Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 22 czerwca 2026 19:40
Reklama
Reklama

Milena Błażkiewicz zdobywa złoty medal Mistrzostw Polski w Sumo

W dniach 19-20.06.2026 w Ełku odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzików i Młodziczek w Sumo. W zawodach zmagało się 200 uczestników z 30 klubów.
Milena Błażkiewicz zdobywa złoty medal Mistrzostw Polski w Sumo

W zawodach MULKS JUNIOR Dzierżoniów reprezentowały Milena Błażkiewicz 50kg, Oliwia Międła 50kg, Emilia Wyka 65kg, Zuzanna Paterek 65kg. Najlepiej zaprezentowała się Milena Błażkiewicz, która zdobyła złoty medal i obroniła tytuł mistrzowski z roku 2025. Srebrny medal wywalczyła Emilia Wyka. Brązowy medal zdobyła Oliwia Międła. W walkach eliminacyjnych odpadła Zuzanna Paterek. Nasze dziewczęta w walkach drużynowych uplasowały się na III miejscu w kraju. To był bardzo udany start naszego zespołu. Milena tego dnia nie miała sobie równych. Inne dziewczyny walczyły również dobrze ale wystarczyło to wywalczenia medali. Cieszymy się z sukcesów i liczymy, że nasze panie będą nas reprezentować na Mistrzostwach Europy w Budapeszcie – Norbert Warchoł. Wyjazd współfinansowany ze środków UM w Dzierżoniowie oraz UG w Dzierżoniowie. Wspierają nas -  Bank Spółdzielczy w Dzierżoniowie, Fundacja Ziemi Sudeckiej, Festa Sport.

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Komentarze

Zobacz również
Reklama
Reklama
Ostatnie komentarze
Reklama