Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Artykuły

„SOWIOGÓRSKI TOUR” za nami
„SOWIOGÓRSKI TOUR” za nami

W dniach 13-14 sierpnia na drogach powiatu dzierżoniowskiego odbył się wyścig kolarski pn. „SOWIOGÓRSKI TOUR”, zorganizowany przez Ludowy Klub Sportowy „ATOM” Wyścig składał się z trzech etapów gdzie na starcie zgłosiło się 264 sportowców.

Dzisiaj, 16:27
Święto Wojska Polskiego w Dzierżoniowie
Święto Wojska Polskiego w Dzierżoniowie

Święto Wojska Polskiego – święto Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej, obchodzone na pamiątkę zwycięskiej Bitwy Warszawskiej w 1920, stoczonej w czasie wojny polsko-bolszewickiej. 15 sierpnia pod pomnikiem Pamięci Losów Ojczyzny na skwerze Solidarności w Dzierżoniowie spotkali się przedstawiciele władz samorządowych, organizacji wojskowych oraz mieszkańcy, aby złożyć wieńce i uczcić pamięć poległych. Wartę honorową, przy pomniku wystawiło Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznej „Szpica”

Dzisiaj, 15:40
W Ziębicach rozpoczyna się budowa hali sportowo-widowiskowej
W Ziębicach rozpoczyna się budowa hali sportowo-widowiskowej

We wtorek, 9 sierpnia w Ziębickim Centrum Kultury, podpisano umowę na budowę hali sportowo-widowiskowej. To historyczna chwila dla mieszkańców gminy. Obiekt zostanie wybudowany, przy osiedlu Kopernika. W dwukondygnacyjnym budynku zaprojektowano halę z zapleczami sanitarno-szatniowymi, siłownię, trybuny, zaplecze techniczne, administracyjne i salę konferencyjną. Hala pomieści prawie 700 gości i będzie dostosowana dla osób z niepełnosprawnościami. Zastosowanie nowoczesnych technologii źródeł odnawialnych, pozwoli na mniejsze zużycie energii. Gminie udało się wyłonić wykonawcę w drugim przetargu i w ciągu miesiąca rozpoczną się pierwsze prace budowlane. Nadchodzące dwa lata, to czas w którym mieszkańcy Ziębic będą mogli obserwować, jak buduje się jeden z ważniejszych obiektów na terenie gminy. Koszt inwestycji przekracza 40 mln złotych. Gmina pozyskała już dofinansowanie na poziomie 41 procent.

Dzisiaj, 08:19
Pożar słomy w Piławie Górnej
Pożar słomy w Piławie Górnej

13 sierpnia po godzinie 13:00 doszło do pożaru sterty słomy, przy ul. Groszowieckiej w Piławie Górnej. Na miejsce zostały zadysponowane zastępy PSP z Dzierżoniowa i OSP z Ostroszowic oraz policja. Najprawdopodobniej było to podpalenie.

Wczoraj, 19:48
Wypadek pijanych obywateli Ukrainy
Wypadek pijanych obywateli Ukrainy

14 sierpnia około godziny 10:30 dyżurny stanowiska kierowania PSP w Dzierżoniowie otrzymał zgłoszenie o wypadku na drodze z Pieszyc do Jugowa. Na miejsce zdarzenia powyżej Kamionek zostały zadysponowane zastępy Państwowej Straży Pożarnej z Dzierżoniowa, zastęp Ochotniczej Straży Pożarnej z Piskorzowa, policja i dwa zespoły pogotowia ratunkowego. Najprawdopodobniej samochód marki Ford wypadł z serpentyn. Autem podróżowały dwie osoby tj. obywatele Ukrainy. Uczestnicy wypadku byli pijani. Mężczyzna został zakuty w kajdanki i przewieziono go do Komisariatu Policji w Bielawie. Kobieta z podejrzeniem złamania nogi została odwieziona została do szpitala. Samochód został zabezpieczony na policyjnym parkingu. Przez 1h występowały utrudnienia w ruchu.

Wczoraj, 13:54    2
Święto Chleba i Piernika w Jaworze
Święto Chleba i Piernika w Jaworze

Święto Chleba i Piernika zbliża się wielkimi krokami. Posłuchajcie, jakie między innymi atrakcje, przygotowaliśmy dla Was w tym roku. Każdy znajdzie coś dla siebie. To będzie prawdziwa uczta dla podniebienia i ducha.

Wczoraj, 12:34
Dożynki Gminy Dzierżoniów
Dożynki Gminy Dzierżoniów

Zapraszamy na Dożynki Gminy Dzierżoniów, które odbędą się niedzielę 21 sierpnia w Książnicy (boisko sportowe).

Wczoraj, 11:55
Uwaga na utrudnienia w ruchu w związku z wyścigiem kolarskim „SOWIOGÓRSKI TOUR”
Uwaga na utrudnienia w ruchu w związku z wyścigiem kolarskim „SOWIOGÓRSKI TOUR”

W dniach 13-14 sierpnia na drogach powiatu dzierżoniowskiego przeprowadzony zostanie wyścig kolarski pn. „SOWIOGÓRSKI TOUR”, zorganizowany przez Ludowy Klub Sportowy „ATOM”. W tym też okresie przewidziane są utrudnienia w ruchu.

13.08.2022 00:48
Interwencja służb na terenie "Silesiany"
Interwencja służb na terenie "Silesiany"

12 sierpnia około godziny 18:00 dyżurny stanowiska kierowania PSP w Dzierżoniowie otrzymał zgłoszenie o wydobywającym się dymie z pustostanu na terenie dawnego zakładu włókienniczego przy ul Brzegowej w Dzierżoniowie. Na miejscu okazało się że palą się śmieci zgromadzone w głównym budynku po dawnej "Silesianie". Strażacy przy pomocy jednego prądu wody ugasili pożar. Prawdopodobnie było to podpalenie. Dalsze czynności na miejscu prowadziła policja.

12.08.2022 19:57
Wypadek z udziałem skutera
Wypadek z udziałem skutera

12 sierpnia około godz. 12:30 w Dzierżoniowie przy ul. Cichej doszło do zdarzenia drogowego. Jak wstępnie ustalili policjanci, 48-letni motorowerzysta wykonując nieprawidłowo manewr zmiany kierunku jazdy, doprowadził do zderzenia z pojazdem marki Peugeot 207, którym kierował 28 – letni mężczyzna. Na skutek odniesionych obrażeń kierujący motorowerem został odwieziony do szpitala. Kierowcy byli trzeźwi. Aktualnie trwają czynności zmierzające do ustalenia wszystkich okoliczności zdarzenia. KPP w Dzierżoniowie kom. Anna Mierzejewska

12.08.2022 14:41    1
Nabór na szkolenie dla kandydatów chcących pełnić funkcję rodziny zastępczej
Nabór na szkolenie dla kandydatów chcących pełnić funkcję rodziny zastępczej

Starosta Dzierżoniowski oraz Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie i Ochrony Zdrowia zapraszają wszystkich zainteresowanych do wzięcia udziału w bezpłatnym szkoleniu dla kandydatów na rodzinę zastępczą.

12.08.2022 12:00
Przed nami 22. Regałowisko w Bielawie!
Przed nami 22. Regałowisko w Bielawie!

Po dwóch latach przerwy spowodowanych pandemią, Regałowisko Reggae Rock Festiwal powraca na festiwalowe mapy Polski!

12.08.2022 10:24
Reklama