Czym różni się karta debetowa i płatnicza?

  • 29.01.2019, 12:00
  • Grupa Tipmedia
Czym różni się karta debetowa i płatnicza?
Karty płatnicze są na tyle wygodnym i uniwersalnym narzędziem, że we współczesnym świecie uznaje się je za standard. Większość kiosków, sklepów, a nawet automatów posiada opcje zapłacenia kartą, z czego ludzie chętnie korzystają. Nie każdy jednak zdaje sobie sprawę z tego, że karta debetowa a płatnicza to dwie różnie rzeczy, często używając tych odrębnych pojęć zamiennie. Pomyłka ta prowadzi do dużej dezorientacji podczas korzystania z usług w bankach, dlatego warto jest wyjaśnić sobie cechy każdej z wymienionych kart.

Karta debetowa – jak działa i dla kogo jest przeznaczona?

Karta debetowa opiera się bardzo prostej zasadzie. Jest ona bezpośrednio połączona z naszym kontem bankowym, dlatego zgromadzone na niej środki są w gruncie rzeczy oszczędnościami, które przechowujemy w banku. Przy użyciu tego typu karty można wydać jedynie tyle pieniędzy, ile w danym momencie posiadamy. Rozwiązanie to ma swoje wady i zalety. Niewątpliwie atutem jest w jej przypadku względne bezpieczeństwo, szczególnie dla zakupoholików, którzy mają problemy z kontrolowaniem swoich wydatków. Poprzez kartę debetową, w odróżnieniu od kredytowej, nie da się zadłużyć. Koniecznością jest niestety pilnowanie rachunku, szczególnie jeśli karta powiązana jest z naszym głównym kontem, na którym przechowujemy wszystkie środki finansowe.

Problematyczny termin „karta płatnicza” – co warto wiedzieć?

Karta płatnicza to szersze określenie, które obejmuje w sobie, między innymi, kartę debetową. Zawsze warto jest doprecyzować, co właściwie osoba oferująca nam daną usługę ma na myśli. Przed podpisaniem umowy w banku dobrze jestdowiedzieć się, jak można uprościć ten proces. Firma ta oferuje:

  • Renegocjowanie warunków kredytu

  • Pomoc w konsolidacji pożyczki

  • Obniżanie wartości rat

Tyczy się to również różnorodnych kart kredytowych, które skomplikowały finanse wielu nierozważnych osób. Zadłużyć się jest bardzo łatwo, lecz przy spłacie zaległych pieniędzy często potrzebna jest pomoc fachowców. Opracowanie https://www.banksecrets.eu/ro/

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: