Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama https://michalska.pl

Edukacja

NADANIE IMIENIA SP 1 W PIESZYCACH
NADANIE IMIENIA SP 1 W PIESZYCACH
9 listopada w Centrum Kultury w Pieszycach odbyła się uroczystość nadania Szkole Podstawowej nr 1 imienia Pieszyckiej Podziemnej Organizacji Harcerskiej. Historię grupy przedstawił prof. dr hab. Jan Kęsik z Instytutu Historycznego Uniwersytetu Wrocławskiego. Grupa harcerzy z Pieszyc działała w latach 50. i skupiała młodych ludzi, wiernych ideałom polskiego harcerstwa, nie zgadzających się na działania upodabniające ZHP do organizacji sowieckich pionierów. Za swoją działalność ci bardzo młodzi ludzie skazani zostali w styczniu 1951 roku przez komunistyczny sąd na wieloletnie więzienie. 10.11.2018 10:25    1
W POLANICY ZDROJU ŚWIĘTOWANO 100-LECIE NIEPODLEGŁOŚCI
W POLANICY ZDROJU ŚWIĘTOWANO 100-LECIE NIEPODLEGŁOŚCI
W całym kraju uroczyście obchodzona jest setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. W Polanicy Zdroju przedstawiciele władz, nauczyciele i uczniowie ze wszystkich szkół oraz pracownicy Polanickiego Centrum Kultury wspólnie postanowili uczcić to wyjątkowe święto. Wszystko rozpoczęło się uroczystym odtańczeniem poloneza w Parku Zdrojowym. 09.11.2018 15:06    4    7
JUBILEUSZ 70-LECIA BIELAWSKIEGO LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO
JUBILEUSZ 70-LECIA BIELAWSKIEGO LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO
W miniony weekend bielawskie Liceum Ogólnokształcące obchodziło swój wyjątkowy jubileusz 70-lecia istnienia. Z tej to okazji odbyło się wiele uroczystości i miłych spotkań po latach. 29.10.2018 13:03    4
LO BIELAWA - ZJAZD ABSOLWENTÓW 2018
LO BIELAWA - ZJAZD ABSOLWENTÓW 2018
Kochani, Zapisy na jubileuszowy zjazd naszego LO Bielawa TRWAJĄ! Możecie zapisywać się zarówno drogą ELEKTRONICZNĄ (www.lobielawa.pl) jak i OSOBIŚCIE przy wejściu na zjazd. Komitet Zjazdowy, który od ponad roku pracuje organizacją zjazdu przygotował mnóstwo atrakcji oraz prezentów dla wszystkich, którzy zapiszą się na zjazd. Bądźcie z nami w piątek i sobotę (26 i 27 października), to historyczne wydarzenie - jubileusz 70-lecie naszej szkoły - Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego w Bielawie. Zapisy, informacje dotyczące programu zjazdu, wywiady z absolwentami znajdziecie na specjalnie przygotowanej stronie internetowej www.lobielawa.pl 25.10.2018 08:33    4
UROCZYSTOŚCI 100-LECIA NIEPODLEGŁOŚCI POLSKI W ŁAGIEWNIKACH
UROCZYSTOŚCI 100-LECIA NIEPODLEGŁOŚCI POLSKI W ŁAGIEWNIKACH
7 października odbyły się uroczystość odsłonięcie tablicy pamiątkowej na pomniku „Poległym za Ojczyznę” z okazji 100-LECIA ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI. Uroczystości rozpoczęły się uroczystą mszą św. sprawowaną w intencji Ojczyzny przez proboszcza ks. kanonika Grzegorza Staniewskiego. We mszy oprócz mieszkańców brały udział poczty sztandarowe ZHP, OSP, Szkół. Po mszy pod pomnikiem rozpoczęły się uroczystości. Wystawiono posterunek honorowy Wojska Polskiego, wprowadzono poczty sztandarowe, dokonano zmiany posterunku honorowego. Został odegrany hymn państwowy. Po przemówieniu wójta gminy Łagiewniki Janusz Szpota nastąpiło odsłonięcie tablicy pamiątkowej. Przy dźwiękach werbli osoby odsłaniające tablicę wprowadził Przewodnik Przemek Kucharek. Tablicę odsłonili harcerze Natalia Trela i Dorian Szlachcic, uczniowie Zosia Szachniewicz i Marcel Biniek oraz najmłodsi nasi przedszkolacy Marysia Branek i Franciszek Maracewicz. Po odsłonięciu tablicę poświęcił ksiądz kanonik Grzegorz Staniewski. Hm Ryszard Gacek z wielkim przejęciem poprowadził Apel Poległych. Wieńce i wiązani złożyli przedstawiciele władz samorządowych, szkół, przedszkola, organizacji i stowarzyszeń działających na ternie Gminy Łagiewniki. W części artystycznej wystąpiła Miejska Orkiestra Dęta Dzierżoniowa i Zespół Reprezentacyjny Chorągwi Dolnośląskiej ZHP HGA LIMINIS z Kamiennej Góry. /Tadeusz Szot/ 11.10.2018 23:21
CHROBRY BIELAWA WE WSPOMNIENIACH ABSOLWENTÓW – ODCINEK 8. MARIOLA I KRZYSZTOF ZAWADZCY
CHROBRY BIELAWA WE WSPOMNIENIACH ABSOLWENTÓW – ODCINEK 8. MARIOLA I KRZYSZTOF ZAWADZCY
Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego w Bielawie 26 i 27 października będzie świętować jubileusz 70-lecia istnienia. Jak swoją szkołę na przestrzeni lat wspominają jej absolwenci? Jakie chwile szczęścia, a może grozy przeżyli podczas swojej nauki w Chrobrym. Których nauczycieli najbardziej zapamiętali? Obejrzyjcie serię wywiadów zrealizowanych przez Kingę Kowalczyk, reżyserkę i oczywiście absolwentkę LO w Bielawie. Przed kamerę zaprosiła piętnaście osób, które łączy jedno: wszyscy zaczynali swoje dorosłe życie w Chrobrym i są z tego dumni… Oglądajcie, wspominajcie, a w październiku spotkajmy się na zjeździe absolwentów LO im. B. Chrobrego w Bielawie. 28.09.2018 21:32    3    4
POWIAT DZIERŻONIOWSKI PRODUKUJE PRĄD ZE SŁOŃCA
POWIAT DZIERŻONIOWSKI PRODUKUJE PRĄD ZE SŁOŃCA
Poprawa jakości powietrza na terenie powiatu oraz mniejsze o połowę rachunki za energię – to główne korzyści inwestycji o wartości 3,7 mln zł zrealizowanej przez Powiat Dzierżoniowski dzięki pozyskaniu aż 85 procent dofinansowania ze środków Unii Europejskiej. 19.09.2018 12:57    3    3
CHROBRY BIELAWA WE WSPOMNIENIACH ABSOLWENTÓW - ODCINEK 5
CHROBRY BIELAWA WE WSPOMNIENIACH ABSOLWENTÓW - ODCINEK 5
Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego w Bielawie 26 i 27 października będzie świętować jubileusz 70-lecia istnienia. Jak swoją szkołę na przestrzeni lat wspominają jej absolwenci? Jakie chwile szczęścia, a może grozy przeżyli podczas swojej nauki w Chrobrym. Których nauczycieli najbardziej zapamiętali? Obejrzyjcie serię wywiadów zrealizowanych przez Kingę Kowalczyk, reżyserkę i oczywiście absolwentkę LO w Bielawie. Przed kamerę zaprosiła piętnaście osób, które łączy jedno: wszyscy zaczynali swoje dorosłe życie w Chrobrym i są z tego dumni… Oglądajcie, wspominajcie, a w październiku spotkajmy się na zjeździe absolwentów LO im. B. Chrobrego w Bielawie. 14.09.2018 19:35    1    1
KOLEJNY ŻŁOBEK W DZIERŻONIOWIE
KOLEJNY ŻŁOBEK W DZIERŻONIOWIE
W Dzierżoniowie rodzice najmłodszych jego mieszkańców nie muszą się już zawczasu martwić o miejsce w żłobku. Dzięki racjonalnej polityce prospołecznej władz miast liczba miejsc w żłobkach podwoiła się i wynosi w tej chwili 190. 11.09.2018 12:59    1    3
XIV FORUM DYREKTORÓW I PEDAGOGÓW W BIELAWIE
XIV FORUM DYREKTORÓW I PEDAGOGÓW W BIELAWIE
Już po raz XIV Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli „Wszechnica Nauczycielska w Bielawie był organizatorem Forum Dyrektorów i Pedagogów. Spotkanie to odbyło się w sali konferencyjnej Dolnośląskiego Inkubatora Art. Przedsiębiorczości. 11.09.2018 11:34    5
NOWOCZESNA SZKOŁA – INWESTYCJĄ W PRZYSZŁOŚĆ
NOWOCZESNA SZKOŁA – INWESTYCJĄ W PRZYSZŁOŚĆ
Dzierżoniowskie szkoły mogą się poszczycić nowymi pracowniami edukacyjnymi. Dzięki wspólnemu programowi, którego beneficjentem jest Stowarzyszenie Ziemia Dzierżoniowska udało się pozyskać niemałe środki unijne pozwalające na adaptację i wyposażenie klas. 10.09.2018 16:01    2
LĄDECKIE PRZEDSZKOLE ROZPOCZĘŁO PRACĘ
LĄDECKIE PRZEDSZKOLE ROZPOCZĘŁO PRACĘ
W piątek 31 sierpnia w Lądku Zdroju uroczyście oddano do użytku nowoczesne przedszkole integracyjne z oddziałem żłobkowym. Inwestycja została zrealizowana dzięki pozyskanym środkom unijnym w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego. Celem projektu było zwiększenie dostępu i upowszechnienie edukacji przedszkolnej. Kwota wsparcia niemała bo ponad 5,5 mln zł. W kwietniu ubiegłego roku została wbita pierwsza łopata. Dziś przedszkole w pełni wyposażone rozpoczyna swoją pracę. 03.09.2018 18:03    1    5
NAJNOWSZE
Komentarze
Reklama