Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama https://michalska.pl

Turystyka

W Kłodzku powstaje nowa ścieżka pieszo-rowerowa
W Kłodzku powstaje nowa ścieżka pieszo-rowerowa
Przy ul. Dusznickiej trwają prace przy budowie ścieżki pieszo-rowerowej, która połączy Rondo Orląt Lwowskich ze ścieżką rowerową biegnącą wzdłuż obwodnicy. Prace powinny zakończyć się w czerwcu 2024. Całkowity koszt ścieżki to 620 tys. złotych, z czego 511 tys. złotych to dofinansowanie z Rządowego Programu Rozwoju Dróg. 18.04.2024 10:02
W Długopolu-Zdroju powstał "Ryneczek"
W Długopolu-Zdroju powstał "Ryneczek"
W środę, 3 kwietnia w Długopolu-Zdroju oficjalnie oddano do użytku nowy teren rekreacyjny, nazwany „Ryneczkiem”. To kolejne miejsce na mapie uzdrowiska, które dzięki środkom pozyskanym przez bystrzycki samorząd, zmieniło się na lepsze. 03.04.2024 19:10
Pawilon wejściowy dusznickiej papierni został wyremontowany
Pawilon wejściowy dusznickiej papierni został wyremontowany
Po trzech latach zakończył się remont pawilonu wejściowego do Muzeum Papiernictwa w Dusznikach-Zdroju. We wtorek, 26 marca podczas seminarium podsumowano wszystkie etapy prac, a także wygłoszono trzy referaty. W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele wydziałów Urzędu Marszałkowskiego, konserwator zabytków i samorządowcy. 27.03.2024 18:51
I Festiwal z Turystyką Górską i Rowerową pod Śnieżnikiem w Stroniu Śląskim
I Festiwal z Turystyką Górską i Rowerową pod Śnieżnikiem w Stroniu Śląskim
Za nami I Festiwal z Turystyką Górską i Rowerową pod Śnieżnikiem, który odbył się w sobotę, 24 lutego w Stroniu Śląskim. Podczas wydarzenia mogliśmy miedzy innymi posłuchać o wyprawach w góry, Sali Mastodonta w Jaskini Niedźwiedziej i dostępnych kolejnych, nieodkrytych jeszcze partiach. Festiwal rozpoczął Patryk Czermak z Sudeckiej Grupy GOPR, który opowiedział o bezpieczeństwie w górach i o pracy z psami ratowniczymi. O wyprawach w góry opowiadali Agnieszka Malik i Piotr Pustelnik. Ciekawym punktem było też spotkanie ze Zbigniewem Piotrowiczem, autorem książki „Sudeckość”. Chętni mogli skorzystać mobilnej balii do morsowania i sauny. Na zakończenie odbył się koncert Bartosza Peltona Zalewskiego, wokalisty zespołu „Dom o Zielonych Progach”. 28.02.2024 20:23
Nowa wystawa sztuki papieru w Muzeum Papiernictwa w Dusznikach-Zdroju
Nowa wystawa sztuki papieru w Muzeum Papiernictwa w Dusznikach-Zdroju
W galerii Sztuki Papieru w Muzeum Papiernictwa w Dusznikach-Zdroju, na odwiedzających czeka nowa wystawa zatorskiej artystki, Marii Matyi-Rozpary, zatytułowana „Krawędź”. 24.01.2024 13:07
Zamek w Międzylesiu ma nowego właściciela
Zamek w Międzylesiu ma nowego właściciela
Spółka Ski-Raft została nowym właścicielem Zamku Międzylesie. Znana na ziemi kłodzkiej firma od lat zarządza Pałacem Ławica, organizuje atrakcyjne spływy pontonowe Nysą Kłodzką, a w Zieleńcu prowadzi wypożyczalnię sprzętu. Przygotowuje dla turystów atrakcyjną ofertę spędzania czasu w naszym regionie. Spółka już teraz zapowiedziała stworzenie trasy zwiedzania malowniczego zamku w Międzylesiu. Dla odwiedzających to miejsce, będzie do dyspozycji hotel i restauracja. 14.01.2024 09:19    1
Ferie zimowe w Hydropolis
Ferie zimowe w Hydropolis
Już niebawem w Polsce rozpoczną się ferie zimowe. W pierwszej kolejności mają je uczniowie między innymi z województwa dolnośląskiego. Jak spędzić ten czas w mieście? Swoją propozycję zimowych półkolonii po raz kolejny przygotowało Centrum Edukacji Ekologicznej Hydropolis we Wrocławiu. To pięć dni zajęć, zwiedzania i zabawy jednocześnie. 28.12.2023 12:46    2
Bielawski rynek w zimowej scenerii
Bielawski rynek w zimowej scenerii
Dla wszystkich, którym marzyły się śnieżno-białe święta mamy dobre wieści! Tak kilka chwil temu wyglądał rynek w Bielawie. Śnieg prószy cały czas więc jest szansa, że na zewnątrz będzie pięknie i klimatycznie - trzymajcie kciuki! 23.12.2023 18:46    6
Nowa atrakcja na ósme urodziny Hydropolis
Nowa atrakcja na ósme urodziny Hydropolis
Aż trudno uwierzyć, że Hydropolis ma już osiem lat! Jest to jedno z najchętniej odwiedzanych miejsc we Wrocławiu, a w jego wnętrzach możemy poczuć się jak w podwodnym świecie. Z okazji swoich urodzin Centrum Edukacji Ekologicznej Hydropolis dla wszystkich gości przygotowało wyjątkową niespodziankę, a jest nią wewnętrzna drukarka wodna, która już zdążyła zachwycić między innymi gości Expo 2020 w Dubaju. 21.12.2023 10:08
Pracownicy Przymusowi Fabryki AEG, nowa wystawa w Twierdzy Kłodzko
Pracownicy Przymusowi Fabryki AEG, nowa wystawa w Twierdzy Kłodzko
W Twierdzy Kłodzko otwarto nową wystawę dotyczącą pracowników przymusowych fabryki AEG, która została przeniesiona do kłodzkiej fortyfikacji z Łodzi, jesienią 1944 roku. W twierdzy produkowano okrętowe aparaty radiowe, podsłuchowe, bomby zegarowe, elementy pocisków latających V-1 i V-2, również części do silników samolotowych. Dzięki wytężonej pracy załogi Twierdzy Kłodzko i uprzejmości rodzin byłych pracowników, udało się zgromadzić dokumenty i eksponaty. Pomieszczenia twierdzy przeznaczone na wystawę, zostały też kompleksowo wyremontowane. Wystawę można obejrzeć w ramach standardowego biletu wstępu na twierdzę. 13.12.2023 17:37
Otwarcie Apartamentów Księżnej Daisy
Otwarcie Apartamentów Księżnej Daisy
Po 79 latach zniszczone przez nazistów apartamenty księżnej Daisy von Pless na Zamku Książ na powrót otworzyły swoje podwoje. Spółka Zamek Książ w Wałbrzycha przywróciła historyczną aranżację salonowi i sypialni najsłynniejszej w historii mieszkanki rezydencji. Powróciły do nich oryginalne przedmioty należące do Daisy, w tym przekazane przez książęcą rodzinę Hochbergów obrazy czy odnalezione niemal cudem lustro w którym się przeglądała. Apartamenty można zwiedzać w cenie biletu do zamku. 13.12.2023 09:13
Zapraszamy na otwarcie nowej wystawy do Twierdzy Kłodzko
Zapraszamy na otwarcie nowej wystawy do Twierdzy Kłodzko
Zapraszamy na otwarcie wystawy poświęconej pracownikom przymusowym fabryki AEG, która została przeniesiona do Twierdzy Kłodzko z Łodzi jesienią 1944 r. Fabryka AEG na terenie Twierdzy Kłodzko zlokalizowana była w jej centralnym punkcie, tj. w Donjonie. W kazamatach znajdujących się przy południowej bramie wejściowej mieściła się kuchnia, dalej wejścia prowadziły do BT3 (stanowiska pracy nr 3) i taśmy produkcyjnej aparatury precyzyjnej. Mieściły się tutaj również biura kierownictwa AEG i laboratorium. Po lewej stronie od bramy wejściowej znajdował się punkt sanitarny pierwszej pomocy i kazamaty produkcyjne oddziału BT2. W Twierdzy produkowano okrętowe aparaty radiowe, podsłuchowe, bomby zegarowe i elementy do pocisków latających V-1 i V-2, jak również części do silników samolotowych. Pod koniec 1944 roku Niemcy ewakuowali urządzenia fabryczne do Turyngii, laboratorium doświadczalne funkcjonowało do lutego 1945 r. Na uwagę zasługuje również fakt, że od jesieni 1944 r. pracownicy przymusowi AEG wydawali w Twierdzy Kłodzko satyryczne pismo ,,Pchła’’. Wstęp na otwarcie wystawy jest bezpłatny. Sobota, godz. 14.00, sala konferencyjna Wielkich Kleszczy. 07.12.2023 19:38
NAJNOWSZE
Komentarze
Reklama