Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Społeczeństwo

Przedszkole w Dobrocinie po rewitalizacji
Przedszkole w Dobrocinie po rewitalizacji

W środę 8 czerwca w Dobrocinie w Gminie Dzierżoniów w obecności zaproszonych gości uroczyście otwarto Przedszkole Publiczne, które dzięki pozyskanym środkom zewnętrznym przeszło totalna metamorfozę.

08.06.2022 19:14
Kolej wraca do Sobótki
Kolej wraca do Sobótki

6 czerwca około godziny 10:30 po 22 latach wjechał na stację w Sobótce, inauguracyjny pociąg specjalny z przedstawicielami rządu i samorządów, który był witany przez mieszkańców. Koleje Dolnośląskie przygotowały festyn z okazji uruchomienia linii 285 z pokazem hybrydy, która w Sobótce została przywitana wystrzałem armatnim na wiwat. Regularne połączenia na linię 285 wracają już w niedzielę, 12 czerwca. Od tego dnia na trasie codziennie kursować ma osiem par pociągów.

08.06.2022 01:04    1
Konferencja radnych PiS
Konferencja radnych PiS

2 czerwca w Biurze Poselskim Michała Dworczyka w Dzierżoniowie odbyła się konferencja prasowa radnych Prawa i Sprawiedliwości, którzy przybliżyli wyniki drugiej edycji Programu Inwestycji Strategicznych – Polski Ład. Politycy przypomnieli że, rząd przeznaczył 517 102 154,01 zł dla samorządów Subregionu Wałbrzyskiego, z czego około 65 milionów złotych trafiło do powiatu dzierżoniowskiego.

07.06.2022 23:05
Za nami dni Bielawy 2022
Za nami dni Bielawy 2022

W miniony weekend na terenie Campingu Sudety odbyły się 43. Dni Bielawy. Na scenie wystąpili artyści różnych gatunków muzycznych i każdy na imprezie mógł znaleźć coś dla siebie. Nam udało się porozmawiać z Eleni, która kolejny raz bardzo chętnie powróciła do swojej małej ojczyzny.

07.06.2022 20:37
Wielkie otwarcie placu zabaw Nivea i odkrytego basenu w Nowej Rudzie
Wielkie otwarcie placu zabaw Nivea i odkrytego basenu w Nowej Rudzie

Dzień Dziecka w Nowej Rudzie obfitował w wiele wyjątkowych wydarzeń. Tego to właśnie dnia oficjalnie otwarty został wyjątkowy plac zabaw Nivea, który został wygrany w konkursie.

01.06.2022 15:44
Za nami majowe posiedzenie Rady Powiatu Dzierżoniowskiego
Za nami majowe posiedzenie Rady Powiatu Dzierżoniowskiego

We wtorek 31 maja w sali narad Starostwa Powiatowego w Dzierżoniowie przy ul. Świdnickiej odbyła się sesja Rady Powiatu. W części uroczystej przewodniczący rady oraz starosta wręczyli gratulacje dla Sportowego Klubu Piłkarskiego Bielawianka z tytułu awansu do I Ligi Kobiet.

01.06.2022 14:10
Dzień Strażaka w Dzierżoniowie
Dzień Strażaka w Dzierżoniowie

31 maja w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Dzierżoniowie odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Strażaka oraz obchodów 30 lecia Państwowej Straży Pożarnej. Był on doskonałą okazją do wręczenia strażakom z tutejszej Komendy decyzji o awansach na wyższe stopnie służbowe, odznaczeń oraz nagród za całoroczny trud w budowaniu profesjonalnego systemu ratowniczego na terenie naszego powiatu.

31.05.2022 22:31
Opaski medyczne będą czuwać nad dzierżoniowskimi seniorami
Opaski medyczne będą czuwać nad dzierżoniowskimi seniorami

Dzierżoniowscy seniorzy bezpłatnie otrzymają nowoczesne opaski bezpieczeństwa. Trafią one do osób po 65. roku życia, których stan zdrowia powinien być systematycznie monitorowany, które mają problemy z samodzielnym funkcjonowaniem, same prowadzą gospodarstwa domowe lub mieszkają z bliskimi, niebędącymi w stanie zapewnić im wystarczającego wsparcia i bezpieczeństwa.

27.05.2022 10:52    1
Korpus Wsparcia Seniorów w Jedlinie Zdroju
Korpus Wsparcia Seniorów w Jedlinie Zdroju

Miasto Jedlina-Zdrój skutecznie pozyskało środki na realizację programu Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej pn Korpus Wsparcia Seniorów. Program potrwa do 31 grudnia 2022 r. a jego realizacją zajmuje się Ośrodek Pomocy Społecznej. Dwa niezależne moduły całkowicie bezpłatnego programu skierowane są do mieszkańców Jedliny-Zdroju, którzy ukończyli 65 rok życia.

26.05.2022 16:02
Konsultacje społeczne w Piławie Dolnej
Konsultacje społeczne w Piławie Dolnej

We wtorek 24 maja mieszkańcy Piławy Dolnej uczestniczyli w konsultacjach społecznych dotyczących miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, a wszystko w ramach programu „Nasza przestrzeń, konsultacje społeczne dokumentów planistycznych na wsiach i w małych miastach, do którego przystąpiła Gmina Dzierżoniów wraz z Fundacją Wspomagania Wsi.

25.05.2022 16:47
Międzypokoleniowy piknik integracyjny w ZOW w Bielawie
Międzypokoleniowy piknik integracyjny w ZOW w Bielawie

We wtorek 24 maja w ogrodach Zespołu Ośrodków Wsparcia w Bielawie odbył się międzypokoleniowy piknik integracyjny, w którym prócz podopiecznych ośrodka brały również udział dzieci z pobliskich szkół oraz dzieci, które przyjechały do nas z Ukrainy.

25.05.2022 09:36    1
Za nami VIII Dolnośląski Kongres Samorządowy
Za nami VIII Dolnośląski Kongres Samorządowy

„Samorząd. Teraźniejszość - Przyszłość” to główne hasło Dolnośląskiego Kongresu Samorządowego, który odbył się w czwartek 19 maja we Wrocławiu. Wydarzenie, organizowane już tradycyjnie przez Samorząd Województwa Dolnośląskiego, zgromadziło liczne grono przedstawicieli samorządów, administracji rządowej, naukowców, przedsiębiorców, ekspertów i dziennikarzy. W sumie w Kongresie wzięło udział ponad pół tysiąca uczestników.

24.05.2022 16:00
Reklama