Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

SUDECKIE KRYSZTAŁY 2016 PRZYZNANE

W piątek 4 listopada w Zamku na Skale w Trzebieszowicach odbyła się już po raz V gala Plebiscytu Gospodarczego Sudeckie Kryształy. W tym roku nagrody wręczono aż 7 kategoriach.
SUDECKIE KRYSZTAŁY 2016 PRZYZNANE

 

 

W kategorii Najlepsza Firma Odpowiedzialnego Biznesu pierwsze miejsce i statuetkę Sudeckiego Kryształu wręczono dla Pentair Poland z Dzierżoniowa, drugie miejsce zajęła firma Galwanizer również z Dzierżoniowa. Kapituła przyznała dwa trzecie miejsca dla Tauron Ekoenergia z Jeleniej Góry oraz Spółdzielni Socjalnej Arte z Bielawy. W kategorii Najlepszy Produkt Turystyczny pierwsze miejsce przyznano Hotelowi Polanica Resort&SPA, dwa drugie miejsca trafiły do Parku Wielokulturowego Stara Kopalnia w Wałbrzychu oraz Zamku Grodno i Sztolni Walimskich. Na dwóch trzecich miejscach uplasowały się  Villa Alina w Polanicy Zdroju oraz Stajnia Biały Las, Pauliny i Grzegorza Przybylskich. Kapituła postanowiła również przyznać w tej kategorii wyróżnienie dla:
    - Uzdrowiska Lądek-Długopole S.A.
    - Białej Lokomotywy, Pana Leszka Kopcio z Nowej  Rudy
    - Stowarzyszenia PASJONAT z Pieszyc oraz
    - Wyspy Koni w Ostroszowicach.
W kategorii Najlepszy Produkt lub Usługa statuetka powędrowała do właścicieli Ostroszowickiej Fabryki Mebli. A drugim miejscu na podium uplasowała się firma Ol'Vita ze Świdnicy Krzysztofa Dziaducha. W tej kategorii przyznano również dwa trzecie miejsca dla firmy Sonel S.A ze Świdnicy oraz Centrum Lakierowania Proszkowego - Piaskowanie Bogdan Jaworski z Dzierżoniowa. Nie zapomniano równiez o wyróżniniach, które otrzymali:
    - Firma „Arges” Gerard Szwarczyński
    - Centrum Obsługi Działalności Gospodarczej. Klub Biznesu Ziemi Kłodzkiej
    - oraz Pralnia DAGNA LAGOON z Dzierżoniowa. 
W kategorii Najlepsza Firma Rodzinna Sudecki Kryształ powędrował do rodziny Państwa Dobrowolskich z firmy Dobrowolski Transport, dwa drugie miejsca przyznano firmie Galicja z Niemczy Jarosława Węglowskiego oraz Przychodni Diagnosis Państwa Tamary i Adama Iwaszko z Dzierżoniowa. Trzecie miejsce otrzymał Zakład Optyczny Deka Joanny i Roberta Deków z Dzierżoniowa. Wyróżnienia w tej kategorii otrzymali:

    - Firma BRK NETWORK divajs DEVICES Jacek Pasek z Nowej Rudy
    - oraz „Met-Bud” z Dzierżoniowa. W ostatniej kategorii w której oceny dokonywała kapitula konkursowa Sudecki Kryształ za Najlepszą Imprezę Promująca region otrzymały Dzierżoniowskie Prezentacje Gospodarcze, Drugie miejsce otrzymał Minieuroland za Święto Kwiatów. Trzecie miejsce trafiło do organizatorów Dolnośląskiego Festiwalu Biegów Górskich w Lądku Zdroju oraz do Marzeny Zdolskiej za organizację Dolnośląskiego Forum Kobiet w Bielawie . W tej kategorii przyznano również wyróżnienia za organizację: 

    - Międzynarodowego Festiwalu Folklorystycznego     "Bukowińskie Spotkania"     w Dzierżoniowie 
    - oraz Festiwalu Muzyka u  źródeł w Lądku Zdroju.

W szóstej kategorii w której głosowali sami widzowie za pośrednictwem systemu sms, Sudecki Kryształ za osobowość regionu odebrał Jarosław Rudnicki z Dzierżoniowa. Po raz pierwszy prezes Telewizji  Sudeckie wręczył statuetkę Honorowego Sudeckiego Kryształu dla Zamku na Skalę w Trzebieszowicach. Sudeckie Kryształy to również wydarzenie kulturalne. Podczas gali na scenie zaprezentowali się pochodzący z Ząbkowic Śląskich Paweł Kowalczyk, Marta Bałgajewa z Ukrainy. Tercet Sopranissimo. Na koniec podzielił się z publiczością humorem i dobrym słowem znany choćby z Programu Trzeciego Polskiego Radia Piotr Bukartyk. W tym roku po raz pierwszy gala Plebiscytu Gospodarczego Sudeckie Kryształy transmitowana była na żywo zarówno w sieci Vectra s.a. oraz w Internecie. Piąta edycja pokazała, że Sudecki Kryształ to dobra marka rozpoznawalna w całym regionie.


Oceń

Napisz komentarz
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Komentarze
ser 14.11.2016 19:24
My chwali was a wy nas

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Reklama
Reklama