Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama https://michalska.pl

Na sygnale

Nietrzeźwa (2,7 promila) spowodowała kolizję
Nietrzeźwa (2,7 promila) spowodowała kolizję
Około 14:30 9 października, dyżurny Komendy Powiatowej Policji otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, do którego doszło w Dzierżoniowie na ulicy Świdnickiej. 43-letnia kierująca samochodem Mazda, nie zachowała bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu i doprowadziła do zderzenia z Volvo prowadzonym przez 10 lat młodszą kobietę. Sprawca zdarzenia miał 2,7 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Postępowanie w tej sprawie prowadzą obecnie śledczy Wydziału Dochodzeniowego z dzierżoniowskiej komendy. Kodeks karny za jazdę samochodem w stanie nietrzeźwości przewiduje karę do 2 lat więzienia, utratę uprawnień do kierowania nawet na 15 lat i świadczenie pieniężne w kwocie nie mniejszej niż 5000 złotych. -- nadkom. Marcin Ząbek KPP Dzierżoniów 11.10.2023 15:11
Kłodzko: zniszczyli ogrodzenie stadionu
Kłodzko: zniszczyli ogrodzenie stadionu
Jak poinformował Bogdan Bachmatiuk, dyrektor Ośrodka Sportu i rekreacji w Kłodzku - "Grupa młodzieży, nie dość, że przedostała się na zamknięty plac skateparku, to jeszcze dokonała zniszczenia części ogrodzenia…". Przypomnijmy, skatepark został wyłączony z użytku z uwagi na prace remontowe. Nie wszyscy, jak można zobaczyć na poniższym filmie, dostosowali się do komunikatu. Na filmie widać jak młodzi ludzie niszczą ogrodzenie. Jak dodał Bogdan Bachamtiuk - "Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kłodzku teraz zadecyduje o podjęciu kroków prawnych. A to nie pierwsza w ostatnim czasie ujawniona dewastacja na naszym stadionie. Zniszczone zostały ławki i kosze na śmieci. Dbajmy o to, co jest, nie dewastujmy, nie niszczmy. Dbajmy o naszą wspólną przestrzeń". 10.10.2023 11:33
Zderzenie Opla z Renault w Dzierżoniowie
Zderzenie Opla z Renault w Dzierżoniowie
9 października około godziny 8:00 doszło do zdarzenia drogowego na ul. Bielawskiej w Dzierżoniowie. Na skrzyżowaniu z ul. Piłsudskiego zderzyły się pojazdy marki Opel i Renault. Szczęśliwie nikt nie odniósł większych obrażeń. Utrudnienia w ruchu trwały około 15 minut. 09.10.2023 18:46
Zderzenie trzech pojazdów na drodze z Dzierżoniowa do Świdnicy
Zderzenie trzech pojazdów na drodze z Dzierżoniowa do Świdnicy
Około godziny 6.50, 9 października, w Boleścinie, na skrzyżowaniu w kierunku Krzczonowa doszło do zdarzenia drogowego z udziałem trzech pojazdów. Policjanci ustalili, iż sprawcą był 32-letni kierowca Kia Ceed, który nie zachował bezpiecznej odległości między pojazdami i doprowadził do zderzenia z pojazdem marki Ford Kuga, prowadzonym przez 27-letniego mężczyznę. Uderzenie było na tyle duże, że skutkowało uszkodzeniem kolejnego pojazdu marki Opel, którego kierowcą była 39-letni mężczyzna. Uczestnicy zdarzenia, to mieszkańcy powiatu świdnickiego. Wszyscy byli trzeźwi. Sprawca kolizji został ukarany mandatem i punktami karnymi. KPP Świdnica 09.10.2023 18:05
Pożary w lasach, strażackie ćwiczenia w powiecie dzierżoniowskim
Pożary w lasach, strażackie ćwiczenia w powiecie dzierżoniowskim
W lesie koło Myśliszowa, 7 października odbyły się szkolenia-ćwiczenia dla strażaków z Państwowej Straży Pożarnej w Dzierżoniowie oraz jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z powiatu dotyczące gaszenia pożarów na terenach roślinnych poza obszarami zurbanizowanymi. Ćwiczenia przygotowane przez Powiatowy Zarząd OSP poprowadzili eksperci ze Stowarzyszenia Niezależnych Ekspertów Pożarnictwa. 09.10.2023 17:43
Mazdą uderzyła w przepust
Mazdą uderzyła w przepust
7 października w godzinach popołudniowych doszło do zdarzenia drogowego na ul. Złotej w Dzierżoniowie. Według wstępnych ustaleń kierująca samochodem marki Mazda, przy wjeździe do Dzierżoniowa z nieustalonych przyczyn zjechała na przeciwny pas drogi i po wjechaniu do do rowu uderzyła w przepust. Poszkodowana wymagała pomocy medycznej i została przetransportowana. przez zespół pogotowia do szpitala. Na miejscu pracowały dwa zastępy PSP z Dzierżoniowa oraz policja. Przez około 30 minut ruch odbywał się naprzemiennie, którym kierowali strażacy. 07.10.2023 20:38    4
W Kłodzku wandale nie odpuszczają, straż miejska prosi o pomoc
W Kłodzku wandale nie odpuszczają, straż miejska prosi o pomoc
W miniony weekend w Kłodzku doszło do kolejnego aktu wandalizmu. Tym razem zniszczono ławki w parku przy ul. Kusocińskiego. Straż Miejska poszukuje świadków zniszczeń. Wszystkich, którzy widzieli bądź mają jakąkolwiek informację na ten temat prosimy o kontakt ze Strażą Miejską w Kłodzku pod numerem telefonu 986. Jak przyznaje burmistrz Kłodzka Michał Piszko, nie ma miesiąca, by nie dochodziło do aktów wandalizmu na terenie miasta. Jedną ze skutecznych metod prewencji, jest montaż monitoringu. Jak zapowiedział burmistrz Kłodzka w przyszłym roku zostanie zainstalowanych 5 nowych kamer połączonych z systemem operacyjnym straży miejskiej i policji. Miasto na rozbudowę monitoringu zamierza przeznaczyć 50 tys. złotych. Kamery pojawią się przy ul. Kusocińskiego, na promenadzie, na ulicy Zofii Stryjeńskiej, jak i również na ulicy krótkiej Śląskiej i także kamera na osiedlu Malczewskiego. Tylko w tym roku policja otrzymała 34 zgłoszenia zniszczenia mienia. Są też sukcesy, bo udało się ustalić i zatrzymać osobę, która uszkodziła drzewka w jednym z Kłodzkich parków. 05.10.2023 12:25    1
Hulajnogą wjechał na przejście wprost pod autobus w Bielawie
Hulajnogą wjechał na przejście wprost pod autobus w Bielawie
5 października około godziny 8:30 doszło do potrącenia około 10 letniego chłopca na przejściu dla pieszych w ciągu ulicy 1 Maja w Bielawie. Według wstępnych ustaleń policji poszkodowany wjechał hulajnogą wprost pod najeżdżający autobus marki Setra. Poszkodowany wymagał pomocy medycznej, której udzielił zespół pogotowia ratunkowego i przetransportował do szpitala specjalistycznego we Wrocławiu, Ulica 1 Maja na odcinku od skrzyżowania ze Słoneczną do ul. Obrońców Westerplatte, przez około 1,5 godziny na czas czynności policyjnych była zablokowana. 05.10.2023 11:48
Policjanci z Kłodzka pomogli niepełnosprawnej mieszkance
Policjanci z Kłodzka pomogli niepełnosprawnej mieszkance
Funkcjonariusze z Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku udzielili pomocy niepełnosprawnej mieszkance miasta, która nie mogła samodzielnie dostać się do swojego mieszkania, po porusza się na wózku inwalidzkim. Krewny kobiety zwrócił się o pomoc do policjantów, którzy od razu ruszyli z pomocą. 05.10.2023 11:23
Beata Świderska ze złotym medalem Mistrzostw Świata
Beata Świderska ze złotym medalem Mistrzostw Świata
Kolejny raz mieszkanka Bielawy Beata Świderska zdobyła złoty medal Mistrzostw Świata, które niedawno odbyły się w Kanadzie. 04.10.2023 07:53    1
Zderzenie Mazdy z autobusem na drodze do Pieszyc
Zderzenie Mazdy z autobusem na drodze do Pieszyc
3 października około godziny 8:30 na drodze z Dzierżoniowa do Pieszyc, doszło do zderzenia autobusu marki Scania z samochodem osobowym marki Mazda. Autobusem podróżowały 43 osoby wracające z pracy. Na miejscu pracowała dzierżoniowska drogówka, zastępy Państwowej Staży Pożarny z Dzierżoniowa, zastęp Ochotniczej Straży Pożarnej z Piskorzowa i zespół pogotowia ratunkowego. Szczęśliwie nikt nie doznał większych obrażeń. Pełna informacja po otrzymaniu komunikatu od oficera prasowego. 04.10.2023 01:59
Pożar altanki w Bielawie
Pożar altanki w Bielawie
1 października przed godziną 19;30 dyżurny stanowiska kierowania PSP otrzymał zgłoszenie o pożarze przy ul. Sikorskiego w Bielawie. Po przyjeździe pierwszego zastępu okazało się, że pali się altanka na ogródkach działkowych. Na miejscu pracował zastęp Państwowej Straży Pożarnej z Dzierżoniowa i zastęp Ochotniczej Straży Pożarnej z Bielawy oraz policja. 02.10.2023 06:59
NAJNOWSZE
Komentarze
Reklama