Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama

Edukacja

III DOLNOŚLĄSKIE FORUM BIZNESU I MOTYWACJI
III DOLNOŚLĄSKIE FORUM BIZNESU I MOTYWACJI
Dzierżoniów nastraja pozytywnie, szczególnie gdy odbywa się w nim Forum Biznesu i Motywacji. Już po raz III w sobotę 28 kwietnia przyjechali do Dzierżoniowa mówcy motywacyjni oraz kreatywni przedsiębiorcy aby wymienić doświadczenia i porozmawiać na temat budowania i kreowania nowoczesnego biznesu. 30.04.2018 15:06    3    7
DZIERŻONIOWSKIE CENTRUM PRZESIADKOWE ROŚNIE W OCZACH
DZIERŻONIOWSKIE CENTRUM PRZESIADKOWE ROŚNIE W OCZACH
Już niespełna kilka miesięcy do całkowitego zrewitalizowania Centrum Przesiadkowego w Dzierżoniowie. Prace trwają pełnią parą i w porównaniu do tego co pokazywaliśmy Państwu kilka miesięcy temu prace budowlane są na bardzie zaawansowanym etapie. 27.04.2018 16:30    6    5
KONKURS WIEDZY O DZIERŻONIOWIE
KONKURS WIEDZY O DZIERŻONIOWIE
26 i 27 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 5 w Dzierżoniowie już po raz kolejny odbył się konkurs wiedzy o Dzierżoniowie. W szranki stanęły drużyny ze wszystkich szkół podstawowych z całego miasta. Konkurs został podzielony na dwie grupy klasy I - III oraz IV - VII. 27.04.2018 11:54    1
KONKURS PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ “UCZCIMY CIEBIE PIOSENKĄ”
KONKURS PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ “UCZCIMY CIEBIE PIOSENKĄ”
W poniedziałek 23 kwietnia w sali koncertowej Dzierżoniowskiego Ośrodka Kultury odbył się finał konkursu pieśni patriotycznej w ramach obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości pod hasłem „Uczcimy Ciebie piosenką”. W konkursie udział wzięli uczniowie ze szkół z terenu Dzierżoniowa. Mieszkańcy mieli okazję już wcześniej docenić walory artystyczne wielu wykonań, ponieważ piosenki te prezentowane były w różnych miejscach na terenie miasta. 23.04.2018 14:16    2
NA WESOŁO ŚWIĘTOWALI ROCZNICĘ NIEPODLEGŁOŚCI
NA WESOŁO ŚWIĘTOWALI ROCZNICĘ NIEPODLEGŁOŚCI
2018 rok to czas uroczystych obchodów z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Z tej to okazji w szkołach odbywają się różnego rodzaju wydarzenia upamiętniające to wyjątkowe święto. W Zespole Szkół i Placówek Kształcenia Zawodowego w Bielawie nie był to tradycyjny apel, a program oparty na przedwojennej twórczości artystycznej. 18.04.2018 15:20    6
JUBILEUSZ 20-LECIA SZKÓŁ NIEPUBLICZNYCH W BIELAWIE
JUBILEUSZ 20-LECIA SZKÓŁ NIEPUBLICZNYCH W BIELAWIE
W piątek 13 kwietnia w bielawskim Teatrze Robotniczym swój jubileusz 20-lecia obchodziły Szkoły Niepubliczne w Bielawie. 16.04.2018 15:47    1
WARSZTATY FOTOGRAFICZNE I FILMOWE
WARSZTATY FOTOGRAFICZNE I FILMOWE
Jeśli jesteś miłośnikiem fotografii i filmu, a nie masz zbyt dużego doświadczenia przy obsłudze aparatu, zapraszamy na bezpłatne zajęcia pod fachowym okiem instruktora Arkadiusza Drygasa, który poszukuje młodych i ambitnych ludzi z terenu Strzegomia i okolic. Podobne warsztaty realizowane są już od jakiegoś czasu w Centrum Kultury w Pieszycach. 13.04.2018 15:01    2
20 LAT SZKÓŁ NIEPUBLICZNYCH W BIELAWIE
20 LAT SZKÓŁ NIEPUBLICZNYCH W BIELAWIE
Szkoły Niepubliczne w Bielawie obchodzą w tym roku jubileusz 20-lecia! To powód do dumy przede wszystkim ich założycielki i dyrektorki Darii Michalskiej, która firmuje je własnym nazwiskiem. A szkoły Darii Michalskiej to marka dobrze zarządzanej instytucji. W czasie minionych 20 lat placówka dynamicznie się rozwijała. 13.04.2018 14:30    2
NOWY ŻŁOBEK I PRZEDSZKOLE W LĄDKU ZDROJU
NOWY ŻŁOBEK I PRZEDSZKOLE W LĄDKU ZDROJU
Już niebawem w Lądku Zdroju zostanie oddany do użytku nowoczesny żłobek oraz przedszkole. Inwestycja została zrealizowana dzięki pozyskanych środków unijnym w ramach regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego. Kwota wsparcia niemała bo ponad 5,5 mln zł. W kwietniu ubiegłego roku została wbita pierwsza łopata pod inwestycję. Dziś po roku od rozpoczęcia budowy wszystko jest już na ukończeniu. 11.04.2018 15:59    3    7
NOWE INWESTYCJE NA GNEJSOWEJ GÓRCE WE WŁÓKACH
NOWE INWESTYCJE NA GNEJSOWEJ GÓRCE WE WŁÓKACH
Na terenie Gnejsowej Górki we Włókach zakończyły się kolejne inwestycje. Jedna z takich inwestycji polegała na zamontowaniu pięciu tablic do ścieżki krajobrazowo-przyrodniczej. Jej realizacja była możliwa dzięki pozyskaniu środków finansowych z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich. Powyższe wsparcie pozwoliło zaprezentować walory krajobrazowo-przyrodnicze tego miejsca, czyli piękny widok m.in. na Wzgórza Kiełczyńskie, Masyw Ślęży, Góry Sowie czy okoliczne miejscowości. 02.04.2018 09:40    1    4
JUŻ JESIENIĄ JUBILEUSZ 70-LECIA BIELAWSKIEGO LICEUM
JUŻ JESIENIĄ JUBILEUSZ 70-LECIA BIELAWSKIEGO LICEUM
Już w październiku tego roku w dniach 26 i 27 bielawskie Liceum Ogólnokształcące będzie obchodziło swój jubileusz 70-lecia istnienia. W związku z tym zaplanowano szereg wydarzeń związanych z tą rocznicą. Warto już teraz zarezerwować sobie termin i odwiedzić po latach Bielawę i szkołę, do której się uczęszczało. 29.03.2018 10:18    4
OFERTA DLA ABSOLWENTÓW GIMNAZJUM
OFERTA DLA ABSOLWENTÓW GIMNAZJUM
Już niedługo gimnazjaliści będą wybierać przyszłą szkołę. Wiele informacji, które mogą im pomóc w podjęciu tej ważnej decyzji, otrzymali podczas prezentacji szkół ponadgimnazjalnych zorganizowanych 22 marca przez Zespół Szkół nr 3 w Dzierżoniowie. 22.03.2018 16:23    1
NAJNOWSZE
Komentarze
Reklama