Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Góry Sowie

ZIMA W GÓRACH SOWICH WIDZIANA Z DRONA
ZIMA W GÓRACH SOWICH WIDZIANA Z DRONA

O tym, że Góry Sowie w zimowej szacie wyglądają pięknie chyba nie musimy nikogo przekonywać!? Zobaczcie jak wygląda Przełęcz Jugowska, Schronisko PTTK Zygmuntówka i Bukowa Chata okiem drona!

13.01.2021 19:47    3
MAPA ZABYTKÓW TECHNIKI DOLNEGO ŚLĄSKA JUŻ DOSTĘPNA
MAPA ZABYTKÓW TECHNIKI DOLNEGO ŚLĄSKA JUŻ DOSTĘPNA

Najnowsza publikacja Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego – Mapa Zabytków Techniki na Dolnym Śląsku – prezentuje wyjątkowe skanseny, muzea, zabytkowe parki maszynowe, czynne zakłady produkcyjne czy budynki użyteczności publicznej w naszym regionie. W sumie to aż 26 obiektów dziedzictwa przemysłowego i technicznego! Zabytki związane z kolejnictwem, tradycją górniczą i hutniczą, z przetwórstwem, łącznością, uzdatnianiem wody czy przemysłem spożywczym, a wszystko to zebrane w jeden, spójny szlak.

13.01.2021 15:06
GÓRY SOWIE - LOT W CHMURACH
GÓRY SOWIE - LOT W CHMURACH

Mamy coś dla wszystkich, którzy lubią czasem pobujać w obłokach :) W ostatnich dniach natura tworzy nad Górami Sowimi piękne spektakle i dziś rano postanowiliśmy przyjrzeć im się z bliska - zapraszamy do oglądania!

25.11.2020 16:07    1
LEGENDY O GÓRACH SOWICH, CZYLI „SIEĆ W DOMU”
LEGENDY O GÓRACH SOWICH, CZYLI „SIEĆ W DOMU”

„Sieć w domu” to projekt realizowany przez Miejski Ośrodek Kultury i Sztuki w Bielawie, dofinansowany z budżetu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pod kuratelą Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura w sieci”. Ten związany z Bielawą i regionem Gór Sowich projekt ma charakter animacyjny i edukacyjny.

05.10.2020 13:09    5
Ruszyła kampania promująca turystykę #OdkryjDolnyŚląsk
Ruszyła kampania promująca turystykę #OdkryjDolnyŚląsk

Dziewięć niesamowitych atrakcji, dziewięć intrygujących haseł, a wszystko przedstawione na bilbordach rozsianych po Dolnym Śląsku i największych miastach Polski – tak Dolny Śląsk zachęca do odkrywania swoich tajemnic. Za nami inauguracja nowej kampanii promocyjnej regionu.

14.07.2020 09:43
LPR DO WYPADKU ROWERZYSTY (AKTUALIZACJA WIDEO)
LPR DO WYPADKU ROWERZYSTY (AKTUALIZACJA WIDEO)

9 lipca około godziny 16;40 doszło do zdarzenia drogowego na drodze z Przełęczy Jugowskiej do Kamionek. Zespół Ratownictwa Medycznego udzielał pomocy, około 50-letniemu rowerzyście, który uległ wypadkowi na około dwa kilometry przed Kamionkami. Na miejsce zostało wezwane Lotnicze Pogotowie Ratunkowe, które podjęło poszkodowanego i przetransportowało do szpitala specjalistycznego. Droga była zablokowana przez 2 godziny. Na miejscu policja ustaliła (przeglądając nagranie z samochodu) że było nieszczęśliwe zdarzenie bez kontaktu z innym pojazdem.

09.07.2020 21:27    1    1
POWSTANIE DOLNOŚLĄSKI SZLAK ZABYTKÓW TECHNIKI
POWSTANIE DOLNOŚLĄSKI SZLAK ZABYTKÓW TECHNIKI

Stworzenie sieci zabytków techniki pomoże dolnośląskim przedsiębiorcom rozwijać swój biznes, a zwiedzającym zaproponuje atrakcyjny, kompletny produkt turystyczny. Marszałek Cezary Przybylski uczestniczył w uroczystości podpisania porozumienie z Fundacją Ochrony Dziedzictwa Przemysłowego Śląska, dzięki któremu powstanie Dolnośląski Szlak Zabytków Techniki.

30.06.2020 09:13
TEGO LATA ODKRYJ UROKI GÓR SOWICH I POSTAW NA AKTYWNE LATO Z KOLEJAMI DOLNOŚLĄSKIMI!
TEGO LATA ODKRYJ UROKI GÓR SOWICH I POSTAW NA AKTYWNE LATO Z KOLEJAMI DOLNOŚLĄSKIMI!

Wodne atrakcje na bielawskim jeziorze, malownicze szlaki Gór Sowich, czy historie zamknięte w srebrno górskiej twierdzy czekają właśnie na Ciebie. Koleje Dolnośląskie z Gminą Bielawa i Gminą Stoszowice zapraszają na rodzinne wakacje i weekendowe wyjazdy turystyczne. Wygodnie, bezpiecznie i prosto do celu.

26.06.2020 22:03
GÓRY SOWIE OTWARTE DLA KAŻDEGO
GÓRY SOWIE OTWARTE DLA KAŻDEGO

Myślicie, że góry mogą zwiedzać wyłącznie osoby w pełni sprawne i w świetnej kondycji fizycznej?

05.06.2020 10:37    1
ZYGMUNTÓWKA - SCHRONISKO W CZASIE KWARANTANNY
ZYGMUNTÓWKA - SCHRONISKO W CZASIE KWARANTANNY

W czasie kwarantanny całkowicie zamknięte zostały schroniska górskie. Przez długi czas nie zaglądał do nich nikt z powodu zakazu wstępu do lasu. Dziś turyści muszą pocieszyć się widokiem tych obiektów z zewnątrz ponieważ ich funkcjonowanie nadal jest wstrzymane. Odwiedziliśmy z kamerą schronisko Zygmuntówka w Górach Sowich, żeby zapytać jak wygląda sytuacja w tego typu obiektach.

29.04.2020 09:07    3
NOWE OTWARCIE KLUBU FITNESS „PIĘKNI I ZDROWI” W DZIERŻONIOWIE
NOWE OTWARCIE KLUBU FITNESS „PIĘKNI I ZDROWI” W DZIERŻONIOWIE

Dzierżoniowski Klub Fitness „Piękni i Zdrowi to jedno z najstarszych miejsc w tym mieście oferujących wiele zajęć rekreacyjnych dla wszystkich chcących aktywnie spędzać czas. W piątek 21 lutego uroczyście oddano do użytku nowe sportowe atrakcje.

25.02.2020 13:10    2
FILM O GÓRACH SOWICH NAGRODZONY NA FESTIWALU FILMÓW EDUKACYJNYCH
FILM O GÓRACH SOWICH NAGRODZONY NA FESTIWALU FILMÓW EDUKACYJNYCH

Zaledwie kilka dni temu w Warszawie w Muzeum Narodowym odbyła się uroczysta gala Międzynarodowego Festiwalu Filmów Edukacyjnych EDUKINO, podczas której zostały wręczone zwycięzcom „Złote Koperniki”. Wśród wyróżnionych filmów znalazła się również produkcja zrealizowana przez Telewizję Sudecką pt: „Unikalne Piękno Środowiska Naturalnego Gór Sowich”, w ramach projektu informacyjno – edukacyjnego, którego beneficjentem jest Stowarzyszenie Ziemia Dzierżoniowska. , a partnerami projektu Gmina Miejska Dzierżoniów, Gmina Bielawa, Gmina Pieszyce, Gmina Dzierżoniów oraz Powiat Dzierżoniowski.

11.12.2019 10:06    2    1
Komentarze
Autor komentarza: rodzicTreść komentarza: Szkoda że skatepark zamknięty...dzieci uwielbiały to miejsce, już od maja, czerwca jak tylko robiło się ciepło, gromadziły się tam tłumnie i nie potrzeba było organizować im żadnych ekstra atrakcji...a teraz, gdy już wakacje pełną parą, skatepark nadal zamknięty...ja rozumiem - modernizacje itd, ale przecież można to robić po sezonie, a nie teraz...włóczą się teraz po osiedlu, po parku, po polach, rodzice denerwują się, bo kiedyś było wiadomo gdzie są i że są bezpieczne, a teraz...nie mogą sobie znaleźć miejsca...duży minus dla władz miastaData dodania komentarza: 29.06.2022, 18:55Źródło komentarza: Wakacje w Bielawie nie będą nudne!Autor komentarza: OnaTreść komentarza: Kim jest kierowcą coś wiadomo ?Data dodania komentarza: 29.06.2022, 10:45Źródło komentarza: Uderzył w drzewo i inny pojazd oraz zbiegłAutor komentarza: zxncTreść komentarza: dzik, nie dzik prawie zabił 4 młodych ludzi i swojego kolezkeData dodania komentarza: 29.06.2022, 08:40Źródło komentarza: Uderzył w drzewo i inny pojazd oraz zbiegłAutor komentarza: fraTreść komentarza: to nie pasażer to dzik :))Data dodania komentarza: 29.06.2022, 07:32Źródło komentarza: Uderzył w drzewo i inny pojazd oraz zbiegłAutor komentarza: abcTreść komentarza: nie wymijal pieszej tylko wyprzedzał volkswagena. Był pijany i naćpany!Data dodania komentarza: 29.06.2022, 00:32Źródło komentarza: Uderzył w drzewo inny pojazd oraz zbieg z miejscaAutor komentarza: Zarzycka EwelinaTreść komentarza: Bardzo dziękujemy za basen, przyda się na zimęData dodania komentarza: 28.06.2022, 23:49Źródło komentarza: W Pieszycach basen napełnia się wodą
Reklama