Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama

NOWY ODDZIAŁ PALIATYWNY WE WROCŁAWIU

Dolnośląskie Centrum Onkologii we Wrocławiu przyjmuje już pacjentów na nowy oddział medycyny paliatywnej. W uroczystym otwarciu wzięli dziś m.in. udział: marszałek Cezary Przybylski, członek zarządu województwa Jerzy Michalak oraz dr Adam Maciejczyk, dyrektor DCO.
NOWY ODDZIAŁ PALIATYWNY WE WROCŁAWIU

Oddział Medycyny Paliatywnej zapewni pacjentom nie tylko opiekę medyczną (odpowiednie ustawienie leków przeciwbólowych, kontrola objawów takich jak duszność czy wymioty), ale też wsparcie psychologa i rehabilitanta. Oddział ten dysponuje 11. łóżkami, powstał z myślą o pacjentach w zaawansowanym stadium choroby nowotworowej. Jego głównym zadaniem jest poprawa jakości życia chorych i ich rodzin.

Poprawa warunków leczenia nowotworów to jeden z priorytetów działań samorządu w ochronie zdrowia. Zależy nam, żeby pacjenci mieli zapewnione kompleksowe leczenie na każdym etapie choroby – mówi marszałek Cezary Przybylski.

Sale wyposażone są w specjalistyczny sprzęt dostosowany do potrzeb pacjentów w zaawansowanym stadium choroby. Pracować tu będzie 2 lekarzy i 15 pielęgniarek. W salach przewidziano też miejsce wypoczynku dla osoby bliskiej.

To kolejny ważny "odcinek" onkologiczny w DCO. Chcemy zapewnić pacjentom kompleksowe leczenie oraz opiekę od momentu zdiagnozowania choroby aż po wsparcie w zaawansowanym jej stadium. Stawiamy na profilaktykę, wczesną diagnozę, wielodyscyplinarne leczenie i w razie konieczności opiekę paliatywną – podsumowuje dr Adam Maciejczyk, dyrektor Dolnośląskiego Centrum Onkologii.

Oddział będzie współpracować z Poradnią Medycyny Paliatywnej i Hospicjum Domowym DCO świadczącym pomoc w domu chorego. Przebudowa i wyposażenie kosztowały ok. 2,5 mln zł.

Poprawa standardów leczenia pacjentów nie jest zadaniem łatwym. To w głównej mierze odpowiedzialność rządu, ministerstwa zdrowia i NFZ. Nie możemy jednak czekać. Staramy się wspierać ten proces wszędzie tam, gdzie to możliwe – zaznacza Jerzy Michalak, członek zarządu województwa.

 

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: CRGTreść komentarza: Trenerze , pamiętamy i bardzo tęsknimy..Data dodania komentarza: 30.11.2025, 22:18Źródło komentarza: MKS 9: Pływacy na zawodach w DzierżoniowieAutor komentarza: BielawaTreść komentarza: 1)"Rondo Tkaczy" - ku pamięci zastrzelonym tkaczom w tzw,, buncie tkaczy,,. ,2), Rondo Włókniarzy,, To są propozycje. 👍Data dodania komentarza: 28.11.2025, 20:07Źródło komentarza: Na mapie Bielawy pojawiło się Rondo Christiana Gottloba DierigaAutor komentarza: Stanisław MyhalTreść komentarza: Zapomniano,że była nazwa BZPB im.II Armii WP a dopiero później nazwę zmieniono na "Bielawa"Data dodania komentarza: 28.11.2025, 18:35Źródło komentarza: Na mapie Bielawy pojawiło się Rondo Christiana Gottloba DierigaAutor komentarza: eraTreść komentarza: zapraszamy do innych jeszcze stojacych dzieki Opatrznosci zamieszkalych budynkow na terenie Gminy BielawaData dodania komentarza: 25.11.2025, 09:05Źródło komentarza: Bielawa: Termomodernizacja gminnego budynku wielorodzinnego, zlokalizowanego przy ul. Strażackiej 4 A, dobiegła końcaAutor komentarza: WieslawTreść komentarza: Jest gorzej i taka jest prawda !!!Data dodania komentarza: 15.11.2025, 08:11Źródło komentarza: DOW NFZ: dot finansowania opieki zdrowotnej, w tym szpitala w DzierżoniowieAutor komentarza: BielawianinTreść komentarza: Gratulacje dla bielawskiego super maratończyka Pana Andrzeja Węclewskiego,który niezmordowanie startuje z sukcesami (prawie we wszystkich polskich maratonach i półmaratonach w kraju).Ten Pan ,pomimo swoich 70 lat wygrał swoją kategorię wiekową,z kolejnym sukcesem kończąc sezon biegowy.Data dodania komentarza: 12.11.2025, 17:38Źródło komentarza: Za nami 10. RST Półmaraton Świdnicki
Reklama