Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

W Nowej Rudzie zainstalowano dwa radarowe wyświetlacze prędkości

Dwa radarowe wyświetlacze „pilnują” od kilku dni kierowców na ul. Kwiatkowskiego w Nowej Rudzie - Słupcu. To efekt działań na rzecz poprawy bezpieczeństwa, prowadzonych wspólnie przez władze Powiatu Kłodzkiego i Kopalnie Surowców Skalnych w Bartnicy, które inwestycję sfinansowały. Kierowcy, którzy jadą za szybko, są ostrzegani czerwonym napisem „Zwolnij” tym, którzy jadą przepisowo radar wyświetla zielony napis „Dziękuję”.
W Nowej Rudzie zainstalowano dwa radarowe wyświetlacze prędkości
Autor: Powiat Kłodzki

Ul. Kwiatkowskiego w Nowej Rudzie - Słupcu jest częścią drogi powiatowej nr 3312D. Zarządca drogi - Zarząd Powiatu Kłodzkiego - od dłuższego czasu starał się o ustawienie tu tradycyjnych fotoradarów, ponieważ prowadzone pomiary i kontrole niejednokrotnie wykazywały, że na ul. Kwiatkowskiego natężenie ruchu, szczególnie aut ciężarowych, jest duże, a kierowcy nagminnie przekraczają prędkość. Jak informuje Piotr Marchewka z Zarządu Powiatu Kłodzkiego - O montaż ,,prawdziwych” fotoradarów zwróciliśmy się jakiś czas temu do Głównego oraz Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego. Nasze wnioski zostały jednak odrzucone. Inspekcja uzasadniała decyzję tym, że fotoradary stawia się na głównych, tranzytowych, ważnych drogach, a na jezdniach lokalnych, bocznych nie jest to zasadne, chociażby ze względu na wysoki koszt montażu i utrzymania. W poszukiwaniu alternatywnego dla tradycyjnych fotoradarów rozwiązania, władze powiatu wpadły na pomysł montażu na ul. Kwiatkowskiego tzw. radarów mikrofalowych. A ponieważ wzmożony ruch wynika m.in. z odbywającego się tędy transportu kruszywa z Kopalni Gabra „Słupiec”, powiat poprosił o pomoc Kopalnie Surowców Skalnych w Bartnicy, właściciela zakładu w Słupcu. KSS Bartnica zgodziła się sfinansować radary. Bardzo za to dziękujemy. Cieszymy się, że możemy po raz kolejny liczyć na tego przedsiębiorcę w tak ważnej sprawie, jaką jest bezpieczeństwo - mówi Piotr Marchewka. - Bezpieczeństwo ludzi rzeczywiście jest dla naszej spółki priorytetem - dodał Jakub Madej, prezes KSS Bartnica.  - Związany z naszą kopalnią transport, który odbywa się ul. Kwiatkowskiego, obsługiwany jest przez podmioty zewnętrzne i przeważnie na zlecenie odbiorców naszych kruszyw. Siłą rzeczy nie mamy więc wpływu na to, że np. przyjeżdżający z różnych części Polski kierowcy łamią przepisy. Regularnie prowadzimy adresowaną do przewoźników i klientów kampanię promującą bezpieczne i zgodne z przepisami korzystanie z tej drogi, ale nie wszyscy kierowcy stosują się naszych apeli. A radary na pewno wpłyną na poprawę bezpieczeństwa - dodał prezes Madej.

Inwestycja jest kolejnym działaniem na rzecz poprawy bezpieczeństwa kierowców i mieszkańców Słupca, przeprowadzonym wspólnie przez Powiat Kłodzki i Kopalnie Surowców Skalnych w Bartnicy. W 2018 r. samorząd i KSS Bartnica wykonali razem generalny remont ul. Kwiatkowskiego.


Oceń

Napisz komentarz
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Komentarze
Reklama
Reklama