Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Łagiewniki

PODEJRZANY O ZABÓJSTWO W RADZIKOWIE ZATRZYMANY
PODEJRZANY O ZABÓJSTWO W RADZIKOWIE ZATRZYMANY

Podejrzany o dokonanie zabójstwa w Radzikowie 53-latek został zatrzymany przez holenderską policję. Pochodzący z Dolnego Śląska mężczyzna, 11 stycznia 2022 r. został zatrzymany w mieście Den Bosch, znajdującym się około 80 km na południe od Amsterdamu. Nie spodziewał się, że policja odnajdzie go tak szybko w nowym miejscu pracy. Był zaskoczony, gdy policjanci dynamicznie skuli go w kajdanki na terenie fabryki, w której dopiero co się zatrudnił. 

15.01.2022 01:19    2
ZDERZENIE OSOBÓWEK KOŁO ŁAGIEWNIK (AKTUALIZACJA WIDEO)
ZDERZENIE OSOBÓWEK KOŁO ŁAGIEWNIK (AKTUALIZACJA WIDEO)

7 stycznia po godzinie 9:00 doszło do zdarzenia drogowego na DK-35 z Łagiewnik do Strzelina. Na wysokości przepompowni zderzyły się samochody osobowe marki Renault i Skoda. Najprawdopodobniej do zdarzenia doszło gdy kierującego samochodem marki Skoda na łuku drogi wyniosło na przeciwny pas i doprowadził do zderzenia bocznego z pojazdem marki Renault, który po uderzeniu wpadł do rowu. Szczęśliwie nikt nie doznał większych obrażeń. Na miejscu pracowała dzierżoniowska drogówka, która sporządziła stosowną dokumentację oraz kierowała ruchem naprzemiennym.

09.01.2022 01:38
ZDERZENIE OSOBÓWEK KOŁO SIENIAWKI (AKTUALIZACJA WIDEO)
ZDERZENIE OSOBÓWEK KOŁO SIENIAWKI (AKTUALIZACJA WIDEO)

2 stycznia około godziny 18:45 doszło do zdarzenia drogowego na drodze wojewódzkiej 384 z Dzierżoniowa do Łagiewnik. Przy zjeździe do Sieniawki zderzyły się samochody osobowe marki: Opel i Toyota. Na miejscu pracowały zastępy Państwowej Straży Pożarnej z Dzierżoniowa oraz zastęp Ochotniczej Straży Pożarnej z Łagiewnik, dzierżoniowska drogówka i pogotowie ratunkowe. W pojazdach podróżowały trzy osoby szczęśliwie nikt nie doznał większych obrażeń. Sprawca kolizji został ukarany według nowego taryfikatora. Mandat w tym wypadku wyniósł 1200 zł. Utrudnienia w ruchu trwały około 3h, gdzie ruchem naprzemiennym kierowali strażacy.

02.01.2021 23:18
ZDERZENIE CZOŁOWE NA ÓSEMCE W ŁAGIEWNIKACH (WIDEO)
ZDERZENIE CZOŁOWE NA ÓSEMCE W ŁAGIEWNIKACH (WIDEO)

22 grudnia tuż po 18:00, na drodze krajowej nr 8 w okolicach Łagiewnik doszło do groźnie wyglądającego wypadku drogowego. Jak wynika z wstępnych ustaleń, 18-latek kierujący oplem nie zastosował się do znaku zakazu wyprzedzania i podwójnej linii ciągłej, zjechał na przeciwległy pas ruchu doprowadzając do zderzenia z prawidłowo jadącym w kierunku Kłodzka samochodem skoda, kierowanym przez 33-letniego mężczyznę. Z uwagi na poniesione obrażenia trzej pasażerowie opla i pasażerka skody zostali zabrani do szpitala. Kierujący byli trzeźwi. Postępowanie prowadzić będą dzierżoniowscy dochodzeniowcy. Komenda PP w Dzierżoniowie

22.12.2021 22:51
ZDERZENIE W  ŁAGIEWNIKACH (AKTUALIZACJA WIDEO)
ZDERZENIE W ŁAGIEWNIKACH (AKTUALIZACJA WIDEO)

20. grudnia, przed 11:00 w Łagiewnikach na ulicy Nowej doszło do zdarzenia drogowego. Jak ustalili policjanci sprawcą kolizji był 73-letni mężczyzna kierujący samochodem marki Renault, który w sposób nieprawidłowy wykonał manewr cofania i doprowadził do zderzenia tylnego z Oplem, prowadzonym przez 55-latka. W wyniku tego zdarzenia nikt nie odniósł większych obrażeń ciała, a sprawca został ukarany mandatem. Komenda Powiatowa Policji w Dzierżoniowie

21.12.2021 21:45
ZAGRAJ Z NAMI W CIAPARASZKĘ
ZAGRAJ Z NAMI W CIAPARASZKĘ

Chyba nie ma takiej osoby, która w czasie wakacji nie zagrałaby w ciaparaszkę, czyli znanego wszystkim badmintona. Sport ten cieszy się co raz większym zainteresowaniem wśród mieszkańców powiatu dzierżoniowskiego, a wszystko za sprawą kilkunastoosobowej grupy zapaleńców, którzy prawie codziennie trenują w różnych miejscach na terenie Ziemi Dzierżoniowskiej.

17.12.2021 18:37    1
DACHOWANIE NA DRODZE DO SIENIC (AKTUALIZACJA WIDEO)
DACHOWANIE NA DRODZE DO SIENIC (AKTUALIZACJA WIDEO)

10. grudnia około 15:00, na drodze pomiędzy Łagiewnikami a Sienicami 27-letnia kobieta jadąca samochodem marki Renault, zjechała z jezdni i doprowadziła do wywrócenia pojazdu. Na szczęście jechała sama i nie odniosła poważnych obrażeń. Zdarzenie nie wyczerpało znamion czynu zabronionego. komenda PP w Dzierżoniowie

10.12.2021 19:14
VENTI – NOWY WYMIAR LUSTER I SZKŁA
VENTI – NOWY WYMIAR LUSTER I SZKŁA

Zapraszamy do nowo otwartego salonu sprzedaży Firmy VENTI producenta wysokiej jakości luster i szkła. Produkujemy lustra z podświetleniem LED oraz lustra tradycyjne. Zajmujemy się obróbką szkła budowlanego i dekoracyjnego, realizujemy zabudowy ze szkła lakierowanego typu LACOBEL, które można zastosować do kuchni, salonu, łazienki, ale też w hotelach czy częściach wspólnych realizacji deweloperskich. W nowo otwartym salonie sprzedaży w Dzierżoniowie przy ulicy Świdnickiej 149 każdy, nawet najbardziej wymagający klient, znajdzie produkt dopasowany do swoich potrzeb. Zapraszamy klientów indywidualnych, ale też architektów, projektantów wnętrz, meblarzy i stolarzy. Salon otwarty jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 15.00.

07.12.2021 17:26
ŚMIERTELNE POTRĄCENIE PIESZEGO W SIENIAWCE (AKTUALIZACJA WIDEO)
ŚMIERTELNE POTRĄCENIE PIESZEGO W SIENIAWCE (AKTUALIZACJA WIDEO)

22 listopada około godziny 1:30, na drodze wojewódzkiej nr 384, w okolicy miejscowości Sieniawka doszło do tragicznego w skutkach zdarzenia drogowego. Jak wynika z wstępnych ustaleń, w wypadku do którego doszło w okolicach przejścia dla pieszych, uczestniczyli 29-latek jadący samochodem marki Volkswagen i 68–letni pieszy, który poniósł śmierć na miejscu. Kierowca był trzeźwy. Na miejscu przeprowadzono czynności procesowe pod nadzorem prokuratora z Prokuratury Rejonowej w Dzierżoniowie, która przeprowadzi śledztwo w tej sprawie. Komenda PP w Dzierżoniowie.

22.11.2021 03:09    2
PONADLOKALNA STRATEGIA ROZWOJU AGLOMERACJI DZIERŻONIOWSKIEJ 2030
PONADLOKALNA STRATEGIA ROZWOJU AGLOMERACJI DZIERŻONIOWSKIEJ 2030

W środę 17 listopada w dzierżoniowskim urzędzie miasta odbyło się walne zebranie członków założycieli Stowarzyszenia Ziemia Dzierżoniowska, podczas którego podjęto uchwałę dotyczącą przyjęcia Ponadlokalnej Strategii Rozwoju Aglomeracji Dzierżoniowskiej do 2030 roku.

17.11.2021 17:12
POŻAR HALI W ŁAGIEWNIKACH (AKTUALIZACJA WIDEO)
POŻAR HALI W ŁAGIEWNIKACH (AKTUALIZACJA WIDEO)

17 listopada około godz. 11:30 dyżurny stanowiska kierowania PSP otrzymał zgłoszenie o pożarze hali na terenie zakładu, przy ul. Kłodzkiej w Łagiewnikach. Niezwłocznie zostało zadysponowanych pięć zastępów w tym OSP z Łagiewnik, Sienic i Ligoty Wielkiej. Więcej informacji na materiale filmowym.

17.11.2021 14:49
POŻAR W ŁAGIEWNIKACH (AKTUALIZACJA WIDEO)
POŻAR W ŁAGIEWNIKACH (AKTUALIZACJA WIDEO)

7 listopada około godziny 15:00 dyżurny PSP w Dzierżoniowie otrzymał zgłoszenie o pożarze zadrzewienia na jednej z posesji, przy ul. Cukrowniczej w Łagiewnikach. Zgłoszenie informowało że ogień zagraża pobliskiemu sklepowi i punktowi wymiany butli z gazem. Niezwłocznie zostały zadysponowane zastępy PSP oraz OSP z Łagiewnik i Sienic.

07.11.2021 23:51
Reklama