Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Łagiewniki

WIATR USZKODZIŁ DACH KOŚCIOŁA W RADZIKOWIE
WIATR USZKODZIŁ DACH KOŚCIOŁA W RADZIKOWIE

17 lutego po godz. 14:00 silny wiatr uszkodził dach na kościele i plebani w Radzikowie. Na miejscu pracowały zastępy PSP o raz zastęp OSP z Łagiewnik. Strażacy zabezpieczyli dach przed możliwością zerwania a na plebani zdemontowali uszkodzone opierzenie.

18.02.2022 00:11
WIATR ZEPCHNĄŁ CITROENA Z "ÓSEMKI" (AKTUALIZACJA WIDEO)
WIATR ZEPCHNĄŁ CITROENA Z "ÓSEMKI" (AKTUALIZACJA WIDEO)

17. lutego około 13:00, w Łagiewnikach na ulicy Kłodzkiej doszło do zdarzenia drogowego. Jak ustalili policjanci, w wyniku silnego podmuchu wiatru, kierujący samochodem marki Citroen, stracił panowanie nad pojazdem i zjechał do przydrożnego rowu. Zdarzenie nie wyczerpało znamion wykroczenia.

18.02.2022 00:00
ZDERZENIE CZOŁOWE W PRZYSTRONIU (AKTUALIZACJA WIDEO)
ZDERZENIE CZOŁOWE W PRZYSTRONIU (AKTUALIZACJA WIDEO)

7 lutego, przed godziną 13:00 doszło do zderzenia czołowego samochodów osobowych na lokalnej drodze w Przystroniu koło Łagiewnik. Według wstępnych ustaleń dzierżoniowskiej drogówki kierujący samochodem marki Opel na łuku drogi doprowadził do zderzenia czołowego z samochodem marki Volkswagen. Pracujący na miejscu zespół pogotowia ratunkowego nie stwierdził większych obrażeń u kierowców. Przez około godzinę droga była zablokowana do czasu zabrania uszkodzonych pojazdów.

07.02.2022 16:26
POŻAR STODOŁY W MŁYNICY (AKTUALIZACJA WIDEO)
POŻAR STODOŁY W MŁYNICY (AKTUALIZACJA WIDEO)

4 lutego około godziny 10:00 dyżurny stanowiska kierowania PSP w Dzierżoniowie otrzymał zgłoszenie o pożarze stodoły w Młynicy. Niezwłocznie zostało zadysponowanych 5 zastępów w tym 3 OSP z Łagiewnik, Olesznej i Jaźwiny. Na miejscu okazało że pali się budynek gospodarczy w którym mieściły się między innymi garaże. Szczęśliwie nikt nie doznał obrażeń.

04.02.2022 14:45
SAMOCHÓD POŻARNICZY DLA OSP W LIGOCIE WIELKIEJ (WIDEO)
SAMOCHÓD POŻARNICZY DLA OSP W LIGOCIE WIELKIEJ (WIDEO)

28 stycznia 2022 r. w Ligocie Wielkiej miało miejsce przekazanie samochodu pożarniczego Mercedes dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Ligocie Wielkiej. Samochód przekazała Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej we Wrocławiu na polecenie Komendanta Wojewódzkiego PSP. Samochód był na wyposażeniu JRG we Wrocławiu. Ma 18 lat a jego przebieg to 127 tys. km. Po godzinie siedemnastej do Ligoty Wielkiej samochód wprowadziły bratnie jednostki z terenu gminy Łagiewniki. Na przedzie kolumny Iveco z OSP Łagiewniki dalej Star 266 OSP Jaźwina za nimi Renault ze strażakami OSP Sienice a na końcu nowy nabytek OSP Ligota Wielka -samochód pożarniczy Mercedes. Kolumna samochodów na sygnałach przejechała przez miejscowość, budząc wielkie zainteresowanie pośród mieszkańców. Pod remizą czekali strażacy z gminy, mieszkańcy i goście. Wielu z zaproszonych gości miało wydatny wpływ, że samochód trafił do Ligoty Wielkiej. Oklaskami wjeżdżający samochód przywitali Jarosław Tyniec Wójt Gminy Łagiewniki, Dobromiła Szachniewicz Przewodnicząca Rady Gminy, Marcin Gwóźdź- poseł na Sejm RP, st. kpt. Sławomir Dudziński - Zastępca Komendanta Powiatowego KP PSP w Dzierżoniowie, dh. Dariusz Gortych Prezes Zarządu Powiatowego ZOSP RP w Dzierżoniowie. Po zaparkowaniu samochodu przed remizą głos zabrał dh. Piotr Taraszkiewicz Prezes OSP Ligota Wielka. Powitał gości i łamanym głosem podziękował za pomoc w pozyskaniu samochodu. Jest to już czwarty samochód w jednostce. OSP Ligota dzięki swojej aktywności w ostatnich latach pozyskała dużo sprzętu i umundurowania. Jest bardzo silnym filarem w ochronie przeciwpożarowej gminy Łagiewniki i powiatu dzierżoniowskiego. Po słowach prezesa głos zabierali zaproszeni goście. Nastąpił czas oglądania z bliska samochodu a nawet przymiarki za kierownicą. Na zakończenie uroczystości goście zostali zaproszeni na salę wiejską na ciepły poczęstunek.

30.01.2022 20:55
ZDERZENIE NA ÓSEMCE
ZDERZENIE NA ÓSEMCE

22 stycznia około godziny 12:30 doszło do zdarzenia drogowego na DK-8, przy skrzyżowaniu na Sokolniki. Najprawdopodobniej do zderzenia doszło gdy kierujący samochodem marki Skoda zatrzymał się przed samochodem zamierzającym wykonać lewo skręt a jadący zanim kierujący samochodem Volkswagen już nie zdążył. Na miejscu pracował zespół pogotowia ratunkowego, szczęśliwie nikt nie doznał większych obrażeń. Pracujący na miejscu patrol dzierżoniowskiej drogówki zakończył działania wystawiając mandat na sprawcę kolizji.

22.01.2022 20:14    3
PODEJRZANY O ZABÓJSTWO W RADZIKOWIE ZATRZYMANY
PODEJRZANY O ZABÓJSTWO W RADZIKOWIE ZATRZYMANY

Podejrzany o dokonanie zabójstwa w Radzikowie 53-latek został zatrzymany przez holenderską policję. Pochodzący z Dolnego Śląska mężczyzna, 11 stycznia 2022 r. został zatrzymany w mieście Den Bosch, znajdującym się około 80 km na południe od Amsterdamu. Nie spodziewał się, że policja odnajdzie go tak szybko w nowym miejscu pracy. Był zaskoczony, gdy policjanci dynamicznie skuli go w kajdanki na terenie fabryki, w której dopiero co się zatrudnił. 

15.01.2022 01:19    2
ZDERZENIE OSOBÓWEK KOŁO ŁAGIEWNIK (AKTUALIZACJA WIDEO)
ZDERZENIE OSOBÓWEK KOŁO ŁAGIEWNIK (AKTUALIZACJA WIDEO)

7 stycznia po godzinie 9:00 doszło do zdarzenia drogowego na DK-35 z Łagiewnik do Strzelina. Na wysokości przepompowni zderzyły się samochody osobowe marki Renault i Skoda. Najprawdopodobniej do zdarzenia doszło gdy kierującego samochodem marki Skoda na łuku drogi wyniosło na przeciwny pas i doprowadził do zderzenia bocznego z pojazdem marki Renault, który po uderzeniu wpadł do rowu. Szczęśliwie nikt nie doznał większych obrażeń. Na miejscu pracowała dzierżoniowska drogówka, która sporządziła stosowną dokumentację oraz kierowała ruchem naprzemiennym.

09.01.2022 01:38
ZDERZENIE OSOBÓWEK KOŁO SIENIAWKI (AKTUALIZACJA WIDEO)
ZDERZENIE OSOBÓWEK KOŁO SIENIAWKI (AKTUALIZACJA WIDEO)

2 stycznia około godziny 18:45 doszło do zdarzenia drogowego na drodze wojewódzkiej 384 z Dzierżoniowa do Łagiewnik. Przy zjeździe do Sieniawki zderzyły się samochody osobowe marki: Opel i Toyota. Na miejscu pracowały zastępy Państwowej Straży Pożarnej z Dzierżoniowa oraz zastęp Ochotniczej Straży Pożarnej z Łagiewnik, dzierżoniowska drogówka i pogotowie ratunkowe. W pojazdach podróżowały trzy osoby szczęśliwie nikt nie doznał większych obrażeń. Sprawca kolizji został ukarany według nowego taryfikatora. Mandat w tym wypadku wyniósł 1200 zł. Utrudnienia w ruchu trwały około 3h, gdzie ruchem naprzemiennym kierowali strażacy.

02.01.2021 23:18
ZDERZENIE CZOŁOWE NA ÓSEMCE W ŁAGIEWNIKACH (WIDEO)
ZDERZENIE CZOŁOWE NA ÓSEMCE W ŁAGIEWNIKACH (WIDEO)

22 grudnia tuż po 18:00, na drodze krajowej nr 8 w okolicach Łagiewnik doszło do groźnie wyglądającego wypadku drogowego. Jak wynika z wstępnych ustaleń, 18-latek kierujący oplem nie zastosował się do znaku zakazu wyprzedzania i podwójnej linii ciągłej, zjechał na przeciwległy pas ruchu doprowadzając do zderzenia z prawidłowo jadącym w kierunku Kłodzka samochodem skoda, kierowanym przez 33-letniego mężczyznę. Z uwagi na poniesione obrażenia trzej pasażerowie opla i pasażerka skody zostali zabrani do szpitala. Kierujący byli trzeźwi. Postępowanie prowadzić będą dzierżoniowscy dochodzeniowcy. Komenda PP w Dzierżoniowie

22.12.2021 22:51
ZDERZENIE W  ŁAGIEWNIKACH (AKTUALIZACJA WIDEO)
ZDERZENIE W ŁAGIEWNIKACH (AKTUALIZACJA WIDEO)

20. grudnia, przed 11:00 w Łagiewnikach na ulicy Nowej doszło do zdarzenia drogowego. Jak ustalili policjanci sprawcą kolizji był 73-letni mężczyzna kierujący samochodem marki Renault, który w sposób nieprawidłowy wykonał manewr cofania i doprowadził do zderzenia tylnego z Oplem, prowadzonym przez 55-latka. W wyniku tego zdarzenia nikt nie odniósł większych obrażeń ciała, a sprawca został ukarany mandatem. Komenda Powiatowa Policji w Dzierżoniowie

21.12.2021 21:45
ZAGRAJ Z NAMI W CIAPARASZKĘ
ZAGRAJ Z NAMI W CIAPARASZKĘ

Chyba nie ma takiej osoby, która w czasie wakacji nie zagrałaby w ciaparaszkę, czyli znanego wszystkim badmintona. Sport ten cieszy się co raz większym zainteresowaniem wśród mieszkańców powiatu dzierżoniowskiego, a wszystko za sprawą kilkunastoosobowej grupy zapaleńców, którzy prawie codziennie trenują w różnych miejscach na terenie Ziemi Dzierżoniowskiej.

17.12.2021 18:37    1
Reklama