Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama

Kultura/Rozrywka

UWAGA! JUŻ DO ODEBRANIA BEZPŁATNE ZAPROSZENIA NA JEDYNY KONCERT!
UWAGA! JUŻ DO ODEBRANIA BEZPŁATNE ZAPROSZENIA NA JEDYNY KONCERT!
Informujemy, że w biurach MOKiS (ul. Piastowska 19a i 19c ) są do odebrania bezpłatne zaproszenia na koncert skrzypka Krzysztofa Jakowicza w ramach cyklu "Z klasyką przez Polskę". Jedyny koncert odbędzie się w sali hotelu Pałac Bielawa w dniu 6 września 2019 r. LICZBA ZAPROSZEŃ OGRANICZONA! 29.08.2019 13:45    2
ZESPÓŁ PIEŚNI I TAŃCA "ŚLĄSK" WYSTĄPIŁ W BARDZIE W RAMACH DOLNOŚLĄSKIEGO FESTIWALU MUZYCZNEGO
ZESPÓŁ PIEŚNI I TAŃCA "ŚLĄSK" WYSTĄPIŁ W BARDZIE W RAMACH DOLNOŚLĄSKIEGO FESTIWALU MUZYCZNEGO
W piątek, 23 sierpnia w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Muzycznego w bardzkiej bazylice wystąpił, Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk”. W 2019 roku przypadają setne urodziny założyciela i wieloletniego dyrektora Zespołu, Stanisława Hadyny. To również rok Stanisława Moniuszki w którym obchodzimy 200 lecie jego urodzin. Był to ostatni koncert w sierpniu w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Muzycznego, ale już 1 września zapraszamy na recital wokalny do Pałacu Kamieniec, w programie między innymi arie z oper romantycznych. 29.08.2019 12:03
ZA NAMI 57. MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL MONIUSZKOWSKI W KUDOWIE - ZDROJU
ZA NAMI 57. MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL MONIUSZKOWSKI W KUDOWIE - ZDROJU
Rok 2019 przez polski senat został ustanowiony rokiem Moniuszkowskim, to również obchody 200-lecia urodzin wielkiego Polaka, dlatego tegoroczny festiwal nabrał wyjątkowego wymiaru. 29.08.2019 09:12
17 POŁUDNIK - DOLNOŚLĄSKI FESTIWAL PODRÓŻNIKÓW
17 POŁUDNIK - DOLNOŚLĄSKI FESTIWAL PODRÓŻNIKÓW
Po raz kolejny zapraszamy do urokliwej Pasterki, zagubionej gdzieś między górami, tuż przy granicy z Republiką Czeską, na kolejną edycję Dolnośląskiego Festiwalu Podróżników – 17 Południk. Będą prelekcje, będą filmy, będą wycieczki i długie rozmowy przy festiwalowym ognisku, które pewnie jak zawsze, nie zagaśnie do białego rana. 28.08.2019 10:51    2
BEBSON ARENA V
BEBSON ARENA V
Za nami już piąta gala MMA Bebson Arena. W sobotę 24 sierpnia kolejny raz teren przy Jeziorze Bielawskim zamienił się w arenę gladiatorów. Krew, pot, łzy i mnóstwo emocji - tak w dużym skrócie można opisać to co się działo w klatce i wokół niej! 26.08.2019 18:47    3
MIODOBRANIE W DZIERŻONIOWIE (AKTUALIZACJA WIDEO)
MIODOBRANIE W DZIERŻONIOWIE (AKTUALIZACJA WIDEO)
Tradycyjnie już pod koniec wakacji tym razem w weekend 24 i 25 sierpnia na dzierżoniowskim rynku zagościł jarmark pszczelarski. Ponad 50 stoisk utworzyli pszczelarze z całego kraju. Dużym zainteresowaniem cieszyły się stoiska, gdzie można było spróbować różne gatunki miodów, kupić je, a także nabyć akcesoria pszczelarskie, świece woskowe oraz kosmetyki, które powstały na bazie miodu. Dzieci wraz z rodzicami mogły uczestniczyć w warsztatach piekarskich, a powstałe prace będzie można w najbliższym czasie podziwiać na wystawie w młynie Hilberta. Najmłodsi oblegali dmuchane zamki i miniaturową kolejkę. Dzierżoniowskie Miodobranie było również okazją do posłuchania muzyki. W sobotę na scenie zaprezentowali się uczestnicy 30. Bukowińskich Spotkań, a w niedzielę wystąpili „Ślężanie”, mażoretki, ukraińscy tancerze i grupa z Serbii. Na zakończenie wystąpił polski zespół folkowy Stonehenge, który zabrał widzów w muzyczną podróż dookoła świata. 25.08.2019 21:26
BUKOWIŃSKIE SPOTKANIA W DZIERŻONIOWIE (AKTUALIZACJA WIDEO)
BUKOWIŃSKIE SPOTKANIA W DZIERŻONIOWIE (AKTUALIZACJA WIDEO)
W sobotę 24 sierpnia o godzinie 15.00, po mszy w dzierżoniowskim kościele pw. Maryi Matki Kościoła, ruszył korowód uczestników 30. Bukowińskich Spotkań. Kilkanaście zespołów z Ukrainy, Rumunii, Węgier i Polski przeszło ulicami miasta do rynku, gdzie na scenie nastąpiło oficjalne otwarcie imprezy. Organizatorami tego wyjątkowego wydarzenia są Gmina Dzierżoniów, Miasto Dzierżoniów, Powiat Dzierżoniowski, Biblioteka Publiczna Gminy Dzierżoniów, Regionalne Centrum Kultury - Fabryka Emocji w Pile oraz Fundacja Slawistyczna w Warszawie. Festiwal dofinansowany jest ze środków Powiatu Dzierżoniowskiego, a patronatem honorowym objęli go między innymi Marszałek Województwa Dolnośląskiego Cezary Przybylski oraz Starosta Dzierżoniowski Grzegorz Kosowski. 24.08.2019 21:23    1
PIKNIK CHARYTATYWNY DLA AGNIESZKI
PIKNIK CHARYTATYWNY DLA AGNIESZKI
Każdy zasługuje na pomoc, nie zależnie kim jest i w jakim wieku jest... Pomaganie dodaje energii oraz działa jak różowe okulary...po prostu fajnie jest pomagać i my o tym doskonale wiemy. Spróbuj, a się przekonasz . Dlatego już 1 września w Pałacu Bielawa odbędzie się piknik charytatywny dla mieszkanki Bielawy Agnieszki Kudyry, która zmaga się z nowotworem niezłośliwym kości lewej nogi oraz dysplazją włóknistą. 22.08.2019 19:08
ŻNIWA U PODNÓŻA GÓR SOWICH 2019
ŻNIWA U PODNÓŻA GÓR SOWICH 2019
W tym roku żniwa rozpoczęły się wyjątkowo szybko, a korzystając z pogody wielu rolników wyjechało na pola, tak też było u podnóża Gór Sowich - zobaczcie sami! 22.08.2019 19:04    2
HARMONIA MUNDI W BYŁEJ FABRYCE BIELBAW
HARMONIA MUNDI W BYŁEJ FABRYCE BIELBAW
Ostatnie dni tegorocznych wakacji zapowiadają się niezwykle interesująco. Spośród wielu wydarzeń kulturalno-sportowych w mieście, na uwagę zasługuje planowany do organizacji koncert "Harmonia Mundi". Koncert odbędzie się w byłej fabryce Bielbaw. Przestrzeń, która kiedyś służyła pracy, wspólnemu tworzeniu, zakładowym przyjaźnią, w wyniku transformacji została zdegradowana. W mrok hali produkcyjnej wprowadzi gości świetlny korytarz. Następnie wspólnie wysłuchamy pieśni w wykonaniu chóru z Wałbrzycha. Uczennice liceum z Bielawy, pod kierunkiem wychowawcy, pełnić będą role strażników pamięci. Zapraszamy do udziału w tym pięknym wydarzeniu. 22.08.2019 08:19    1
KONCERT ELENI W BIELAWIE
KONCERT ELENI W BIELAWIE
Eleni - jedna z najpopularniejszych w Polsce piosenkarek - urodziła się w 1956 roku w Bielawie. Z muzyka zetknęła się się w dzieciństwie, gdyż pochodzi z rodziny o tradycjach artystycznych. 21.08.2019 15:42    2
MUZYCZNA I DUCHOWNA UCZTA - WRATISLAVIA CANTANS W BIELAWIE
MUZYCZNA I DUCHOWNA UCZTA - WRATISLAVIA CANTANS W BIELAWIE
7 września 2019 roku zapraszamy do kościoła pw. WNMP w Bielawie na unikatowe i egzotyczne wręcz spotkanie ze śpiewem koptyjskim. W ogóle całą muzykę koptyjską spowija aura mistycyzmu. To muzyka piękna, przebogata i egzotyczną dla europejskiego ucha. Jej tradycja sięga prawdopodobnie kilku tysiącleci wstecz. W tej przekazywanej wyłącznie ustnie jednej z najstarszych muzycznych kultur chrześcijaństwa odnaleźć można ślady dziedzictwa imperium starożytnego Egiptu. 21.08.2019 10:18    2    3
NAJNOWSZE
Komentarze
Reklama