Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Bystrzyca Kłodzka

W BYSTRZYCY KŁODZKIEJ ZAINSTALUJĄ CZUJNIK JAKOŚCI POWIETRZA
W BYSTRZYCY KŁODZKIEJ ZAINSTALUJĄ CZUJNIK JAKOŚCI POWIETRZA

W Bystrzycy Kłodzkiej od 6 lutego 2020 startuje pomiar jakości powietrza. Pomiar potrwa równo tydzień. To kolejne badanie – poprzednie realizowane było w roku 2017 i wykazały wyjątkowo zły stan jakości powietrza. Profesjonalny pyłomierz mierzy zawartość w powietrzu pyłu zawieszonego PM 2,5 który stanowi zagrożenie dla zdrowia. Wyniki można będzie na bieżąco obserwować na stronie http://dolnoslaskialarmsmogowy.pl przez najbliższy tydzień. W dniu rozpoczęcia pomiaru dziennikarze i przedstawiciele Dolnośląskiego Alarmu Smogowego spotkają się z przedstawicielami urzędu miasta by porozmawiać o sytuacji oraz możliwych rozwiązaniach.

05.02.2020 19:12    3    4
POSTAW SUTY W LUTYM 2020 ZA NAMI
POSTAW SUTY W LUTYM 2020 ZA NAMI

Pół tysiąca uczestników stanęło na starcie trzeciej edycji wydarzenia „Postaw suty w lutym, czyli bystry Hard Core". Miłośnicy tej imprezy spotkali się przy schronisku PTTK Jagodna na Spalonej w Górach Bystrzyckich, aby m.in. uświetnić szczytny cel. W tej edycji to promocja profilaktyki raka piersi i mammografii oraz promocja badań przesiewowych w celu zmniejszenia umieralności na raka sutka. Ze względu na rosnące z roku na rok zainteresowanie tym wydarzeniem, organizatorzy planują zwiększenie limitu uczestników w kolejnych edycjach gdzie aktywność fizyczna i dobra zabawa łączy to, co w naszym życiu ważne, czyli zdrowie.

04.02.2020 09:18
WIEŻA WIDOKOWA NA JAGODNEJ [4K]
WIEŻA WIDOKOWA NA JAGODNEJ [4K]

Wieża czeka na oficjalne otwarcie, a prace budowlane zostały na niej zakończone. Ma 23 metry wysokości. Platforma w formie gondoli znajduje się na 19 metrze skąd można podziwiać niezwykłe widoki. Wieża została wybudowana w ramach projektu „Czesko – Polski Szlak Grzbietowy”. Generalnie projekt ten obejmuje budowę 11 wież, 7 po stronie polskiej.

01.01.2020 20:17    1    3
WPADKI 2019
WPADKI 2019

To od wielu lat nasza tradycja, niektórzy na nie czekają inny woleliby tego uniknąć ;) Przed Wami WPADKI 2019 - kolejna porcja tego co w codziennym życiu jest z materiałów wycinane. Miłego oglądania!

24.12.2019 09:26    7
FINAŁ 19 EDYCJI SZLACHETNEJ PACZKI W KŁODZKU
FINAŁ 19 EDYCJI SZLACHETNEJ PACZKI W KŁODZKU

Za nami finał 19 edycji Szlachetnej Paczki. Obdarowane rodziny są niezwykle szczęśliwe i wdzięczne za okazaną pomoc. W Kłodzku i w całej Polsce odbyło się jedno z najpiękniejszych świąt dobroczynności. Nie raz spotkaniom towarzyszyły łzy radości i niedowierzanie, że istnieją ludzie, którzy pomagają innym w potrzebie.

20.12.2019 19:15
PRZEZ NIEMAL DWA LATA "INSPIROWALI" ZIEMIĘ KŁODZKĄ
PRZEZ NIEMAL DWA LATA "INSPIROWALI" ZIEMIĘ KŁODZKĄ

Stowarzyszenie Fundus Glacensis z Kudowy-Zdroju przez niemal 2 lata realizowało projekt INSPIRACJA. To zintegrowany program zaangażowania obywateli i organizacji w życie publiczne na Ziemi Kłodzkiej. Beneficjentami projektu było ponad 3,5 tys. osób i około 60 organizacji i liderów lokalnych.

15.12.2019 13:07
TRWAJĄ KONSULTACJE SPOŁECZNE "STOP POWODZI! NA ZIEMI KŁODZKIEJ"
TRWAJĄ KONSULTACJE SPOŁECZNE "STOP POWODZI! NA ZIEMI KŁODZKIEJ"

W naszym regionie trwają konsultacje społeczne połączone z kampanią informacyjną Stop Powodzi! na Ziemi Kłodzkiej, organizowane przez Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie. Roboty remontowe zostaną podzielone na 2 etapy. Ten pierwszy obejmuje zabezpieczenie i odtworzenie koryt głównych rzek na terenie 9 miast. Głównym celem jest likwidacja tzw. wąskich gardeł, które utrudniają przejście fali powodziowej.

06.12.2019 13:10
ARES - NAJWIĘKSZY KLASTER ENERGII W POLSCE
ARES - NAJWIĘKSZY KLASTER ENERGII W POLSCE

Klaster ARES powiększył się o kolejnych siedem gmin i powiat kłodzki, które oficjalnie dołączyły do pięciu założycielskich gmin. Liderem Klastra Energii ARES jest gmina Duszniki-Zdrój, a koordynatorem IEN Energy sp. z o.o.

24.11.2019 10:21
MOTO-RAJDOWA CEGIEŁKA W WILKANOWIE
MOTO-RAJDOWA CEGIEŁKA W WILKANOWIE

Rajdowy klimat i przejazdy z zawodowymi kierowcami po odcinku specjalnym, to główny punkt kolejnej Moto-Rajdowej Cegiełki w Wilkanowie k. Bystrzycy Kłodzkiej. Celem wydarzenia jest wspieranie Bystrzyckiego Stowarzyszenia Niepełnosprawnych "STACYJKA".

12.09.2019 21:57
ZA NAMI 37. OGÓLNOPOLSKI RAJD GÓRSKI PRZEWODNIKÓW PTTK
ZA NAMI 37. OGÓLNOPOLSKI RAJD GÓRSKI PRZEWODNIKÓW PTTK

Przez kilka dni na Ziemi Kłodzkiej odbywał się 37. Ogólnopolski Górski Rajd Przewodników PTTK. Dla bedekerów z całej Polski to niewątpliwie okazja do poznania jednego z najpiękniejszych regionów naszego kraju. Inauguracja rajdu odbyła się w Miejsko Gminnym Ośrodku Kultury w Bystrzycy Kłodzkiej.

09.09.2019 19:30    1
FUNDACJA EUROWEEK I MIĘDZYNARODOWE SZKOLENIA W MIĘDZYGÓRZU
FUNDACJA EUROWEEK I MIĘDZYNARODOWE SZKOLENIA W MIĘDZYGÓRZU

W Międzygórzu w gminie Bystrzyca Kłodzka odbyły się kolejne szkolenia Fundacji Euroweek założonej na Ziemi Kłodzkiej w 1994 roku przez Adama Jaśnikowskiego. Euroweek jest programem edukacyjnym dla dzieci i młodzieży w wieku szkolnym oraz dla dorosłych, który ma na celu doskonalenie umiejętności językowych oraz kształtowanie zdolności przywódczych uczestników. Program uczy wielokulturowości, komunikacji społecznej oraz rozwija kreatywność. Uczestnicy obozu w Międzygórzu poza nauką języka podkreślają dodatkowe wartości, jakie wynikają z kontaktów międzynarodowych oraz nowoczesnego i kreatywnego podejścia do przekazywania wiedzy. Szkoleniowcy korzystają z innowacyjnych metod i interaktywnych warsztatów podczas zajęć.

30.08.2019 21:15    2    5
PRZYWRÓCONO POŁĄCZENIA AUTOBUSOWE W POWIECIE KŁODZKIM
PRZYWRÓCONO POŁĄCZENIA AUTOBUSOWE W POWIECIE KŁODZKIM

W Dolnośląskim Urzędzie Wojewódzkim we Wrocławiu, Starosta Kłodzki – Maciej Awiżeń w obecności Etatowego Członka Zarządu Powiatu Kłodzkiego Piotra Marchewki, podpisał umowę intencyjną na utworzenie połączeń autobusowych w powiecie kłodzkim.

28.08.2019 14:38    2    1
Reklama