Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama

CICHY ZABÓJCA, BĄDŹ CZUJNY

Trwają dalsze działania dzierżoniowskich strażaków w walce z tzw. „Cichym zabójcą”, od początku bieżącego roku nie ma tygodnia, aby do straży pożarnej nie wpłynęło zgłoszenie związane z tlenkiem węgla potocznie nazywanego czadem.
CICHY ZABÓJCA, BĄDŹ CZUJNY

Takie zgłoszenia dają informację strażakom o tym iż, coraz więcej osób zwraca uwagę na własne bezpieczeństwo ale tragiczne zdarzenia śmiertelne nie pozwalają zwolnić tempa w działaniach zapobiegawczych. Dlatego też poza każdorazową interwencją w przypadku takiego zgłoszenia, strażacy działając prewencyjne przekazują wiedzę w jaki sposób uniknąć tego zagrożenia.

Działania te polegają min. na tym iż, przy wsparciu Starosty Dzierżoniowskiego rozkolportowano ulotki informacyjno-ostrzegawcze w ilości 4 tysięcy sztuk na terenie całego powiatu, korzystając przy tym z pomocy strażaków ochotników, policjantów, strażników miejskich, urzędów w tym samorządowych, a nawet wykorzystując pomoc parafii kościelnych. Staramy się dotrzeć z ostrzeżeniem do jak największej ilości mieszkańców naszego powiatu angażując w to również lokalne media.

Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Dzierżoniowie wystosował za pomocą mediów i innych instytucji otwarty apel do mieszkańców powiatu, aby zwrócili oni swoją uwagę na ochronę siebie i swoich bliskich przed zatruciem tzw. czadem.

Ostatnim wydarzeniem było spotkanie na comiesięcznej naradzie z sołtysami wsi znajdujących się na terenie Gminy Dzierżoniów. Podczas spotkania funkcjonariusz Państwowej Straży Pożarnej omówił rodzaj zagrożenia jakim jest trujący gaz tlenku węgla i jak skutecznie go unikać, przy wykorzystaniu np. czujnika tlenku węgla.  Takie spotkania mają na celu rozpropagowywanie tego problemu poprzez inne osoby zaangażowane społecznie na rzecz mieszkańców naszego powiatu.   

INFO: St. kpt. Arkadiusz Kleban.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: KrystekTreść komentarza: A co dalej z ul Nowobielawska i poboczem inaczej mówiąc z chodnikami dla pieszychData dodania komentarza: 5.02.2026, 13:03Źródło komentarza: Ponad 420.000 zł dotacji dla Gminy Bielawa na opracowanie projektu technicznego budowy III etapu obwodnicy miejskiejAutor komentarza: LokatorTreść komentarza: Na klatkach pali sie w dzień swiatlo na os rozanym blok nr5, czy tylko sie prezesi dogadali między sobą. Juz dwa razy zglaszalem , raz tauron byl i teraz pali się jeszcze dluzej w dzień. To tak specjalnie?Data dodania komentarza: 2.02.2026, 09:42Źródło komentarza: Spółdzielnia Mieszkaniowa w Dzierżoniowie: 567 nowych mieszkań w 18 lat!Autor komentarza: EmerytTreść komentarza: Brawo Adam za super materiał, czekam na następne filmy TS ,pan Jan ma nie samo witą wiedze historycznąData dodania komentarza: 1.02.2026, 20:11Źródło komentarza: Bielawa - zapomniana historia - Pałac BielawaAutor komentarza: OgienTreść komentarza: Szkoda dzieciaka oby wyszedł szybko z tegoData dodania komentarza: 24.01.2026, 19:46Źródło komentarza: Sekundy decydowały o życiu. Odwaga policjantki uratowała 15-latkaAutor komentarza: LakiTreść komentarza: Szkoły da dzieciaka oby wyszedł z tego szybkoData dodania komentarza: 24.01.2026, 19:45Źródło komentarza: Sekundy decydowały o życiu. Odwaga policjantki uratowała 15-latkaAutor komentarza: falconeTreść komentarza: Brawo Panie Gancarz, Jeszcze tylko Zmobilizować wycieczki dla szkół z całego Dolnego Śląska do Srebrnej Góry jako zajęcia z HistoriiData dodania komentarza: 19.01.2026, 14:11Źródło komentarza: „Dolny Śląsk na dobrych torach”. Samorząd województwa zapowiada kolejową ofensywę inwestycyjną
Reklama