Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama

Edukacja

ZAJĘCIA EDUKACYJNE - DBAMY O URODĘ - CZ. 1
ZAJĘCIA EDUKACYJNE - DBAMY O URODĘ - CZ. 1
Zapraszamy do obejrzenia zajęć edukacyjnych "Dbamy o urodę" w ramach wieloletniego programu „Senior +” realizowanych w ramach projektu współfinansowanego z programu Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej „Od zależności ku samodzielności”. 20.11.2020 09:15
OBCHODY NIEPODLEGŁOŚCI W ŁAGIEWNIKACH
OBCHODY NIEPODLEGŁOŚCI W ŁAGIEWNIKACH
Tegoroczne obchody 102. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości ze względu na pandemię COVID-19 i ograniczenia miały skromniejszy wymiar niż w latach ubiegłych. Narodowe Święto Niepodległości rozpoczęło się uroczystą mszą św. w kościele pw. św. Józefa w Łagiewnikach, której przewodniczył proboszcz ks. kan. Grzegorz Staniewski. 12.11.2020 01:36    1
KONFERENCJA ZDROWIA WSM W KŁODZKU
KONFERENCJA ZDROWIA WSM W KŁODZKU
W piątek 18 września, w budynku Wyższej Szkoły Medycznej w Kłodzku, odbyła się konferencja prasowa poświęcona tematowi rozwoju ochrony zdrowia w regionie Kotliny Kłodzkiej, a szczególnie promocji deficytowych zawodów medycznych, takich jak pielęgniarka, położna czy ratownik medyczny. Szybko rozwijające się szkoły i uczelnie wyższe, oraz wielu chętnych do kształcenia w kierunkach medycznych, to duża szansa dla polskiej służby zdrowia. Profesjonaliści w zawodach dbających o ludzkie życie, to gwarancja zdrowej i spokojnej przyszłości naszego społeczeństwa. Otwarta dyskusja uczestników, zakończyła konferencję w Kłodzku. 19.09.2020 11:40    1    2
81 ROCZNICA NAPAŚCI PRZEZ ZSRR
81 ROCZNICA NAPAŚCI PRZEZ ZSRR
17 września w Dzierżoniowie odbyły się uroczystości upamiętniające 81. rocznicę napaści na Polskę przez ZSRR. Obchody rozpoczęły się przed Pomnikiem Losów Ojczyzny. Po odśpiewaniu hymnu państwowego głos zabrała wiceburmistrz Dzierżoniowa Dorota Pieszczuch, która przypomniała historyczne karty z tamtych lat. 17.09.2020 18:29    2
ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2020/2021 W KŁODZKIM "CHROBRYM"
ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2020/2021 W KŁODZKIM "CHROBRYM"
Rok szkolny 2020/2021 oficjalnie rozpoczęty. Z kamerą odwiedziliśmy kłodzkiego „Chrobrego”. Na nowy rok szkolny, wszystkim uczniom, nauczycielom i pracownikom oświaty, życzymy wszystkiego najlepszego, aby czas nauki minął w spokojnej, zdrowej atmosferze. A wakacje, już za 10 miesięcy. 02.09.2020 01:19
ODSŁONIĘCIE POMNIKA WE WŁÓKACH
ODSŁONIĘCIE POMNIKA WE WŁÓKACH
W sobotę 29 sierpnia we Włókach odbyła się uroczystość odsłonięcia pomnika poświęconego pamięci osób przybyłych do Włók po II wojnie światowej w ramach masowych przesiedleń. Ten monument w sposób symboliczny przedstawia postać siedzącą na walizkach. Obok niego jest ławeczka w kształcie torów kolejowych zakończona odbojnicą. Jest to nawiązanie do końcowego celu podróży, która została podjęta m.in. w wyniku nowego ładu politycznego na świecie i zmiany dotychczasowych granic państwowych po zakończeniu II wojny światowej. Obok pomnika znajduje się maszt z flagą biało-czerwoną, symbol Rzeczpospolitej Polskiej oraz tablica pamiątkowa na której znajdują się przedstawiciele rodzin, którzy wedle akt osiedleńczych przybyli do Włók w latach 1945-47. Tablica posadowiona na kamieniu z Gnejsowej Górki. To właśnie materiał z tego miejsca służył do końca XIX wieku do budowy domów lub ich fundamentów, w których po II wojnie światowej zamieszkali nasi rodacy. Wykonawcą pomnika jest artysta, rzeźbiarz Ryszard Makowski. 30.08.2020 01:18    1
PIŁAWSKA NOC MUZEÓW
PIŁAWSKA NOC MUZEÓW
Zapraszamy na pierwszą piławską Noc Muzeów, która odbędzie się 28 sierpnia (piątek) w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury przy ul. Piastowskiej 40. Rozpoczynamy o godz. 18:00 mini wykładem pt. „Atlas-Werke w Gnadenfrei ”. W tym samym czasie, w holu Miejskiego Ośrodka Kultury, będzie można obejrzeć wystawę „Historia żywych torped” przygotowaną specjalnie na tą okazję. Po wykładzie zapraszamy na spacer po Piławie Górnej śladami tajemnic II wojny światowej, połączony ze zwiedzaniem dawnej fabryki zbrojeniowej Atlas-Werke. 26.08.2020 09:22
100 LECIE BITWY WARSZAWSKIEJ (AKTUALIZACJA WIDEO)
100 LECIE BITWY WARSZAWSKIEJ (AKTUALIZACJA WIDEO)
15 sierpnia 2020 przypada Święto Wojska Polskiego. W tym roku świętujemy również setną rocznicę zwycięskiej Bitwy Warszawskiej w 1920, stoczonej w czasie wojny polsko-bolszewickiej. W tym roku uroczystości odbyły się pod Pomnikiem Pamięci Losów Ojczyzny w Dzierżoniowie, gdzie wartę honorową wystawiła GRH 58 PP. Krótki rys historyczny przypomniał Henryk Smolny następnie burmistrz Dariusz Kucharski odsłonił pamiątkową tablicę. Tradycyjnie został odśpiewany hymn i rota oraz złożone wiązanki kwiatów. Oficjalnym obchodom towarzyszy plenerowa wystawa, w rynku: „Bitwa Warszawska. Stulecie zwycięstwa”. 15.08.2020 13:05    2    2
PONAD 360.000 ZŁ DOTACJI NA MODERNIZACJĘ HALI SPORTOWEJ SP 10 W BIELAWIE
PONAD 360.000 ZŁ DOTACJI NA MODERNIZACJĘ HALI SPORTOWEJ SP 10 W BIELAWIE
31.VII.2020 r. opublikowany został protokół z oceny formalno-merytorycznej Zespołu ds. opiniowania wniosków o dofinansowanie zadań inwestycyjnych ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, działającego przy Ministerstwie Sportu. 04.08.2020 08:54    1
WYSTAWA "SZTUKA PISANIA" W MUZEUM PAPIERNICTWA
WYSTAWA "SZTUKA PISANIA" W MUZEUM PAPIERNICTWA
Muzeum Papiernictwa w Dusznikach – Zdroju zaprasza, na wystawę „Sztuka pisania”. Zainteresowani mogą zobaczyć eksponaty związane z kaligrafią, poznać tajemnice pięknego pisma, oraz przenieść się do przedwojennych czasów szkolnych. 11 lipca odbył się online -wernisaż wystawy. Wszystkich zainteresowanych historią kaligrafii oraz życiem przedwojennej szkoły, zapraszamy do odwiedzenia Muzeum Papiernictwa w Dusznikach – Zdroju. Ekspozycję o tajnikach sztuki pięknego pisania będzie można oglądać do 10.10.2020 r. 16.07.2020 17:57
77 ROCZNICA KRWAWEJ NIEDZIELI (AKTUALIZACJA WIDEO)
77 ROCZNICA KRWAWEJ NIEDZIELI (AKTUALIZACJA WIDEO)
11 lipca w 77. rocznicę "Krwawej niedzieli" przedstawiciele Stowarzyszenia Kresowian w Dzierżoniowie, duchowieństwa, delegacje; samorządu, PiS, UM, ORP oraz mieszkańców miasta złożyli kwiaty przed obeliskiem na cmentarzu komunalnym upamiętniającym ludobójstwo Polaków na Kresach Wschodnich II RP dokonane przez UPA. Przewodniczący Stowarzyszenia Kresowian w Dzierżoniowie pan Florian Kuriata wspomniał tamte tragiczne dni. 14.07.2020 08:46
ZŁOTE SOWY W BIELAWIE WRĘCZONE
ZŁOTE SOWY W BIELAWIE WRĘCZONE
We wtorek 23 czerwca w bielawskim Art-Inkubatorze odbyła się uroczystość wręczenia tegorocznych „Złotych Sów” dla znacząco wyróżniających się uczniów szkół podstawowych. 23.06.2020 23:04    2    3
NAJNOWSZE
Komentarze
Reklama