Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Artykuły

Za nami Letnia Noc Poetów
Za nami Letnia Noc Poetów

W piątek 24 czerwca w Parku Miejskim w Bielawie odbyła się Letnia Noc Poetów.

27.06.2022 19:00
Świetny występ BWA Breakers na zawodach Silver Hill Summer Chill
Świetny występ BWA Breakers na zawodach Silver Hill Summer Chill

25 czerwca, w dawnym kościele ewangelickim SPA Aniołek w Srebrnej Górze, odbyły się zawody break dance Sillver Hill Summer Chill. W turnieju startowało ponad 50-ciu zawodników z całej Polski, Czech i Ukrainy. Reprezentanci BWA Breakers po raz kolejny potwierdzili dobrą formę taneczną osiągając czołowe pozycje na podium. Wysoki poziom tancerzy zapewnił wspaniałe widowisko dla wszystkich przybyłych widzów.

27.06.2022 17:49
Zderzenie ciężarówek na "ósemce"
Zderzenie ciężarówek na "ósemce"

27 czerwca przed godziną 14:00 doszło do zdarzenia drogowego na 87 km DK-8. Na skrzyżowaniu przy zjeździe do Sokolnik doszło do najechania samochodu ciężarowego marki Scania na naczepę samochodu marki Renault przewożącego drzewo. Szczęśliwie nikt nie doznał obrażeń. Kierowcy kolizję załatwili we własnym zakresie, bez policji. Samochody zjechały poza jezdnię i nie utrudniały ruchu na "ósemce"

27.06.2022 17:44
Salony Optyczne Brejnak - Bądź stylowy w okularach przeciwsłonecznych
Salony Optyczne Brejnak - Bądź stylowy w okularach przeciwsłonecznych

Bądź stylowy w okularach przeciwsłonecznych! W salonach Brejnak w Bielawie i Dzierżoniowie nie zapominajmy o ochronie naszego wzorku.

27.06.2022 16:19
Pijany sprawca kolizji nie straci prawa jazdy, bo go nie miał
Pijany sprawca kolizji nie straci prawa jazdy, bo go nie miał

25 czerwca doszło do zdarzenia drogowego na ulicy Batalionów Chłopskich w Przerzeczynie Zdrój. Sprawca miał ponad 2,3 promila alkoholu w wydychanym powietrzu! Fakt, że nie posiadał prawa jazdy to chyba najmniejszy problem.

27.06.2022 13:58
REGAŁOWISKO 2022 - znamy już ceny biletów !!
REGAŁOWISKO 2022 - znamy już ceny biletów !!

W dniach 19 - 20.VIII.2022 r., na terenie bielawskiego Campingu "Sudety", odbędzie się kolejna edycja Regałowiska. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami na scenie zaprezentują się głównie przedstawiciele gatunku reggae, jednak pojawią się także gwiazdy dużego formatu, grające muzykę rockową. Stąd też oficjalna nazwa tegorocznej imprezy brzmi "REGAŁOWISKO - REGGAE ROCK FESTIWAL".

27.06.2022 13:45
Goście w studio – Marek Dyduch i dr Andrzej Hordyj
Goście w studio – Marek Dyduch i dr Andrzej Hordyj

Naszymi gośćmi w studio byli poseł na Sejm RP Marek Dyduch i burmistrz Bielawy dr Andrzej Hordyj.

27.06.2022 13:36
Pożegnanie ks. St. Kucharskiego w Jaźwinie
Pożegnanie ks. St. Kucharskiego w Jaźwinie

W niedzielę 26 czerwca w parafii pw. Wniebowstąpienia Pańskiego w Jaźwinie odbyła się doniosła aczkolwiek bardzo smutna uroczystość. Żegnano ks. prał. Stanisława Kucharskiego, który odchodzi na emeryturę. Ksiądz prałat Stanisław Kucharski, był proboszczem w parafii w skład której wchodzą jeszcze kościoły Św. Bartłomieja w Uciechowie i Trójcy Świętej w Stoszowie. Pełnił w nich posługę duszpasterską od 39 lat.

27.06.2022 11:08
Bezpłatne szkolenia na wózki widłowe
Bezpłatne szkolenia na wózki widłowe

Centrum Edukacji Zawodowej w Dzierżoniowie zaprasza na bezpłatne szkolenia z zakresu obsługi wózków widłowych.

26.06.2022 15:03
Pociąg Specjalny „Czeski Express” w Dzierżoniowie
Pociąg Specjalny „Czeski Express” w Dzierżoniowie

25 czerwca ponownie do Dzierżoniowa wjechał Muzealny Pociąg Specjalny „Czeski Express”. Skład Parowego Expressu to zabytkowe wagony (8 szt. wt ym 4 polskie i 4 czeskie) oraz lokomotywa 555.153. Lokomotywa ta to niemiecki parowóz wojenny – klasy 52 DR – lokomotywy, które po przejęciu po wojnie przez kolej czeską zostały oznaczone serią 555. Przejazd jest częścią planu uruchomienia turystycznej linii kolejowej z Muzeum Kolejnictwa w Dolnej Lipce we współpracy z Muzeum Dawnych Maszyn i Technologii w Žamberku, muzeami należącymi do Fundacji Ochrony Dziedzictwa Przemysłowego Śląska oraz samorządem Dzierżoniowa.

25.06.2022 19:46
Banknot insurekcji kościuszkowskiej trafi do Muzeum Papiernictwa
Banknot insurekcji kościuszkowskiej trafi do Muzeum Papiernictwa

Muzeum Papiernictwa pozyskało banknot 500 zł z insurekcji kościuszkowskiej z 1794 roku. Do nielicznych braków należały dotychczas dwa banknoty o nominałach 500 zł i 1 zł, stanowiące najrzadsze polskie pieniądze papierowe. Bilet skarbowy 500-złotowy został wyprodukowany w nakładzie jedynie 500 sztuk - do dnia dzisiejszego z całego nakładu emisji insurekcji kościuszkowskiej zachowały się pojedyncze sztuki!

25.06.2022 09:00    1
Zakończył się remont platformy widokowej w Bardzie
Zakończył się remont platformy widokowej w Bardzie

Ja poinformowało nadleśnictwo Bardo Śląskie, zakończyły się prace remontowe na platformie widokowej na Obrywie Skalnym. Turyści ponownie mogą korzystać z tego niezwykłego miejsca.

25.06.2022 08:50    1
Komentarze
Autor komentarza: cetepeTreść komentarza: znaleś tego kogoś osobiście ze jesteś w stanie oceniać? A nie, czekaj. Typowe polaczkowanie.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 01:38Źródło komentarza: Śmierć w BMW po zderzeniu czołowym z ciężarówką na "ósemce"Autor komentarza: RozważnyTreść komentarza: I bardzo dobrze, kolejnego głupka mniej, sami się eliminują.Dac im tylko BMW🤣🤣🤣🤣Data dodania komentarza: 01.07.2022, 19:49Źródło komentarza: Śmierć w BMW po zderzeniu czołowym z ciężarówką na "ósemce"Autor komentarza: JaTreść komentarza: Ale oko wymalowaneData dodania komentarza: 01.07.2022, 14:36Źródło komentarza: Wjechała w barierki koło urzęduAutor komentarza: ...Treść komentarza: A wprowadzone opłaty za plaże spowodowały że dzieci nie korzystają z niej, gdyż np. rodzice uznali że nie będą się upokarzać i wyrabiać karty bielawianina, wychodząc z założenia, że dzieci i tak jej nie będą ze sobą wozić lub jeśli już to szybką zgubią. Co robią dzieci/młodzież? Pływają przy wyspie, przy brzegu od strony kempingu, gdzie nikt ich nie pilnuje i od razu jest głęboko i niebezpiecznie. Uskuteczniają tam skoki na główkę, podtapianie, pływanie z wyspy na brzeg... a przecież nie wszyscy są wytrawnymi pływakami. Kiedyś skupiały się na strzeżonej plaży i był nad nimi nadzór. Ja rozumiem, że Pana dzieci panie burmistrzu już są dorosłe lub prawie dorosłe i że pana ten problem nie rusza, ale nas rusza i to bardzoData dodania komentarza: 01.07.2022, 13:54Źródło komentarza: Wakacje w Bielawie nie będą nudne!Autor komentarza: taaTreść komentarza: Miał być otwarty 1 lipcaData dodania komentarza: 01.07.2022, 13:14Źródło komentarza: Wakacje w Bielawie nie będą nudne!Autor komentarza: rodzicTreść komentarza: Szkoda że skatepark zamknięty...dzieci uwielbiały to miejsce, już od maja, czerwca jak tylko robiło się ciepło, gromadziły się tam tłumnie i nie potrzeba było organizować im żadnych ekstra atrakcji...a teraz, gdy już wakacje pełną parą, skatepark nadal zamknięty...ja rozumiem - modernizacje itd, ale przecież można to robić po sezonie, a nie teraz...włóczą się teraz po osiedlu, po parku, po polach, rodzice denerwują się, bo kiedyś było wiadomo gdzie są i że są bezpieczne, a teraz...nie mogą sobie znaleźć miejsca...duży minus dla władz miastaData dodania komentarza: 29.06.2022, 18:55Źródło komentarza: Wakacje w Bielawie nie będą nudne!
Reklama