Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama https://michalska.pl

Edukacja

EKOLOGICZNY HOMO SAPIENS
EKOLOGICZNY HOMO SAPIENS
W czwartek 21 października w Szkole Podstawowej nr 10 w Bielawie odbyła się konferencja ekologiczna pod hasłem : „Ekologiczny Homo sapiens”, która zorganizowana została w ramach Stowarzyszenia Szkół Innowacyjnych Regionu Wałbrzyskiego”. 22.10.2021 14:36
BIELAWSKA KUŹNIA TALENTÓW
BIELAWSKA KUŹNIA TALENTÓW
Szkoła Podstawowa nr 10 z oddziałami sportowymi w Bielawie zrealizowała projekt dofinansowany z funduszy europejskich pod nazwą „Bielawska Kuźnia Talentów. Celem tego projektu była poprawa efektywności kształcenia ogólnego poprzez stworzenie atrakcyjnych dla uczniów, innowacyjnych form rozwoju osobistego w zakresie uczenia się i poszerzania kompetencji. Co ważne zajęcia odbywały w Rumunii. 20.10.2021 14:54    1
ROTMISTRZ ALEKSANDER HRYNKIEWICZ UPAMIĘTNIONY W NIEMCZY
ROTMISTRZ ALEKSANDER HRYNKIEWICZ UPAMIĘTNIONY W NIEMCZY
2 października na Placu Flagowym na niemczańskim Rynku odbyła się uroczystość w Hołdzie Rotmistrzowi Aleksandrowi Hrynkiewiczowi. Uroczystość uświetniła Kompania Honorową Garnizonu Wrocław, Orkiestra Reprezentacyjna Wojsk Lądowych we Wrocławiu oraz rodzina rotmistrza Aleksandra Hrynkiewicza. Uroczystości zaszczycił: Szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk, poseł do Parlamentu Europejskiego Anna Zalewska, wicewojewoda Jarosław Kresa, który kilkanaście lat temu odkrył, że na naszym terenie mieszkał ostatni adiutant marszałka Józefa Piłsudskiego oraz bohater dwóch wojen. Uroczystości uświetnili przedstawiciele służb mundurowych, samorządowców oraz mieszkańców. Burmistrz Niemczy Jarosław Węgłowski przypomniał życiorys rotmistrza, mieszkańca Gminy Niemcza w latach 1945-1961. 07.10.2021 13:49    2    3
MAŁE MIASTO DZIERŻONIÓW – PROJEKT DLA PRZEDSIĘBIORCZYCH UCZNIÓW
MAŁE MIASTO DZIERŻONIÓW – PROJEKT DLA PRZEDSIĘBIORCZYCH UCZNIÓW
Stowarzyszenie Ziemia Dzierżoniowska i miasto Dzierżoniów otrzymały blisko 180 tys zł. dofinansowania z Fundacji Banku Gospodarstwa Krajowego na realizację projektu pod nazwą „Małe Miasto Dzierżoniów”, do którego zaproszeni zostali uczniowie w wieku od 8 do 12 roku życia z dzierżoniowskich publicznych szkół podstawowych. „Małe Miasto” to symulacja specjalnie stworzona na potrzeby projektu. Uczestnicy uczyli się w nim pracować, zarabiać, oszczędzać i wydawać pieniądze, które nazwano „Dzierżonie”. Przez pięć dni brali udział w warsztatach edukacyjnych u przedsiębiorców, reprezentujących różne branże. Dzieci zdobywały nie tylko wiedzę teoretyczną o specyfice danego zawodu, ale uczestniczyły również w zajęciach praktycznych. 07.10.2021 08:53
ODSŁONIĘCIE POMNIKA  RTM. WITOLDA PILECKIEGO W ŁAGIEWNIKACH
ODSŁONIĘCIE POMNIKA RTM. WITOLDA PILECKIEGO W ŁAGIEWNIKACH
1 października w parku przy il. Nadrzecznej w Łagiewnikach odbyła się uroczystość odsłonięcia pomnika rtm. Witolda Pileckiego. Uroczystość rozpoczęła się od mszy świętej w kościele pw. św. Józefa w Łagiewnikach. Dalsza część odbyła się pod pomnikiem. 01.10.2021 23:25    2
82 ROCZNICA NAPAŚCI ZWIĄZKU RADZIECKIEGO NA POLSKĘ, UROCZYSTOŚCI W BIELAWIE (AKTUALIZACJA WIDEO)
82 ROCZNICA NAPAŚCI ZWIĄZKU RADZIECKIEGO NA POLSKĘ, UROCZYSTOŚCI W BIELAWIE (AKTUALIZACJA WIDEO)
17 września pod Pomnikiem Pamięci Narodowej na Placu Kombatantów w Bielawie miały miejsce obchody przypadającej w tym roku 82. rocznicy agresji Związku Radzieckiego na Polskę. Jak doszło do napaści w krótkim przemówieniu przypomniał wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Bielawy Leszek Staszewski, złożenia kwiatów i zniczy tego dnia dokonał min. burmistrz dr Andrzej Hordyj oraz delegacje z placówek oświatowych i działacze licznych organizacji. 21.09.2021 00:02    2
82 ROCZNICA NAPAŚCI ZWIĄZKU RADZIECKIEGO NA POLSKĘ, UROCZYSTOŚCI W DZIERŻONIOWIE (AKTUALIZACJA WIDEO)
82 ROCZNICA NAPAŚCI ZWIĄZKU RADZIECKIEGO NA POLSKĘ, UROCZYSTOŚCI W DZIERŻONIOWIE (AKTUALIZACJA WIDEO)
17 września pod pomnikiem Losów Ojczyzny w Dzierżoniowie odbyły się uroczystości upamiętniające sowiecką napaść na Polskę oraz tragiczne losy Polaków zesłanych w czasie II Wojny Światowej na Sybir. Uroczystość uświetniły występy uczniów przedstawiające historię agresji sowieckiej na nasz kraj. Henryk Smolny dyrektor dzierżoniowskiego muzeum w krótkim odczycie przybliżył historię napaści na Polskę. W czasie obchodów odśpiewano Hymn Sybiraka i złożono kwiaty pod pomnikiem. Wartę honorową wystawiła grupa Rekonstrukcji Historycznej 58 Pułku Piechoty. 20.09.2021 16:50    1
DZIERŻONIOWSKI OŚRODEK NAUKI
DZIERŻONIOWSKI OŚRODEK NAUKI
W Dzierżoniowie rozpoczęła działalność nowa placówka prowadząca odpłatne popołudniowe warsztaty obejmujące różne dziedziny nauki. Dzierżoniowski Ośrodek Nauki, bo taką nosi nazwę, swą siedzibę ma w byłym budynku DDPS-u przy ul. Krasickiego 25. 16.09.2021 09:49
BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY
BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY
Bielawski dzielnicowy w ramach programu „Bezpieczna Droga do Szkoły” edukował dzieci. Funkcjonariusz z Komisariatu Policji w Bielawie, 7 września przeprowadził działania profilaktyczne pod hasłem Bezpieczna droga do szkoły. Podczas spotkań z dziećmi przypominał jak unikać zagrożeń na drodze. 09.09.2021 14:01
ROZPOCZĘŁO SIĘ XXX FORUM EKONOMICZNE W KARPACZU
ROZPOCZĘŁO SIĘ XXX FORUM EKONOMICZNE W KARPACZU
Rozpoczęło się XXX Forum Ekonomiczne w Karpaczu. To największa w Europie Środkowo-Wschodniej platforma spotkań. Tematy tegorocznego forum koncentrują się m.in. wokół biznesu, polityki, klimatu, zdrowia, bezpieczeństwa, mediów, a także wyzwań związanych z COVID-19. W ciągu trzech dni zaplanowano prawie 200 wydarzeń z udziałem uczestników z Polski, Europy, Azji Centralnej i USA. Organizatorem forum jest Fundacja Instytut Studiów Wschodnich, a głównymi partnerami są m.in. województwo dolnośląskie, Miasto Wrocław oraz Miasto Karpacz. 08.09.2021 13:12
ZAPROSZENIE NA BUKOWIŃSKI FESTIWAL NAUKI
ZAPROSZENIE NA BUKOWIŃSKI FESTIWAL NAUKI
28 sierpnia w sobotę na godzinę 10:00 Muzeum Miejskie Dzierżoniowa zaprasza na Bukowiński Festiwal Nauki. 27.08.2021 00:00
OBCHODY ŚWIĘTA WOJSKA POLSKIEGO W DZIERŻONIOWIE
OBCHODY ŚWIĘTA WOJSKA POLSKIEGO W DZIERŻONIOWIE
15 sierpnia obchodzimy Święto Wojska Polskiego w 101 rocznicę Bitwie Warszawskiej. Uroczystości odbyły się pod Pomnikiem Pamięci Losów Ojczyzny w Dzierżoniowie. Po przemówieniach okolicznościowych delegacje przedstawicieli samorządowych i instytucji oraz organizacji złożyły kwiaty pod pomnikiem. 17.08.2021 08:36    1
NAJNOWSZE
Komentarze
Reklama