Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Policja podsumowała weekend na drogach powiatu kłodzkiego

Podczas minionego weekendu na terenie powiatu kłodzkiego funkcjonariusze kłodzkiej drogówki przeprowadzili 117 kontroli drogowych oraz sprawdzili stan trzeźwości u 109 kierujących pojazdami. Ponadto nałożyli 78 mandatów karnych, zastosowali 18 pouczeń, zatrzymali 5 dowodów rejestracyjnych w kontrolowanych pojazdach i 5 uprawnień do kierowania. Mundurowi ujawnili 2 kierujących pojazdami i 1 rowerem w stanie nietrzeźwości. Trzech kierujących utraciło prawo jazdy na najbliższe trzy miesiące, zostało ukaranych mandatem karnym w wysokości 1 500 złotych oraz otrzymało 10 punktów karnych w związku z przekroczeniem prędkości powyżej  50 km/h w obszarze zabudowanym. Podczas minionej doby na terenie powiatu kłodzkiego zaistniało 9 kolizji drogowych. Nie odnotowano  wypadku drogowego.
Policja podsumowała weekend na drogach powiatu kłodzkiego

Policjanci apelują o ostrożną jazdę i dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. Ponadto przypominają, że prędkość jest jedną z najczęstszych przyczyn wypadków, do jakich dochodzi na drogach. Brawurowa jazda, niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze, jazda pod wpływem alkoholu i agresywne zachowania kierujących wobec innych uczestników ruchu przyczyniają się do tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych.


Oceń

Napisz komentarz
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Komentarze
Reklama
Reklama