Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Wrocław

Koleje Dolnośląskie rozwijają sieć biletomatów. Będzie też w Kłodzku.
Koleje Dolnośląskie rozwijają sieć biletomatów. Będzie też w Kłodzku.

Na stacjach w Chojnowie, Smolcu i Wałbrzychu Głównym uruchomiono nowe biletomaty Kolei Dolnośląskich. Ze względu na dużą popularność, jaką cieszą się wśród pasażerów, w planach jest montaż kilkudziesięciu kolejnych urządzeń na popularnych stacjach i przystankach w regionie. Pasażerowie Kolei Dolnośląskich z Chojnowa, Smolca i Wałbrzycha Głównego zyskali dostęp do nowych, samoobsługowych biletomatów. Na części stacji są to pierwsze takie urządzenia. W najbliższych tygodniach biletomaty zostaną uruchomione w kolejnych miastach, m.in. w Lubinie, Kłodzku, Kątach Wrocławskich, Świebodzicach i Świdnicy.

05.05.2022 20:08
Kolejny transport z pomocą humanitarną dla walczącej Ukrainy
Kolejny transport z pomocą humanitarną dla walczącej Ukrainy

Przedstawiciele rządu kraju związkowego Dolna Saksonia oraz Hans Jörg Neumann – Konsul Generalny RFN byli dziś gośćmi marszałka Cezarego Przybylskiego. W spotkaniu uczestniczył także Krzysztof Bramorski, Pełnomocnik Marszałka ds. Kontaktów Międzynarodowych. Wśród tematów rozmów znalazły się kryzys uchodźczy wywołany rosyjską agresją w Ukrainie oraz bieżąca współpraca transgraniczna między Dolnym Śląskiem i Dolną Saksonią. Dziś z Międzynarodowego HUBu Pomocy Humanitarnej wyjechał także kolejny transport z artykułami higienicznymi i medycznymi, które trafią do Obwodu Donieckiego w Ukrainie.

05.05.2022 14:03
Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego surowo potraktowali „pirata drogowego”
Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego surowo potraktowali „pirata drogowego”

Funkcjonariusze dzierżoniowskiej drogówki stanowczo zareagowali na niebezpieczny manewr kierującego audi. Dalsze czynności przeprowadzone przez funkcjonariuszy zakończyły się mandatem w wysokości 2500 złotych i 15 punktami karnymi.

20.04.2022 16:45
Pierwsza kobieta na stanowisku dowódcy batalionu w Wojskach Obrony Terytorialnej.
Pierwsza kobieta na stanowisku dowódcy batalionu w Wojskach Obrony Terytorialnej.

Ppłk Anna Czajkowska-Małachowska pełni służbę wojskową od 22 lat. Jest absolwentką Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Lądowych we Wrocławiu z 2004 roku. W 2017 została doktorem nauk społecznych. Jest specjalistką ( posiada wiedzę w zakresie) od transformacji wojsk lądowych RP w latach 1989 - 2015 w kontekście zmian zachodzących w środowisku bezpieczeństwa międzynarodowego. Na dowódcę 161 batalionu lekkiej piechoty w 16 Dolnośląskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej została wyznaczona 19 kwietnia 2022 roku. Jak sama przyznaje, od początku swojej wojskowej kariery stara się łączyć wiele dziedzin życia, ale zawsze dąży do jednego celu – osiągnięcia jak najwyższej jakości w realizacji stawianych zadań.

20.04.2022 13:43
Wracają sezonowe pociągi Kolei Dolnośląskich do Skalnego Miasta
Wracają sezonowe pociągi Kolei Dolnośląskich do Skalnego Miasta

Od soboty, 16 kwietnia Koleje Dolnośląskie ponownie uruchomią sezonowe połączenia do czeskiego Skalnego Miasta. Malownicza trasa, która cieszy się dużą popularnością, będzie dostępna dla podróżnych aż do jesieni.

14.04.2022 16:13
Marszałek wręczył stypendia samorządu województwa utalentowanym dolnośląskim sportowcom
Marszałek wręczył stypendia samorządu województwa utalentowanym dolnośląskim sportowcom

Ponad 100 sportowców otrzymało dziś stypendia dla najbardziej utytułowanych przedstawicieli dolnośląskiego sportu. Wśród wyróżnionych są medaliści Igrzysk Olimpijskich, mistrzostw świata i mistrzostw Europy, zawodnicy znani w Polsce i na Świecie ale przede wszystkim młodzi sportowcy, najbardziej obiecujące i perspektywiczne talenty. Stypendia wręczyli marszałek Cezary Przybylski oraz Tymoteusz Myrda, członek zarządu województwa, odpowiedzialny za rozwój dolnośląskiego sportu.

07.04.2022 18:27    1
Ważne rozmowy o funduszach europejskich dla Dolnego Śląska
Ważne rozmowy o funduszach europejskich dla Dolnego Śląska

Dolnośląska delegacja spotkała się we wtorek z urzędnikami Komisji Europejskiej w Brukseli. Tematami rozmów były zakończone konsultacje społeczne Funduszy Europejskich dla Dolnego Śląska na lata 2021-2027 i ostateczny kształt nowego budżetu unijnego dla naszego regionu. W spotkaniach uczestniczyli m.in. marszałek Cezary Przybylski, wicemarszałek Grzegorz Macko oraz Tymoteusz Myrda, członek zarządu województwa.

06.04.2022 09:15
Nowoczesne pociągi dla Dolnoślązaków
Nowoczesne pociągi dla Dolnoślązaków

Na dolnośląskie tory wyjedzie niedługo 12 nowoczesnych, elektrycznych pociągów od PESA Bydgoszcz S.A.. Samorząd Województwa Dolnośląskiego wraz z Kolejami Dolnośląskimi systematycznie rozbudowują flotę regionalnego przewoźnika, który umacnia swoją pozycję najlepszej tego typu spółki w Polsce. W poniedziałek 28 marca Koleje Dolnośląskie podpisały z bydgoską Pesą porozumienie, które pozwoli na całościowe zrealizowanie kontraktu na zakup nowoczesnych pociągów pasażerskich Elf 2. Oznacza to, że dolnośląski przewoźnik stanie się posiadaczem największej floty pojazdów tego typu w Polsce i będzie w sumie dysponował 25 sztukami o łącznej wartości 726 mln zł brutto.

29.03.2022 18:21
Ponad 22 miliony złotych na ochronę gruntów
Ponad 22 miliony złotych na ochronę gruntów

Podczas dzisiejszej sesji Sejmiku Województwa Dolnośląskiego radni przegłosowali przyznanie dotacji jednostkom samorządu terytorialnego na finansowanie ochrony, rekultywacji i poprawy jakości gruntów rolnych. Wsparcie przekracza sumę 22 milionów złotych i pozwoli sfinansować aż 168 zadań inwestycyjnych.

25.03.2022 09:10    1
Atrakcyjne działki budowlane w Gminie Dzierżoniów
Atrakcyjne działki budowlane w Gminie Dzierżoniów

Góry Sowie stają co raz bardziej atrakcyjnym miejscem nie tylko dla turystów, ale również dla tych, którzy planują zapuścić tu korzenie na dłużej. Gmina Dzierżoniów przygotowała specjalną ofertę działek budowlanych w miejscowości Jodłownik, dla wszystkich tych, którzy szukają ciszy, spokoju oraz pięknych widoków.

24.03.2022 15:58    2
OPIEKA PSYCHOLOGICZNA NA DLA OFIAR WOJNY
OPIEKA PSYCHOLOGICZNA NA DLA OFIAR WOJNY

Dolnośląskie Centrum Zdrowia Psychicznego zapewnia pomoc psychologiczną dla ofiar wojny.

16.03.2022 08:56
BEZPŁATNY KURS JĘZYKA POLSKIEGO DLA OBYWATELI UKRAINY
BEZPŁATNY KURS JĘZYKA POLSKIEGO DLA OBYWATELI UKRAINY

Zapraszamy do udziału w kursie języka polskiego wszystkich obywateli Ukrainy, którzy przybyli do Polski od 24 lutego. Zajęcia odbywać się będą w Legnicy, Wrocławiu, Jaworze i innych wybranych miastach Dolnego Śląska. Organizację kursów finansuje Samorząd Województwa Dolnośląskiego.

16.03.2022 08:53
Komentarze
Autor komentarza: rodzicTreść komentarza: Szkoda że skatepark zamknięty...dzieci uwielbiały to miejsce, już od maja, czerwca jak tylko robiło się ciepło, gromadziły się tam tłumnie i nie potrzeba było organizować im żadnych ekstra atrakcji...a teraz, gdy już wakacje pełną parą, skatepark nadal zamknięty...ja rozumiem - modernizacje itd, ale przecież można to robić po sezonie, a nie teraz...włóczą się teraz po osiedlu, po parku, po polach, rodzice denerwują się, bo kiedyś było wiadomo gdzie są i że są bezpieczne, a teraz...nie mogą sobie znaleźć miejsca...duży minus dla władz miastaData dodania komentarza: 29.06.2022, 18:55Źródło komentarza: Wakacje w Bielawie nie będą nudne!Autor komentarza: OnaTreść komentarza: Kim jest kierowcą coś wiadomo ?Data dodania komentarza: 29.06.2022, 10:45Źródło komentarza: Uderzył w drzewo i inny pojazd oraz zbiegłAutor komentarza: zxncTreść komentarza: dzik, nie dzik prawie zabił 4 młodych ludzi i swojego kolezkeData dodania komentarza: 29.06.2022, 08:40Źródło komentarza: Uderzył w drzewo i inny pojazd oraz zbiegłAutor komentarza: fraTreść komentarza: to nie pasażer to dzik :))Data dodania komentarza: 29.06.2022, 07:32Źródło komentarza: Uderzył w drzewo i inny pojazd oraz zbiegłAutor komentarza: abcTreść komentarza: nie wymijal pieszej tylko wyprzedzał volkswagena. Był pijany i naćpany!Data dodania komentarza: 29.06.2022, 00:32Źródło komentarza: Uderzył w drzewo inny pojazd oraz zbieg z miejscaAutor komentarza: Zarzycka EwelinaTreść komentarza: Bardzo dziękujemy za basen, przyda się na zimęData dodania komentarza: 28.06.2022, 23:49Źródło komentarza: W Pieszycach basen napełnia się wodą
Reklama