Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama https://michalska.pl

Wiadomości

Bielawska Agencja Rozwoju Lokalnego Sp. z o.o. w Bielawie w 2025 r. odnotowała rekordowy zysk
Bielawska Agencja Rozwoju Lokalnego Sp. z o.o. w Bielawie w 2025 r. odnotowała rekordowy zysk
Bielawska Agencja Rozwoju Lokalnego Sp. z o.o., to podmiot prawa handlowego, którego właścicielem jest Gmina Bielawa. Główną domeną działalności Spółki jest produkcja oraz przesył energii cieplnej i elektrycznej. Przysparza ona firmie aż 83,0 % przychodów. 20.04.2026 08:12
Bielawa: Spotkanie z przedstawicielami Marszałka Województwa Dolnośląskiego w sprawie tras rowerowych
Bielawa: Spotkanie z przedstawicielami Marszałka Województwa Dolnośląskiego w sprawie tras rowerowych
14 kwietnia 2026 r. z wizytą roboczą do Bielawy przybyli pełnomocnicy Marszałka Województwa Dolnośląskiego ds. Rozwoju Ruchu Rowerowego - Piotr Nowicki oraz Michał Bobowiec. 20.04.2026 08:01
KS BALTI:  7 medali na SWIMMANII we Wrocławiu
KS BALTI: 7 medali na SWIMMANII we Wrocławiu
18.04.2026 roku na 50-metrowej pływalni we Wrocławiu odbyła się SWIMMANIA - Dolnośląska Liga Pływacka Edycja III. W zawodach udział wzięły 22 kluby, 519 zawodników. Nasz Klub reprezentowało 11 pływaków - podopiecznych Zuzanny i Jacka Pisarskich: Lila Paraciej, Zuzanna Peterman-Gnojek, Lilianna Mintus, Igor Kurzeja, Jakub Szachniewicz, Aurelia Nowacka, Karolina Stopyra, Wojciech Jazowski, Dawid Goryl, Natasza Paraciej, Dawid Opaliński. 20.04.2026 07:10
MKS 9: Dolnośląska Liga Pływacka
MKS 9: Dolnośląska Liga Pływacka
W dniu 18.04.2026 roku we Wrocławiu odbyły się zawody pływackie „Swimmania, Dolnośląska Liga Pływacka” - III edycja na 50m basenie. W zawodach udział wzięło 519 zawodników z 22 klubów. Nasz Klub reprezentowało czworo zawodników, podopiecznych trenera Pawła Juraszka. 20.04.2026 07:07
Motoryzacyjne #7baniekdlamarysi w Bielawie
Motoryzacyjne #7baniekdlamarysi w Bielawie
W ramach akcji #7baniekdlamarysi zorganizowano w Bielawie piknik motoryzacyjny. Na placu przy Jeziorze Bielawskim zebrało się mnóstwo ludzi, których łączy motoryzacja, a wszystkim przyświecał jeden cel – pomoc Marysi i jej rodzicom w walce o życie i zdrowie. Mała mieszkanka Bielawy cierpi na Zespół Retta, choroba postępuje z dnia na dzień dlatego liczy się czas, a kwota potrzebna na leczenie jest ogromna. https://www.siepomaga.pl/maria-radziemska 19.04.2026 21:43
Wałbrzych Stolicą Kariery: Relacja z IV Strefowych Targów Pracy w Galerii Victoria
Wałbrzych Stolicą Kariery: Relacja z IV Strefowych Targów Pracy w Galerii Victoria
W piątek, 17 kwietnia Galeria Victoria w Wałbrzychu wypełniła się gwarem rozmów rekrutacyjnych i energią zawodowych możliwości. IV edycja Strefowych Targów Pracy, organizowana przez Wałbrzyską Specjalną Strefę Ekonomiczną „INVEST-PARK”, po raz kolejny udowodniła, że region wałbrzyski dynamicznie się rozwija, a lokalni pracodawcy mają wiele do zaoferowania. 19.04.2026 21:06
Nowa Ruda centrum młodej miksologii
Za nami I edycja „Pure Art of Mixology - Junior”
Nowa Ruda centrum młodej miksologii
Nowa Ruda na jeden dzień stała się stolicą młodego barmaństwa w Polsce. W murach Noworudzka Szkoła Techniczna w Nowej Rudzie odbyła się I edycja ogólnopolskiego konkursu „Pure Art of Mixology - Junior”, który zgromadził utalentowanych uczniów szkół średnich z całego kraju. 19.04.2026 16:02
Kolej w Dzierżoniowie. Historia i współczesność 1855-2025
Bardzo ciekawa wystawa
Kolej w Dzierżoniowie. Historia i współczesność 1855-2025
10 kwietnia 2026 roku w Muzeum Miejskim Dzierżoniowa odbył się wernisaż wyjątkowej wystawy czasowej pt. „Kolej w Dzierżoniowie. Historia i współczesność 1855-2025” Ekspozycja nawiązuje do jubileuszu 170-lecia doprowadzenia linii kolejowej do Dzierżoniowa – jednego z najważniejszych wydarzeń w historii rozwoju miasta i regionu, którego obchody zainicjowane zostały w 2025 roku. 19.04.2026 00:25
„Sąd bliżej obywateli” – Prezes Jacek Szerer o nowym otwarciu świdnickiego wymiaru sprawiedliwości
„Sąd bliżej obywateli” – Prezes Jacek Szerer o nowym otwarciu świdnickiego wymiaru sprawiedliwości
W czwartek, 16 kwietnia, w budynku Sądu Okręgowego w Świdnicy odbyło się spotkanie z przedstawicielami mediów. Prezes Jacek Szerer zaprezentował nową strategię polityki informacyjnej, której nadrzędnym celem jest budowa zaufania społecznego oraz transparentność działań wymiaru sprawiedliwości. 17.04.2026 18:00
Rozkręcamy Zielony Budżet Dzierżoniowa 2026
Rozkręcamy Zielony Budżet Dzierżoniowa 2026
Chcesz więcej zieleni lub ekologicznych rozwiązań w Twojej okolicy? Wystarczy zgłosić projekt, zebrać podpisy poparcia, zachęcić innych do głosowania i… obserwować, jak pomysł nabiera życia. Miasto przeznacza na zielony budżet partycypacyjny aż 500 tys. zł. To realna szansa, by zmienić najbliższe otoczenie. Może to właśnie Twój pomysł na ukwiecony skwer pod blokiem albo zielony przystanek stanie się nową wizytówką okolicy? 17.04.2026 13:19
Powiatowy Dzień Kombatanta
Powiatowy Dzień Kombatanta
W środę 15 kwietnia w Zespole Szkół Nr 3 w Dzierżoniowie odbył się Powiatowy Dzień Kombatanta. 17.04.2026 13:06
Jeździł pomimo dożywotnich zakazów. Teraz półtora roku spędzi w więzieniu
Jeździł pomimo dożywotnich zakazów. Teraz półtora roku spędzi w więzieniu
W minioną środę po raz kolejny wsiadł do samochodu osobowego, pomimo orzeczonych w ciągu ostatnich dziewięciu lat już siedmiu dożywotnich sądowych zakazów prowadzenia pojazdów i odsiadywania wyroku w podobnej sprawie w zakładzie karnym. Tym razem jednak na stacji benzynowej spowodował kolizję drogową, a policyjna kontrola zakończyła się dla 48-latka doprowadzeniem go do sądu, który rozpatrzył już jego sprawę w trybie przyspieszonym. Wyrok to półtora roku bezwzględnego więzienia, kolejny dożywotni zakaz kierowania pojazdami, kara grzywny w kwocie 5 tysięcy złotych oraz nakaz wpłaty 10 tysięcy złotych na Fundusz Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej. 17.04.2026 13:01
NAJNOWSZE
Komentarze
Reklama