poniedziałek, 29 kwietnia 2024 20:57

Sport

Szybkie zwycięstwo juniorów Bielawskich siatkarzy

W miniony weekend na sali sportowej w Szkole Podstawowej nr 4 w Bielawie odbył się mecz juniorów DOFU Bielawianka Bester Bielawa z SKFiS Kudowianka Kudowa – Zdrój. Całe spotkanie trwało zaledwie 45 minut, a goście zdobyli w nim zaledwie 23 małe punkty na trzy rozegrane sety. Nasi niedzielni przeciwnicy dopiero są na początku siatkarskiej drogi, co było widać gołym okiem w starciu z dużo bardziej ogranymi w lidze juniorami z Bielawy.

30.10.2023 09:55
Remis Bielawianki na własnym boisku

W sobotnie 28 października na własnym boisku Bielawianka Bielawa podejmowała KS Zdrój Jedlina-Zdrój, który obecnie zajmuje 7. miejsce w tabeli z dorobkiem 18 punktów. Z całą pewnością mocną stroną zespołu z Jedliny jest jego ofensywa, o czym świadczy dorobek 32 bramek.

29.10.2023 13:10    3
Za nami pierwszy turniej UKS Lechia Dzierżoniów

Na hali piłkarskiej Osir Dzierżoniów odbył się organizowany przez UKS Lechia Dzierżoniów turniej rocznika 2015 i młodsi - KIDS CUP. Do turnieju zgłosiły się drużyny z Dolnego Śląska. Był to pierwszy turniej w tak licznej obsadzie.

29.10.2023 11:07    3
FutboLOVE Orły z UKS Siódemka Bielawa

Zakończył się projekt „FutboLOVE Orły” realizowany przez UKS Siódemka Bielawa, w ramach którego zorganizowano cykl pięciu turniejów piłkarskich dla ponad 100 dzieci z Gminy Bielawa oraz pobliskich obszarów wiejskich. Projekt miał na celu m.in.: propagowanie aktywnej formy spędzania wolnego czasu, promocję zdrowego stylu życia, upowszechnianie aktywności fizycznej w oparciu o zasady uczciwej rywalizacji z poszanowaniem zasad fair-play.

27.10.2023 08:26    1
MKS 9: Pływacy na Mistrzostwach Zagłębia Miedziowego

W dniu 21.10.2023 roku, w Legnicy, odbyły się XXI Mistrzostwa Zagłębia Miedziowego na 25m basenie. W zawodach udział wzięło 307 zawodników z 23 klubów. Nasz Klub reprezentowało 11 zawodników, podopiecznych trenera Andrzeja Wojtala. Zawody rozgrywane były w kategoriach wiekowych 8 – 12 lat.

27.10.2023 08:21    2
Otwarte Mistrzostwa Sobótki w Badmintonie

21 października w hali widowisko-sportowej ZSP w Sobótce, przy ul. Świdnickiej odbyły Otwarte Mistrzostwa Sobótki w Badmintonie. Zarazem jest XXXI Ślężański Ogólnopolski Turniej Badmintona. Organizatorem jest uczniowski klub sportowy. 21 października startowali osoby dorosłe grajace amatorsko i pół zawodowo, 57 zawodników rozegrało 138 pojedynków. 22 października startowały dzieci w ramach 6 edycji Pucharu Dolnego Śląska w badmintonie w grach pojedynczych. Startowało 59 młodych zawodników w wieku od 7 do 14 lat w czterech kategoriach.

25.10.2023 22:27    2
Juniorzy na start wyścigów samochodowych - to jedyny taki projekt w Polsce

Aby rozwijali swoje umiejętności, mieli szansę wybicia się i osiągnięcia sukcesu. W tym sporcie im wcześniej zaczniesz, tym lepiej. Taki jest właśnie główny cel organizacji pucharu w samochodowych wyścigach górskich skierowanego do osób poniżej osiemnastego roku życia. Zachętą ma być sama możliwość wzięcia udziału w takich zawodach, ale również bardzo atrakcyjne nagrody finansowe.

24.10.2023 09:39    4
Będzie remont boiska Orlik w Ziębicach

Jak poinformował burmistrz Ziębic, Mariusz Szpilarewicz - Do końca listopada br. będzie wyłączona z użytkowania część orlika w Ziębicach - konkretnie boisko tartanowe do piłki koszykowej i ręcznej. A to dlatego, że rozpoczyna się długo oczekiwana renowacja nawierzchni boiska, które służy ziębickim dzieciom i młodzieży już od 12 lat. Gmina Ziębice wyłoniła w przetargu wykonawcę, którym będzie firma Greensport z Międzybrodzia Bialskiego. Firma złożyła najkorzystniejszą ofertę i wykona zadanie za 487.000 zł. Gmina zdobyła na ten remont 281.000 zł z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach programu modernizacji kompleksów sportowych „Moje boisko – ORLIK 2012”. Nie cały orlik będzie wyłączony z użytkowania - bez problemu przez czas remontu będzie można korzystać z boiska ze sztuczną trawą.

18.10.2023 10:45
Za nami turniej w badmintona w Dzierżoniowie

W sobotę 14 października na hali II Liceum Ogólnokształcącego w Dzierżoniowie odbył się badmintonowy turniej gier podwójnych.

15.10.2023 13:13
Ostre strzelanie na Bielawskim stadionie

W sobotę na stadionie przy ulicy sportowej w Bielawie nasi piłkarze rozegrali mecz o mistrzostwo klasy okręgowej grupy wałbrzyskiej z drużyną MKS Włókniarz Głuszyca. Pierwsza połowa meczu rozegrana została pod dyktando Bielawianki, która zakończyła się wynikiem 3:0. Bramki strzelali Bartosz Makles, Bartosz Paszkowski i Seweryn Ślepecki z rzutu karnego.

15.10.2023 13:05
Zwycięstwo za trzy punkty Bielawskich siatkarzy

W sobotę 14 października na parkiecie sali sportowej Szkoły Podstawowej nr 10 w Bielawie odbył się mecz o mistrzostwo II ligi grupy 3 drużynami DOFU Bielawianka Bester Bielawa z KS METPRIM Volley Radomsko. Na początku pierwszego seta goście mieli optyczną przewagę, ale szybko trzypunktowa strata została odrobiona przez gospodarzy i im dalej w las, tym bardziej uwidaczniała się różnica między zespołami. W drugim secie goście w końcówce zbliżyli się na jeden punkt, ale ostatecznie do dwudziestu jeden seta wygrywają gospodarze. Po bardzo pasjonującym trzecim secie inkasujemy 3 punkty i odnosimy premierowe zwycięstwo w tym sezonie.

15.10.2023 12:53    1    1
Bielawianka  w finale Pucharu Polski
Bielawianka w finale Pucharu Polski

W środę Bielawianka na własnym boisku podejmowała drużynę Piasta Nowa Ruda w półfinale Pucharu Polski Okręgu Wałbrzyskiego. Mecz miał dwie osłony. W pierwszej połowie to Bielawianka częściej była przy piłce i prowadziła grę, a efektem tego była bramka zdobyta w 41' przez Mateusza Perońskiego.

12.10.2023 22:21    1