W ramach Finału Eliminacji Wojewódzkich do XXX Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Prewencji – Turniej Par Patrolowych „Patrol Roku” do rywalizacji stanęło 28 par patrolowych z całego województwa dolnośląskiego. Byli to najlepsi funkcjonariusze służby patrolowo-interwencyjnej, którzy wcześniej pomyślnie przeszli eliminacje na szczeblu miejskim i powiatowym.
Zawodnicy rywalizowali w czterech konkurencjach wymagających wszechstronnego przygotowania zawodowego. Policjanci musieli pokonać tor przeszkód, wykazać się umiejętnościami podczas scenek interwencyjnych z elementami udzielania pierwszej pomocy, osiągnąć jak najlepsze wyniki w strzelectwie oraz rozwiązać test wiedzy ogólnopolicyjnej. Każda z konkurencji miała na celu ocenę przygotowania funkcjonariuszy do realizacji zadań służbowych oraz sprawdzenie ich umiejętności działania w sytuacjach wymagających szybkiego podejmowania decyzji.
Po zakończeniu wszystkich konkurencji i podliczeniu wyników wyłoniono najlepsze pary patrolowe garnizonu dolnośląskiego.
I miejsce – Patrol z Komendy Powiatowej Policji w Głogowie
II miejsce – Patrol z Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu
III miejsce – Patrol z Komendy Powiatowej Policji w Jaworze
Zwycięzcy wojewódzkiego etapu będą reprezentować garnizon dolnośląski podczas finału ogólnopolskiego, który odbędzie się we wrześniu br. na terenie Szkoły Policji w Słupsku.
Wczoraj w siedzibie dolnośląskiej Policji I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu insp. Norbert Kurenda w asyście Naczelnika Wydziału Prewencji KWP we Wrocławiu podkom. Pawła Komzy, wręczył dyplomy, nagrody i promesy tym, którzy okazali się najlepsi w finale wojewódzkim konkursu „Patrol Roku” i reprezentować będą garnizon dolnośląski na arenie krajowej. Wyróżnionym towarzyszyli ich przełożeni – Komendanci poszczególnych jednostek Policji.
Podczas tego spotkania, w którym uczestniczył I Wiceprzewodniczący Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów woj. dolnośląskiego podinsp. Robert Hamuda, wyróżnieni zostali również zwycięzcy dolnośląskiego finału eliminacji do XXIII Kynologicznych Mistrzostw Policji.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy wysokiego poziomu rywalizacji, zaangażowania oraz profesjonalizmu, a laureatom życzymy powodzenia i dalszych sukcesów podczas finału ogólnopolskiego.







Napisz komentarz
Komentarze