Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Góry Sowie

KINOWA PREMIERA FILMU O GÓRACH SOWICH
KINOWA PREMIERA FILMU O GÓRACH SOWICH

W niedzielę 1 grudnia w sali Teatru Robotniczego w Bielawie odbyła się kinowa premiera filmu zrealizowanego przez Telewizję Sudecką w ramach projektu pod nazwą: „Unikalne Piękno Środowiska Naturalnego Gór Sowich”, którego beneficjentem jest Stowarzyszenie Ziemia Dzierżoniowska, a partnerami Gmina Miejska Dzierżoniów, Gmina Bielawa, Gmina Pieszyce, Gmina Dzierżoniów oraz Powiat Dzierżoniowski. Frekwencja robiła wrażenie. Niestety nie wszyscy chętni zmieścili się na widowni. Magnesem przyciągających widzów był również koncert Shata Qs, która rozgrzała publiczność do czerwoności.

02.12.2019 12:12    1    3
CZTERY PORY ROKU W GÓRACH SOWICH
CZTERY PORY ROKU W GÓRACH SOWICH

Góry Sowie to unikalne piękno środowiska naturalnego i wyjątkowe miejsce na mapie Dolnego Śląska, idealne dla turystów lubiących ciszę, spokój oraz piesze wędrówki. Na miłośników aktywnego wypoczynku czekają tu stoki narciarskie, doskonałe trasy rowerowe, Twierdza w Srebrnej Górze, Jezioro Bielawskie, Zamek Grodno, a pod nim Jezioro Bystrzyckie. Nad wszystkim góruje wieża widokowa na Wielkiej Sowie. Góry Sowie, to przede wszystkim unikalne na skalę całego kraju środowisko fauny i flory. Nie brak tu wyjątkowej roślinności oraz gatunków zwierząt spotykanych jedynie w tej części kraju.

01.12.2019 20:32    4    6
PROF. SZEWRAŃSKI Z BIELAWY Z WYKŁADEM W RODZINNYM MIEŚCIE
PROF. SZEWRAŃSKI Z BIELAWY Z WYKŁADEM W RODZINNYM MIEŚCIE

W Centrum Edukacji Ekologicznej w Parku Miejskim w Bielawie odbywają się szkolenia organizowane w ramach projektu „Człowiek dla Natury – Natura dla człowieka". Tym razem z wykładem odwiedził swoje rodzinne miasto prof. dr. hab. Inż. Szymon Szewrański.

25.11.2019 19:57    5
ZAPRASZAMY NA WYJĄTKOWY KONCERT I FILM O GÓRACH SOWICH
ZAPRASZAMY NA WYJĄTKOWY KONCERT I FILM O GÓRACH SOWICH

Telewizja Sudecka zapraszamy 1 grudnia o godz. 17.00 do Teatru Robotniczego w Bielawie na kinową premierę filmu pt. Unikalne Piękno Środowiska Naturalnego Gór Sowich - cztery pory roku, a po filmie na scenie wystąpi z wyjątkowym koncertem ShataQS z zespołem w towarzyszcie Jose Torresa.

19.11.2019 18:33    8
UNIKALNE PIĘKNO GÓR SOWICH - JESIEŃ
UNIKALNE PIĘKNO GÓR SOWICH - JESIEŃ

Jesień to wyjątkowa magiczna pora roku, która daje znać, że przyroda powoli przygotowuje się do długiej zimowej pory. Przejście z lata odbywa się w momencie równonocy jesiennej i trwa do momentu przesilenia zimowego.

30.10.2019 17:15    6
JESIEŃ W GÓRACH SOWICH
JESIEŃ W GÓRACH SOWICH

Polska, złota, piękna jesień! Góry Sowie w tych kolorach wyglądają niesamowicie.

14.10.2019 18:33    1
GÓRY SOWIE NA JESIEŃ -  ZAPOWIEDŹ
GÓRY SOWIE NA JESIEŃ - ZAPOWIEDŹ

Góry Sowie urzekają o każdej porze roku, ale to jesień najbardziej przyciąga wszystkich kochających górskie wędrówki... Już wkrótce więcej, a tymczasem mały przedsmak kolejnej produkcji!

08.10.2019 22:04    2
POSPRZĄTALI SZLAKI W GÓRACH SOWICH
POSPRZĄTALI SZLAKI W GÓRACH SOWICH

O tym, że w lesie nie wolno śmiecić wiedzą nawet dzieci. Niestety nie wszyscy dorośli mają tego świadomość, ale by naprawić błędy tych “myślących inaczej” zebrała się spora grupa osób i pod hasłem “Góry Sowie, nie góry śmieci” wyszli na sowiogórskie szlaki uzbrojeni w rękawiczki i worki, aby w drodze na Wielką Sowę zbierać to co zgubili inni.

01.10.2019 13:27    3
ROZSTRZYGNIĘTO KONKURS NA NAJLEPSZY PRODUKT TURYSTYCZNY DOLNEGO ŚLĄSKA 2019
ROZSTRZYGNIĘTO KONKURS NA NAJLEPSZY PRODUKT TURYSTYCZNY DOLNEGO ŚLĄSKA 2019

Dolnośląska Organizacja Turystyczna od 2003 roku na zakończenie letniego sezonu organizuje konkurs, którego celem jest wskazanie gwiazd dolnośląskiej branży turystycznej. W konkursie wziąć udział mogą zarówno atrakcje turystyczne, imprezy czy regiony, w których turyści chętnie spędzają czas. Wśród dotychczasowych zwycięzców znaleźli się m.in. Huta Julia w Piechowicach, Kopalnia Złota w Złotym Stoku, Hydropolis z Wrocławia czy Spływy Pontonowe Ski-Raft w Bardzie.

18.09.2019 19:19    3
UNIKALNE PIĘKNO GÓR SOWICH W LETNIEJ ODSŁONIE
UNIKALNE PIĘKNO GÓR SOWICH W LETNIEJ ODSŁONIE

Góry Sowie warto zwiedzać o każdej porze roku. Jednak najwięcej turystów przyjeżdża tu latem. Szlaki w Górach Sowich są bardzo zróżnicowane i dopasowane do każdego turysty. W zależności od kondycji i doświadczenia w ciągu około godziny z Przełęczy Jugowskiej, walimskiej, czy sokolej można równym krokiem zdobyć ten malowniczy szczyt, na którym znajduje się ponad 100-letnia wieża widokowa.

23.08.2019 12:00    5
GÓRY SOWIE - WIOSNA
GÓRY SOWIE - WIOSNA

Na wiosnę w Górach Sowich wszystko budzi się do życia. Jest to unikatowe miejsce nie tylko na mapie Dolnego Śląska, ale również całej Polski. W górach tych można zobaczyć zagrożone wyginięciem gatunki fauny i flory, wpisane do czerwonej księgi zwierząt i roślin.

10.06.2019 17:56    7
UNIKALNE PIĘKNO GÓR SOWICH W ZIMOWEJ SCENERII
UNIKALNE PIĘKNO GÓR SOWICH W ZIMOWEJ SCENERII

Góry Sowie to unikalne piękno środowiska naturalnego i wyjątkowe miejsce na mapie Dolnego Śląska, idealne dla turystów lubiących ciszę, spokój oraz piesze wędrówki. O każdej porze jest tu wyjątkowo, ale zima jest szczególnie magiczna. Ambasadorami tego pięknego regionu zostali: pochodząca z Dzierżoniowa aktorka Kasia Glinka oraz prezenter i dziennikarz muzyczny - Artur Orzech.

04.03.2019 08:36    1    9
Komentarze
Autor komentarza: SzczypawTreść komentarza: Możliwe że dostał syndromu nagłej śmierci doroslegoData dodania komentarza: 03.07.2022, 20:41Źródło komentarza: Śmierć w BMW po zderzeniu czołowym z ciężarówką na "ósemce"Autor komentarza: cetepeTreść komentarza: znaleś tego kogoś osobiście ze jesteś w stanie oceniać? A nie, czekaj. Typowe polaczkowanie.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 01:38Źródło komentarza: Śmierć w BMW po zderzeniu czołowym z ciężarówką na "ósemce"Autor komentarza: RozważnyTreść komentarza: I bardzo dobrze, kolejnego głupka mniej, sami się eliminują.Dac im tylko BMW🤣🤣🤣🤣Data dodania komentarza: 01.07.2022, 19:49Źródło komentarza: Śmierć w BMW po zderzeniu czołowym z ciężarówką na "ósemce"Autor komentarza: JaTreść komentarza: Ale oko wymalowaneData dodania komentarza: 01.07.2022, 14:36Źródło komentarza: Wjechała w barierki koło urzęduAutor komentarza: ...Treść komentarza: A wprowadzone opłaty za plaże spowodowały że dzieci nie korzystają z niej, gdyż np. rodzice uznali że nie będą się upokarzać i wyrabiać karty bielawianina, wychodząc z założenia, że dzieci i tak jej nie będą ze sobą wozić lub jeśli już to szybką zgubią. Co robią dzieci/młodzież? Pływają przy wyspie, przy brzegu od strony kempingu, gdzie nikt ich nie pilnuje i od razu jest głęboko i niebezpiecznie. Uskuteczniają tam skoki na główkę, podtapianie, pływanie z wyspy na brzeg... a przecież nie wszyscy są wytrawnymi pływakami. Kiedyś skupiały się na strzeżonej plaży i był nad nimi nadzór. Ja rozumiem, że Pana dzieci panie burmistrzu już są dorosłe lub prawie dorosłe i że pana ten problem nie rusza, ale nas rusza i to bardzoData dodania komentarza: 01.07.2022, 13:54Źródło komentarza: Wakacje w Bielawie nie będą nudne!Autor komentarza: taaTreść komentarza: Miał być otwarty 1 lipcaData dodania komentarza: 01.07.2022, 13:14Źródło komentarza: Wakacje w Bielawie nie będą nudne!
Reklama