Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Bystrzyca Kłodzka

DOLNOŚLĄSKI FESTIWAL MUZYCZNY ŚWIĄTECZNIE
DOLNOŚLĄSKI FESTIWAL MUZYCZNY ŚWIĄTECZNIE

W kościele św. Mikołaja 27 grudnia 2021 r. godz.19.00 zapraszamy na koncert w wykonaniu klarnecisty i saksofonisty Ignacego Wysockiego oraz organisty Zbigniewa Gacha.

24.12.2021 10:12    2
ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE OD REDAKCJI TELEWIZJI SUDECKIEJ
ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE OD REDAKCJI TELEWIZJI SUDECKIEJ

Wszystkim naszym widzom z okazji Świąt Bożego Narodzenia życzymy rodzinnych, radosnych i spokojnych świat oraz szczęśliwego Nowego Roku.

24.12.2021 07:02
DROGA Z BYSTRZYCY DO DŁUGOPOLA PRAWIE GOTOWA
DROGA Z BYSTRZYCY DO DŁUGOPOLA PRAWIE GOTOWA

Dobiega końca remont drogi powiatowej na odcinku Bystrzyca Kłodzka - Długopole Dolne. Na chwilę obecną został zakończony odcinek drogi w kierunku Bystrzycy Kłodzkiej od Długopola Dolnego do skrzyżowania z ulicą Unii Lubelskiej.

19.11.2021 09:50
WIEŻA WIDOKOWA NA CZERŃCU / GÓRY BYSTRZYCKIE
WIEŻA WIDOKOWA NA CZERŃCU / GÓRY BYSTRZYCKIE

Wieża widokowa na górze Czerniec - jednym z najwyższych szczytów Gór Bystrzyckich (891 m n.p.m.) to jedna z atrakcji jakie czekają na Was w okolicach Międzylesia. Dziś możecie zobaczyć ją w jesiennej oprawie z lotu ptaka.

08.11.2021 20:25    3
ZBIORNIK PRZECIWPOWODZIOWY W ROZTOKACH Z LOTU PTAKA
ZBIORNIK PRZECIWPOWODZIOWY W ROZTOKACH Z LOTU PTAKA

Polder Roztoki to pierwszy z czterech planowanych zbiorników przeciwpowodziowych jakie mają powstać na terenie Ziemi Kłodzkiej. Budowa obiektu trwała 3,5 roku, a jej koszt to 235 mln złotych. Pomieści on 2,5 mln m3 wody i chronić ma przed zalaniem mieszkańców Międzylesia i okolic.

05.11.2021 11:08    1
POLSKI ŁAD DLA SAMORZĄDÓW - WRĘCZONO PROMESY DLA SAMORZĄDOWCÓW
POLSKI ŁAD DLA SAMORZĄDÓW - WRĘCZONO PROMESY DLA SAMORZĄDOWCÓW

25 października ogłoszono wyniki pierwszej edycji pilotażowego Programu Inwestycji Strategicznych – Rządowy Fundusz Polski Ład. Subregion wałbrzyski otrzymał ponad 349 mln zł bezzwrotnego dofinansowania. Z tej okazji w Miejskim Ośrodku Kultury w Piławie Górnej samorządowcom z powiatów: dzierżoniowskiego, kłodzkiego i ząbkowickiego wręczono symboliczne promesy. Wyniki Programu Inwestycji Strategicznych Polski Ład dla samorządów.

26.10.2021 16:00
NOWE PUNKTY POMOCY PSYCHOLOGICZNEJ W POWIECIE KŁODZKIM
NOWE PUNKTY POMOCY PSYCHOLOGICZNEJ W POWIECIE KŁODZKIM

Mieszkańcy Nowej Rudy i Bystrzycy Kłodzkiej od 1 października mogą bezpłatnie korzystać z pomocy psychologa. Pomiędzy gminami a Starostwem Powiatowym podpisano porozumienia o utworzeniu Punktów Interwencji Kryzysowej. Pomoc udzielana jest w sytuacjach takich jak utrata bliskiej osoby, choroba, zdarzenia losowe, a także osobom doświadczającym przemocy psychicznej, fizycznej oraz ekonomicznej. Gminy zapewniły pomieszczenia, starostwo specjalistów. Jak poinformowała wicestarosta Małgorzata Jędrzejewska - Skrzypczyk, w nowych punktach zarejestrowano już pierwsze interwencje. W 2020 roku z pomocy psychologa w kłodzkim punkcie korzystano ponad 700 razy.

11.10.2021 12:43
MIĘDZYLESIE - GMINA POD TRÓJMORSKIM WIERCHEM
MIĘDZYLESIE - GMINA POD TRÓJMORSKIM WIERCHEM

Międzylesie to atrakcyjna turystycznie miejscowość znajdująca się na samym południu Kotliny Kłodzkiej, przy granicy z Czechami, nad Nysą Kłodzką. Leży między Górami Bystrzyckimi i Masywem Górskim Śnieżnika (1426 m.n.p.m). Miejscowość ta szczyci się długim rodowodem. Osada powstała tu już we wczesnym średniowieczu, a miastem Międzylesie stało się w XIII wieku. Burzliwe były dalsze losy tego miejsca, które w ciągu wieków zmieniało właścicieli, a nawet narodowość. Międzylesie było w rękach czeskich, niemieckich, a od 1945 roku pozostaje w granicach Polski.

16.09.2021 14:33
PYTANIA O 300+
PYTANIA O 300+

Im bliżej roku szkolnego, tym więcej pytań mają rodzice o wyprawkę szczególnie, jeśli dziecko w trakcie nauki z niej zrezygnuje, zmieni szkołę albo rodzic zrobił błąd wypełniając wniosek.

10.08.2021 15:46
MIĘDZYGÓRZE: PODCZAS WYCINKI DRZEW ZGINĄŁ 28-LATEK
MIĘDZYGÓRZE: PODCZAS WYCINKI DRZEW ZGINĄŁ 28-LATEK

Jak poinformowała Podinspektor Wioletta Martuszewska, Oficer Prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku, podczas prowadzonej wycinki drzew doszło do wypadku. Poszkodowany został 28-letni mieszkaniec powiatu kłodzkiego. Na miejsce zostało wezwane LPR, jednak mężczyzna nie przeżył. Na miejscu okoliczności wypadku wyjaśnia policja pod nadzorem prokuratora. Został też wezwany Inspektor Powiatowej Inspekcji Pracy. Więcej po oficjalnym komunikacie prokuratury.

18.05.2021 11:50    1
BYSTRZYCA: WYCIĘLI PONAD 60 DRZEW PRZY WJEŹDZIE DO MIASTA
BYSTRZYCA: WYCIĘLI PONAD 60 DRZEW PRZY WJEŹDZIE DO MIASTA

Bystrzyca Kłodzka w ostatnich dniach zasłynęła w mediach społecznościowych po tym, jak przy wjeździe do miasta wzdłuż ul. Kłodzkiej wycięto kilkadziesiąt drzew. Zdjęcia pojawiły się nawet na popularnym portalu internetowym demotywatory.pl . Sprawdzamy dlaczego ta decyzja urzędników spotkała się z tak dużym oburzeniem mieszkańców, skoro plan na zmianę tego miejsca widnieje od 2016 roku w Lokalnym Programie Rewitalizacji.

17.03.2021 08:07    2
CHCĄ BUDOWAĆ MIESZKANIA – JEST RZĄDOWE WSPARCIE DLA GMIN
CHCĄ BUDOWAĆ MIESZKANIA – JEST RZĄDOWE WSPARCIE DLA GMIN

Burmistrz Kłodzka Michał Piszko, podpisał porozumienie pomiędzy Gminą Miejską a Krajowym Zasobem Nieruchomości. Kłodzko to pierwsza gmina regionu, która w przyszłości chce tworzyć tzw. SIM, czyli Społeczną Inicjatywę Mieszkaniową. Następstwem porozumienia ma być budowa mieszkań z niskim czynszem, dla osób które nie mogą starać się o mieszkania komunalne lub np. nie mają zdolności kredytowej. Celem jest też zatrzymanie młodych osób w małych miejscowościach. Inicjatorem wprowadzenia programu w naszym regionie jest radny powiatowy Jacek Hecht. Obecni w kłodzkim Urzędzie Miasta samorządowcy patrzą na program optymistycznie. Pierwsze łopaty pod budowę nowych lokali zostaną wbite prawdopodobnie już za 3 lata.

15.02.2021 20:45    1
Komentarze
Autor komentarza: cetepeTreść komentarza: znaleś tego kogoś osobiście ze jesteś w stanie oceniać? A nie, czekaj. Typowe polaczkowanie.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 01:38Źródło komentarza: Śmierć w BMW po zderzeniu czołowym z ciężarówką na "ósemce"Autor komentarza: RozważnyTreść komentarza: I bardzo dobrze, kolejnego głupka mniej, sami się eliminują.Dac im tylko BMW🤣🤣🤣🤣Data dodania komentarza: 01.07.2022, 19:49Źródło komentarza: Śmierć w BMW po zderzeniu czołowym z ciężarówką na "ósemce"Autor komentarza: JaTreść komentarza: Ale oko wymalowaneData dodania komentarza: 01.07.2022, 14:36Źródło komentarza: Wjechała w barierki koło urzęduAutor komentarza: ...Treść komentarza: A wprowadzone opłaty za plaże spowodowały że dzieci nie korzystają z niej, gdyż np. rodzice uznali że nie będą się upokarzać i wyrabiać karty bielawianina, wychodząc z założenia, że dzieci i tak jej nie będą ze sobą wozić lub jeśli już to szybką zgubią. Co robią dzieci/młodzież? Pływają przy wyspie, przy brzegu od strony kempingu, gdzie nikt ich nie pilnuje i od razu jest głęboko i niebezpiecznie. Uskuteczniają tam skoki na główkę, podtapianie, pływanie z wyspy na brzeg... a przecież nie wszyscy są wytrawnymi pływakami. Kiedyś skupiały się na strzeżonej plaży i był nad nimi nadzór. Ja rozumiem, że Pana dzieci panie burmistrzu już są dorosłe lub prawie dorosłe i że pana ten problem nie rusza, ale nas rusza i to bardzoData dodania komentarza: 01.07.2022, 13:54Źródło komentarza: Wakacje w Bielawie nie będą nudne!Autor komentarza: taaTreść komentarza: Miał być otwarty 1 lipcaData dodania komentarza: 01.07.2022, 13:14Źródło komentarza: Wakacje w Bielawie nie będą nudne!Autor komentarza: rodzicTreść komentarza: Szkoda że skatepark zamknięty...dzieci uwielbiały to miejsce, już od maja, czerwca jak tylko robiło się ciepło, gromadziły się tam tłumnie i nie potrzeba było organizować im żadnych ekstra atrakcji...a teraz, gdy już wakacje pełną parą, skatepark nadal zamknięty...ja rozumiem - modernizacje itd, ale przecież można to robić po sezonie, a nie teraz...włóczą się teraz po osiedlu, po parku, po polach, rodzice denerwują się, bo kiedyś było wiadomo gdzie są i że są bezpieczne, a teraz...nie mogą sobie znaleźć miejsca...duży minus dla władz miastaData dodania komentarza: 29.06.2022, 18:55Źródło komentarza: Wakacje w Bielawie nie będą nudne!
Reklama