Liga hiszpańska już nigdy nie będzie taka sama, czyli odejście Messiego. Typy na nowy sezon – kto wygra La Ligę?

  • 18.08.2021, 11:00
  • Grupa Tipmedia
Liga hiszpańska już nigdy nie będzie taka sama, czyli odejście Messiego.…
Choć świat potrafi błyskawicznie się zmieniać, miłośnicy piłki nożnej znali kilka uniwersalnych założeń. W końcu piłka zawsze jest okrągła, a bramki są dwie. Dopóki piłka w grze, wszystko jest możliwe. Leo Messi zawsze wybiega na boisko w koszulce FC Barcelony. Niestety, ostatnia z wymienionych prawd została nagle wyrwana z kanonu światowej piłki nożnej. Okazało się bowiem, że FC Barcelona nie jest w stanie przedłużyć kontraktu ze swoją legendą. W efekcie Leo Messi stał się zawodnikiem PSG. Wiadomo więc, że La Liga nigdy nie będzie już taka sama. Powstaje zatem pytanie – kto w tej sytuacji jest kandydatem do zwycięstwa?

FC Barcelona – klub pozbawiony lidera i pieniędzy, ale nie nadziei!

Ostatnie tygodnie okazały się prawdziwym dramatem dla Dumy Katalonii. Co gorsza, dramat ten nadszedł po okresie wielkich nadziei. Wynikały one z dwóch czynników. Pierwszym był wybór nowego prezydenta klubu. Dobrze znany w Barcelonie Joan Laporta miał naprawić błędy swojego poprzednika i wyprowadzić klub na prostą. Początkowo wszystko układało się dobrze, a radość kibiców wynikała także z drugiego aspektu. Były nim świetne ruchy transferowe. Do Barcelony za darmo trafili bowiem: Memphis Depay, Sergio Aguero oraz Eric Garcia. Kibice patrzyli zatem w przyszłość z dużym optymizmem. Do czasu...

Niedługo później FC Barcelona opublikowała jeden z najbardziej szokujących komunikatów w historii futbolu. Klub poinformował o tym, że Leo Messi nie będzie kontynuować swojej kariery w barwach Blaugrany. Na drodze do odnowienia kontraktu Argentyńczyka stanęła opłakana sytuacja finansowa katalońskiego klubu. Co więcej, Barcelona do ostatnich dni walczyła o zgłoszenie do rozgrywek Depaya i innych pozyskanych zawodników. 

Nie trudno więc odgarnąć, iż sytuacja w Barcelonie jest daleka od ideału. Mimo tego eksperci ostrożnie ważą swoje typy. Liga hiszpańska na pewno stanie się teraz bardziej wyrównana. Czy to jednak oznacza, że Barcelona spadnie z topu La Ligi? Najbliższe miesiące powinny przynieść odpowiedź na to pytanie.

 

Kto ma największe szanse na wygranie La Ligi?

Na problemach Barcelony bez wątpienia skorzystają jej najwięksi rywale, a w szczególności dwa  kluby z Madrytu. Dość powiedzieć, że już w zeszłym sezonie Atletico Madryt okazyjnie pozyskało Luiza Suareza, czyli dawnego napastnika Blaugrany. Urugwajski golleador miał zresztą spory udział w mistrzostwie zdobytym przez ekipę Diego Simeone. Nie można więc dziwić się osobom, które stawiają Atletico Madryt w roli tegorocznego faworyta.

Trudno byłoby jednak lekceważyć olbrzymi potencjał Królewskich. Real Madryt przez lata toczył zażarte boje z Dumą Katalonii. Tym samym można śmiało założyć, że piłkarze Realu będą chcieli wykorzystać słabszy okres swojego głównego rywala. Na ten moment można więc przypuszczać, iż kwestia mistrzostwa La Ligi rozstrzygnie się właśnie pomiędzy madryckimi klubami.

Oczywiście nie można uprzedzać faktów. Koniec końców Sevilla, Valencia i inne kluby również będą liczyć na udany sezon. Kto wie? Być może to właśnie zespół ze środka tabeli włączy się do walki o ligowy triumf!

Co jasne, wszystkie mecze ligi hiszpańskiej znajdują się w ofertach bukmacherów. To zaś sprawia, iż można je obstawiać na wiele sposobów. Przy okazji nowi gracze powinni pamiętać o tym, że każdy kolejny sezon oznacza nowe bonusy u bukmacherów. Warto więc się z nimi zapoznać. 

Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. STS S.A. (dawniej Star-Typ Sport Zakłady Wzajemne Spółka z o.o.) posiada zezwolenie wydane przez Ministra ds. Finansów Publicznych na urządzanie zakładów wzajemnych. Hazard związany jest z ryzykiem.

Grupa Tipmedia
Materiał zewnętrzny
Podziel się: