Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama

Na sygnale

Zderzenie osobówek w Ostroszowicach
Zderzenie osobówek w Ostroszowicach
21 kwietnia około godz. 12:15 w Ostroszowicach na ul. Bielawskiej doszło do zdarzenia drogowego. Jak ustalili policjanci, kierujący pojazdem Hyundai Getz 65 – letni mężczyzna nie zastosował się do znaku STOP i nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu 70 – latkowi kierującemu pojazdem Nissan Qashqai i doprowadził do zderzenia. Pasażerka Nissana została zabrana przez Zespół Ratownictwa Medycznego do szpitala, jednak nie odniosła obrażeń wymagających hospitalizacji. Kierujący byli trzeźwi. Czynności w tej sprawie będą prowadzili bielawscy policjanci. 22.04.2023 01:11
Tragiczny wypadek na DK-35
Tragiczny wypadek na DK-35
20 kwietnia, około godziny 14:00 doszło do tragicznego wypadku na 68 km DK nr 35, pomiędzy Wojnarowicami a Mirosławicami w gminie Sobótka. Według wstępnych ustaleń policji wynika, że kierujący samochodem marki Alfa Romeo, na łuku drogi, wyprzedzał ciężarówkę marki Mercedes, podczas wykonywania tego manewru doszło do kontaktu między pojazdami. Po czym kierowca osobówki stracił panowanie nad pojazdem i po uderzeniu w busa wypadł z drogi. W wyniku obrażeń kierowca osobówki zmarł, na miejscu. Na miejscu pracowała policja, technicy i biegły sądowy pod nadzorem prokuratorskim. Droga była zablokowana do godzin wieczornych. 20.04.2023 20:53    1
Szkolenia strażaków z udzielania pierwszej pomocy psom
Szkolenia strażaków z udzielania pierwszej pomocy psom
W dniach 15-16 kwietnia strażacy w powiecie dzierżoniowskim odbyli szkolenie z udzielania pierwszej pomocy psom. Pierwsza grupa miała zajęcia w remizie OSP w Ostroszowicach, a druga w OSP w Bielawie. Szkolenia, warsztaty prowadził Tomasz Stępień - FEN K9 MED. 19.04.2023 22:25
Wypadek w Dzierżoniowie
Wypadek w Dzierżoniowie
19 kwietnia około godz. 9:30 w Dzierżoniowie na skrzyżowaniu ulic Piłsudskiego z Rzeźniczą doszło do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego. Jak ustalili skierowani na miejsce policjanci 22-latek kierujący pojazdem Ford focus jadąc ul. Rzeźniczą, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu Mercedesem – mężczyźnie lat 42 i doprowadził do zderzenia, w wyniku którego uszkodzeniu uległy obydwa pojazdy, ogrodzenie pobliskiej posesji, znak drogowy i znak informacyjny „Straż Pożarna” jak też skrzynka energetyczna. Nikt nie odniósł obrażeń, kierujący byli trzeźwi. Sprawcę kolizji – 22 – latka ukarano mandatem karnym. KPP w Dzierżoniowie kom. Anna Mierzejewska 19.04.2023 17:44
Nietrzeźwy (3,13 promila) wjechał w drzewo
Nietrzeźwy (3,13 promila) wjechał w drzewo
18 kwietnia przed godz. 17.00 oficer dyżurny z Komendy Powiatowej Policji w Dzierżoniowie otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, do którego miało dojść na odcinku drogi Niemcza - Podlesie. Skierowani na miejsce funkcjonariusze ustalili, że 48–letni mieszkaniec powiatu ząbkowickiego prowadząc pojazd w stanie nietrzeźwości (3,13 promila) nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, utracił panowanie nad kierowanym pojazdem Ford Transit i uderzył w drzewo. Wezwany na miejsce zespół ratownictwa medycznego nie stwierdził u mężczyzny obrażeń wymagających hospitalizacji. Za popełniony czyn będzie odpowiadał karnie - poinformowała: kom. Anna Mierzejewska z Komendy Powiatowej Policji w Dzierżoniowie. 19.04.2023 16:46    1
Zderzenie osobówek w Nowiźnie
Zderzenie osobówek w Nowiźnie
18 kwietnia około godziny 13:30 doszło do zdarzenia drogowego na drodze wojewódzkiej 382 w Nowiźnie. Najprawdopodobniej na wskutek wymuszenia pierwszeństwa doszło do zderzenia samochodu osobowego marki Smart z Fiatem. Szczęśliwie nikt nie doznał większych obrażeń. Na miejscu pracowały zastępy PSP z Dzierżoniowa, OSP z Mościska, dzierżoniowska drogówka oraz zespół pogotowia ratunkowego. Szczęśliwie nikt nie doznał większych obrażeń. 18.04.2023 16:21    1
Interwencja służb do wycieku gazu w Bielawie
Interwencja służb do wycieku gazu w Bielawie
17 kwietnia po godzinie 15.30 straż pożarna interweniowała na ul. 3 Maja w Bielawie. Strażacy zostali tam wezwani ze względu na wyczuwalny gaz w jednym z domów. Strażacy na miejscu potwierdzili przyrządami wyciek gazu do jednego z mieszkań. Przybyłe pogotowie gazowe odłączyło uszkodzony fragment instalacji i poinformowało przybyłego zarządce budynku o dalszych czynnościach co należy wykonać w celu przywrócenia dopływu gazu. 17.04.2023 22:14
ZDERZENIE OSOBÓWEK W BIELAWIE
ZDERZENIE OSOBÓWEK W BIELAWIE
17 kwietnia około godz. 15.50 w Bielawie na ul. Piastowskiej doszło do kolizji drogowej. 23-latek kierujący Audi A3 nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu 34-letniej kobiecie poruszającej się Fiatem seicento i doprowadził do zderzenia. Nikt nie odniósł obrażeń, kierowcy byli trzeźwi. Sprawcę kolizji ukarano mandatem karnym. KPP w Dzierżoniowie kom. Anna Mierzejewska 17.04.2023 21:15
Zderzenie samochodów w Kietlicach
Zderzenie samochodów w Kietlicach
14 kwietnia około 15:45 doszło do zdarzenia drogowego w Kietlicach. Zderzyły się tam pojazdy marki Renault i Ford. Szczęśliwie nikt nie doznał większych obrażeń. Najprawdopodobniej do zdarzenia doszło gdy kierujący samochodem dostawczym marki Renault wyjeżdżając z podporządkowanej doprowadził do zderzenia bocznego z prawidłowo poruszającym się samochodem osobowym marki Ford. 16.04.2023 22:23    1
Wypadek na drodze Dzierżoniów – Dobrocin
Wypadek na drodze Dzierżoniów – Dobrocin
W sobotę 15 kwietnia około godz. 12.30 doszło do wypadku drogowego na trasie z Dobrocina do Dzierżoniowa. Najprawdopodobniej kierowca samochodu marki Mercedes nie dostosował prędkości do warunków ruchu, na łuku drogi, wjechał w krawężnik i po uderzeniu w drzewo wpadł do rowu. Samochodem jechały dwie osoby. 17-letni pasażer wymagał pomocy medycznej i został przetransportowany do szpitala przez Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. Droga przez ponad 90 minut był zamknięta. 15.04.2023 13:35    5    1
Upadek z wysokości na Lotniczej w Bielawie
Upadek z wysokości na Lotniczej w Bielawie
12 kwietnia po godz. 12:30 na terenie jednej z firm mieszczących się przy ul. Lotniczej w Bielawie doszło do wypadku. Jak wstępnie ustalili policjanci 46 – letni mężczyzna w czasie wykonywania prac na platformie na wysokości ok. 2 m. stracił równowagę i spadł na ziemię. Został zabrany przez Zespół Ratownictwa Medycznego do szpitala. O zdarzeniu powiadomiono Państwową Inspekcję Pracy. 14.04.2023 15:00
Zderzenie na "ósemce" w Niemczy
Zderzenie na "ósemce" w Niemczy
13 kwietnia po godzinie 21:00 doszło do zdarzenia drogowego w ciągu drogi krajowej nr 8 na wysokości stacji paliw w Niemczy zderzyły się samochody osobowe. Najprawdopodobniej kierujący Skodą wymusił pierwszeństwo i doprowadził do zderzenia z pojazdem marki Peugeot którym podróżowały dwie osoby. Nikt nie doznał większych obrażeń. Jeden z pojazdów po zderzeniu wjechał na stację paliw i uszkodził pływak wskazujący poziom oleju napędowego w zbiorniku podziemnym. Na miejscu pracowały zastępy PSP z Dzierżoniowa, zastęp OSP z Niemczy, policja i pogotowie ratunkowe. 14.04.2023 12:31
NAJNOWSZE
Komentarze
Reklama