Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Na sygnale

Pożar słomy w Piławie Górnej
Pożar słomy w Piławie Górnej

13 sierpnia po godzinie 13:00 doszło do pożaru sterty słomy, przy ul. Groszowieckiej w Piławie Górnej. Na miejsce zostały zadysponowane zastępy PSP z Dzierżoniowa i OSP z Ostroszowic oraz policja. Najprawdopodobniej było to podpalenie.

Wczoraj, 19:48
Wypadek pijanych obywateli Ukrainy
Wypadek pijanych obywateli Ukrainy

14 sierpnia około godziny 10:30 dyżurny stanowiska kierowania PSP w Dzierżoniowie otrzymał zgłoszenie o wypadku na drodze z Pieszyc do Jugowa. Na miejsce zdarzenia powyżej Kamionek zostały zadysponowane zastępy Państwowej Straży Pożarnej z Dzierżoniowa, zastęp Ochotniczej Straży Pożarnej z Piskorzowa, policja i dwa zespoły pogotowia ratunkowego. Najprawdopodobniej samochód marki Ford wypadł z serpentyn. Autem podróżowały dwie osoby tj. obywatele Ukrainy. Uczestnicy wypadku byli pijani. Mężczyzna został zakuty w kajdanki i przewieziono go do Komisariatu Policji w Bielawie. Kobieta z podejrzeniem złamania nogi została odwieziona została do szpitala. Samochód został zabezpieczony na policyjnym parkingu. Przez 1h występowały utrudnienia w ruchu.

Wczoraj, 13:54    2
Interwencja służb na terenie "Silesiany"
Interwencja służb na terenie "Silesiany"

12 sierpnia około godziny 18:00 dyżurny stanowiska kierowania PSP w Dzierżoniowie otrzymał zgłoszenie o wydobywającym się dymie z pustostanu na terenie dawnego zakładu włókienniczego przy ul Brzegowej w Dzierżoniowie. Na miejscu okazało się że palą się śmieci zgromadzone w głównym budynku po dawnej "Silesianie". Strażacy przy pomocy jednego prądu wody ugasili pożar. Prawdopodobnie było to podpalenie. Dalsze czynności na miejscu prowadziła policja.

12.08.2022 19:57
Wypadek z udziałem skutera
Wypadek z udziałem skutera

12 sierpnia około godz. 12:30 w Dzierżoniowie przy ul. Cichej doszło do zdarzenia drogowego. Jak wstępnie ustalili policjanci, 48-letni motorowerzysta wykonując nieprawidłowo manewr zmiany kierunku jazdy, doprowadził do zderzenia z pojazdem marki Peugeot 207, którym kierował 28 – letni mężczyzna. Na skutek odniesionych obrażeń kierujący motorowerem został odwieziony do szpitala. Kierowcy byli trzeźwi. Aktualnie trwają czynności zmierzające do ustalenia wszystkich okoliczności zdarzenia. KPP w Dzierżoniowie kom. Anna Mierzejewska

12.08.2022 14:41    1
Wypadek motocyklisty w Bielawie
Wypadek motocyklisty w Bielawie

10 sierpnia około godziny 15:30 doszło do zdarzenia drogowego na ul. Wysokiej w Bielawie. Na wysokości parkingu przy Jeziorze Bielawskim, motocyklista zderzył się z samochodem marki Audi. Według wstępnych ustaleń motocyklista wyprzedzał pojazd który wykonywał lewoskręt na parking. Motocyklista ze złamaną kończyną trafił do szpitala. Najprawdopodobniej kierowca jednośladu nie miał prawa jazdy, a tablice rejestracyjne pochodziły z innego motocykla. Do szpitala trafiła również jedna osoba z audi. Na miejscu pracowała policja i dwa zespoły pogotowia ratunkowego.

10.08.2022 18:40
W Kamieńcu Ząbkowickim wykoleił się pociąg towarowy
W Kamieńcu Ząbkowickim wykoleił się pociąg towarowy

Przy dworcu w Kamieńcu Ząbkowickim, ok. godz. 3.30 wykoleił się pociąg towarowy PKP Cargo. W zdarzeniu nikt nie ucierpiał. Jak relacjonują świadkowie, którzy mieszkają w pobliżu, obudził ich huk. Wagony składu, spadły z kilkumetrowego podwyższenia. Na miejscu pracuje komisja wypadkowa, która ustala przyczyny zdarzenia. Jak poinformował rzecznik Kolei Dolnośląskich, Bartłomiej Rodak, początkowo ruch był wstrzymany i zorganizowano autobusową komunikację zastępczą. Od godz. 8:00 ruch został wznowiony.

09.08.2022 10:23
Pożar kwiaciarni w Bielawie
Pożar kwiaciarni w Bielawie

8 sierpnia około godziny 19:00 dyżurny stanowiska kierowania PSP w Dzierżoniowie otrzymał zgłoszenie o pożarze dawnego kiosku w Bielawie. Na miejsce zostały zadysponowane trzy zastępy straży w tym OSP z Bielawy.

08.08.2022 22:50
Pożar dostawczego Fiata w Bielawie.
Pożar dostawczego Fiata w Bielawie.

8 sierpnia około godziny 15:40 doszło do pożaru auta dostawczego marki Fiat na ul. Grabskiego w Bielawie. Auto zapaliło się podczas rozładunku. Szczęśliwie nikt nie ucierpiał. Na miejscu pracowały trzy zastępy straży w tym OSP z Bielawy oraz policja. Auto spłonęło doszczętnie. Podczas akcji gaśniczej ruch na ulicy, przy skrzyżowaniu z ul. Teatralną był zamknięty.

08.08.2022 22:09
Śmierć mężczyzny w Bielawie
Śmierć mężczyzny w Bielawie

W nocy 7 sierpnia około godziny 3:00. przy skrzyżowaniu ul. Żeromskiego z Bohaterów Getta w Bielawie poniósł śmierć 22-letni mężczyzna, piłkarz miejscowego klubu. Sprawcą zabójstwa był Bartłomiej G. 26-letni mężczyzna, znany miejscowej policji. Na miejscu technicy policyjni prowadzili czynności pod nadzorem prokuratorskim.

08.08.2022 20:00    4
Pożar w Piławie Dolnej
Pożar w Piławie Dolnej

7 sierpnia około godziny 23:00 dyżurny stanowiska kierowania PSP w Dzierżoniowie otrzymał zgłoszenie o pożarze budynku gospodarczego w Piławie Dolnej przy ul. Błotnistej 20. Na miejsce zostały zadysponowane zastępy Państwowej Straży Pożarnej z Dzierżoniowa i zastępy: OSP Piława Dolna, zastęp OSP Piława Górna, zastęp OSP Ostroszowice i zastęp OSP Bielawa. Paliła się przybudówka przylegająca do stodoły.

08.08.2022 03:04
Zderzenie Seata z autobusem na "ósemce"
Zderzenie Seata z autobusem na "ósemce"

5 sierpnia po godzinie 17:00 doszło do zdarzenia drogowego na DK 8 w pobliżu Jordanowa Śl. przy zjeździe na Janówek. Najprawdopodobniej kierujący samochodem osobowym marki Seat wjechał w tył autobusu marki Mercedes. Na miejscu pracowała wrocławska policja, straż pożarna i pogotowie ratunkowe. Na szczęście nikt nie doznał większych obrażeń.

05.08.2022 22:53
Zderzenie na "ósemce" koło Niemczy
Zderzenie na "ósemce" koło Niemczy

5 sierpnia około godz. 11:30 na DK-8 w Niemczy, przy skrzyżowaniu z ul. Wiejską, doszło do kolizji drogowej. Mężczyzna lat 53, który nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami, poruszając się Fiatem Ducato, nie zachował bezpiecznej odległości i doprowadził do zderzenia z poprzedzającym go pojazdem marki Ford Fiesta, którym podróżowała 40-letnia kobieta. Nikt nie odniósł obrażeń. Mężczyznę za spowodowanie kolizji ukarano mandatem karnym, a pojazd zabezpieczono na policyjnym parkingu.

05.08.2022 22:36
Reklama