Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Nowy parking przy ulicy Słobódzkiego w Świdnicy

Przy ulicy Mieczysława Kozara-Słobódzkiego trwa ostatni etap inwestycji Świdnickiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego. Teren wokół budynku i obok, przy dawnym gimnazjum oraz w okolicach sklepu Delikatesy zostanie zagospodarowany.
Nowy parking przy ulicy Słobódzkiego w Świdnicy
Autor: D.Gębala

Powstanie parking na 41 samochodów (37 miejsc standardowych i 4 dla osób niepełnosprawnych) wraz z drogą wewnętrzną, oświetleniem, odwodnieniem oraz nasadzeniem zieleni. Zadanie realizuje wyłoniona w przetargu firma Hypmar z Modlęcina. Jego koszt to ponad 1 milion złotych. 

Obecnie wykonywana jest nowa kanalizacja deszczowa. Prace potrwają do końca czerwca tego roku, kiedy do użytku oddawany będzie budynek ŚTBS. 

- Poprawi to na pewno komfort życia mieszkańców, którzy w ostatnich dwóch latach z cierpliwością znosili utrudnienia wynikające z prowadzonej budowy. Zgodnie z założeniami cały kwartał odzyskany przez miasto zostanie zagospodarowany, a największą "wartością dodaną" dla wszystkich mieszkańców Osiedla Młodych będzie nowa, piękna siedziba Miejskiej Biblioteki Publicznej oraz Klub Seniora – mówi Beata Moskal-Słaniewska, prezydent Świdnicy. 

Przypomnijmy, że budynek ŚTBS przy ul. Mieczysława Kozara-Słobódzkiego 19 to nowoczesny obiekt mieszkalno-usługowy. Znajdzie się w nim 45 mieszkań oraz 65 miejsc postojowych w garażu podziemnym. 


Oceń

Napisz komentarz
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Komentarze
Reklama
Reklama