Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama https://michalska.pl

100 SADZONEK W NIECAŁĄ GODZINĘ

Czy można posadzić w trudnym górskim terenie ponad 100 sadzonek drzewostanu w niecałą godzinę? Oczywiście, że tak. Trzeba tylko podjąć dobrą współpracę ponad wszelkimi podziałami, a szczególnie wtedy kiedy cel jest tak bardzo ważny dla nas wszystkich i naszych przyszłych pokoleń. Udowodnił to Starosta Kłodzki – Maciej Awiżeń, który m.in. wraz z radnymi powiatowymi Jarosławem Przybyłem oraz Grzegorzem Kuzakiem Grzegorz Kuzak, brali udział w odbywającej się w Nadleśnictwie Jugów ogólnopolskiej akcji p.n. „Łączą nas drzewa”, której to zadaniem jest zwrócić uwagę Polaków na bezcenną rolę drzew w przyrodzie.
100 SADZONEK W NIECAŁĄ GODZINĘ

Autor: Powiat Kłodzki

Akcja zorganizowana została przez Lasy Państwowe wspólnie z Ministerstwem Klimatu i Środowiska, które to zaplanowały kilkadziesiąt wydarzeń w całym kraju i tu m.in. są sadzone drzewa również w miejscach dotkniętych przez nieszczęśliwe zdarzenia losowe, jak np. działanie żywiołów lub tak jak w przypadku Jugowa, dodatkowo dotkniętych przez działalność kornika zrosłozębnego, przez którego usunięto około 100 m3 drewna. Główna idea tych działań zawarta została w słowach Edwarda Siarka, pełnomocnika rządu do spraw leśnictwa i łowiectwa - Cyt.:” Chcemy zaakcentować, że wspólnotę narodową budujemy także w relacjach z ojczystą przyrodą. Przyroda to spuścizna, którą odziedziczyliśmy po przodkach i którą przekażemy następcom. Wyrazem naszej dbałości o przyrodę jest sadzenie drzew i dbałość o nie. Pokażemy, że łączą nas drzewa.”

W Jugowie do akcji licznie włączyli się przedstawiciele lokalnej społeczności samorządowej jak min. radni powiatowi, pracownicy różnych służb czy przedstawiciele mieszkańców jak np. młodzież ze Szkoły Podstawowej w Ścinawce Średniej.

Obszar na którym odbyło się zalesianie wynosi 0,23 ha.

Gospodarzami i organizatorami na miejscu tej akcji byli: Dyrektor Lasów Państwowych we Wrocławiu Arkadiusz Wojciechowicz oraz Nadleśniczy Nadleśnictwa w Jugowie - Sławomir Karwowski.

Info: Powiat Kłodzki



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Komentarze

MAL 27.05.2021 08:31
Mniej wycinać

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Zobacz również
Reklama
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Krzychu Treść komentarza: Super Data dodania komentarza: 2.06.2026, 17:36 Źródło komentarza: Znamy szczegóły premierowego (medialnego) przejazdu po bielawskim odcinku zrewitalizowanej Kolei Sowiogórskiej Autor komentarza: Murem za nauczycielką Treść komentarza: Straszne, co z tymi pożarami... Data dodania komentarza: 2.06.2026, 15:41 Źródło komentarza: Dzierżoniów. Interwencja Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do poszkodowanej w pożarze Autor komentarza: Ciechu Treść komentarza: No pięknie, jadąc na rowerach z dziećmi do tamy, musimy wracać ruchliwą drogą pod górę 2km. Debilizm. Data dodania komentarza: 2.06.2026, 14:00 Źródło komentarza: Od 1 czerwca ruch jednokierunkowy wokół Jeziora Bystrzyckiego. Autor komentarza: Higi Treść komentarza: Historyczne otwarcie serio najpierw zniszczyli żeby później odbudować to tylko w Polsce Data dodania komentarza: 2.06.2026, 10:37 Źródło komentarza: Znamy szczegóły premierowego (medialnego) przejazdu po bielawskim odcinku zrewitalizowanej Kolei Sowiogórskiej Autor komentarza: Latający Mercedes Treść komentarza: I skończyło się pajacowanie Na pierwsze autko to chyba rodzice się rozpędzili za bardzo. No ale w Bielawie tak jest że prześcigają się wszyscy na pokaz. Data dodania komentarza: 28.05.2026, 22:36 Źródło komentarza: Dzierżoniów. Zderzenie z Porsche Autor komentarza: mc Treść komentarza: proponuje na malediwy wysłać. Data dodania komentarza: 22.05.2026, 21:55 Źródło komentarza: Zatrzymany za serię przestępstw – uszkodzenie radiowozu, pobicia i naruszenia prawa
Reklama