.2017, 09:30
Jaki urzędnik taka ortografia.
Mieszkaniec
Mieszkaniec 06.05.2017, 08:31
Tak Dźwiniel dbał o niepełnosprawnych! Na bielawiankę ponad 400 tysięcy z MZBM przelewali a na inwalidę nie było 15 tysięcy??? 16 lat rządzili i ludzie takie widoki z okien mają, odrapane korytarze i odpadające tynki. Szkoda panie Pachura, że wcześniej pan takich dramatów nie widział!!!
ddz
ddz 06.05.2017, 08:52
Co prawda to prawda
zniesmaczony
zniesmaczony 06.05.2017, 09:32
moze zamiast opluwac wszystkich warto zabrac sie za pomaganie ???
mieszkaniec Bielawy
mieszkaniec Bielawy 06.05.2017, 08:22
Ul. Szewska 12 Bielawa
olo
olo 06.05.2017, 08:04
W mzbmie po staremu jak za dźwinela.
Lokator
Lokator 06.05.2017, 06:20
Ciagle zaslanianie sie wspolnotami szlak trafia.Nic nie mozna zalatwic i nich bo slychac jedno ! Np na dwoch wlascicieli wlasnosciowych 5 gminnych i nie wolno nic mzbm nic nie zrobi bez zgody tz wspolnoty.Lokatorzy gminni placa tak samo kasa znika a nic latami nie robione .
Taki podjazd powinien byc natychmiast zrobiony !!!! A jak czytam o zgodziw wspolnoty to az brak slow.
MARCIN
MARCIN 06.05.2017, 00:14
MZBM TO BANDA tempaków jak widać z Burmistrzem na czele!!! Taki podjazd to powinien być zrobiony na wczoraj !!! Jeżeli ktoś twierdzi że czegoś nie da się zrobić to powinien przyjść ktoś kto o tym nie wie- Przyjdzie i to poprostu zrobi !!! Jeżeli ktoś zasłania się jakimiś pozwoleniami itd... i skoro jest taki prawny i przestrzega wszystkich przepisów to może wyślemy tam inspektora budowlanego ? myślę że każe się wszystkim wyprowadzić bo chata będzie grozić zawaleniem jak większość lepianek w Bielawie. Wtedy prawnie trzeba będzie przyznać mieszkanie rodzinie i sprawa załatwiona..... Skoro tak prostej sprawy nie da się załatwić to znaczy że u władzy siedzą *** wołowe a nie ludzie z jakimkolwiek pomysłem rozwój . Na świecie budują wieżowce,stadiony,mosty a w Bielawie nie da się zrobić podjazdu na 4 schodki !!!! Nie da to się gołemu w kieszeń na*** ! pierd..olic pozwolenia, niech ludzie zrobią zrzutę ,wezmą jakiś chlopaków z budowlanki i sami to zrobią, a jak przyjdzie jakiś pan harasim albo inny down z Mzbmu to każcie sprawdzić sobie odrazu czy sestem wentylacyjny jest zgodny z prawem, oraz czy elewacja nie odpada, czy budynek nie grozi zawaleniem itd... coś się wymyśli.
Głowa do Góry Kamilu napewno zaraz dojdą do wniosku że jednak się da !!!
Rodzic dziecka z Zespolem Downa
Rodzic dziecka z Zespolem Downa 06.05.2017, 10:14
Jesteś zwykłym gnojem jeżeli obrażasz ludzi z Zespołem Downa... uważasz się za lepszego kozaku? chcesz pomóc niepełnosprawnemu to nie ubliżaj innym niepełnosprawnym bo oni sobie życia z tą chorobą nie zamówili u Pana Boga!!!
bielawianin
bielawianin 05.05.2017, 23:07
a jaki tam adres?

Pozostałe