ZAPISY GARMIN ULTRA RACE 2022 RUSZAJĄ!

  • 14.01.2022, 10:00
  • Telewizja Sudecka
ZAPISY GARMIN ULTRA RACE 2022 RUSZAJĄ!
Zawody Garmin Ultra Race to cykl kultowy, który co roku wpisuje się w kalendarz startów tysięcy biegaczy ultra w Polsce! W sezonie 2022 organizatorzy ponownie przygotowali dla Zawodników 3 lokalizacje!

Myślenice – to tu zaczynają się góry


W nadchodzącym sezonie Myślenice po raz kolejny zainaugurują cykl Garmin Ultra Race! Beskidy będą areną zmagań zawodników 7 maja 2022! Zawodnicy, którzy zdecydują się na start w ramach tej lokalizacji będą mieli do wyboru jeden z czterech dystansów: GUR 80, GUR 50, GUR 27, GUR 13.
Myślenice są dobrze znane jako „Strefa Czasu Wolnego”. Tutaj w latach 20. XX wieku powstało Zarabie – rekreacyjna dzielnica miasta. Jest ono dzisiaj wymarzonym miejscem odpoczynku dla wszystkich, bez względu na wiek. Nieskażone powietrze, góry, lasy, czyste wody Raby oraz doskonała infrastruktura turystyczna stwarzają liczne możliwości spędzania wolnego czasu.

Radków – wyjątkowa rywalizacja w Górach Stołowych


Drugim przystankiem cyklu będzie malowniczy Radków, gdzie zawodnicy ultra będą rywalizować w dniach 9-11 września 2022 roku.
Zawody Garmin Ultra Race w Radkowie w szybkim czasie zdobyły ogromną popularność i uznanie zawodników. Znakomita lokalizacja doceniana przez biegaczy, a także perfekcyjne oznakowanie tras i niepowtarzalna atmosfera to z pewnością niejedyne atuty radkowskiej imprezy. Dlatego stała się ona punktem obowiązkowym w kalendarzu startowym niejednego zawodnika.
W 2022 roku majestatyczne Góry Stołowe powitają biegaczy już po raz siódmy. W Kotlinie Kłodzkiej biegacze ultra zmierzą się z wymagającymi trasami na jednym z czterech dystansów: 82 km, 55 km, 24 km i 9 km oraz rywalizacji Challenge 158K, w której zawodnicy będą mieli do pokonania dystans około 158 km składający się z dystansów ~82 km + ~55 km + ~24 km z łączną sumą przewyższeń +5905 m/-5905 m.

 

Gdańsk – bieg górski nad morzem


Tradycyjnie na finale cyklu zawodnicy ultra spotkają się w Gdańsku – 3 grudnia 2022 r. W pierwszy weekend grudnia biegacze ponownie zawitają w jednym z najpiękniejszych miast w Polsce.
W ciągu paru lat gdańska lokalizacja Garmin Ultra Race wyrobiła sobie doskonałą markę wśród ultrasów. Mogłoby się wydawać, że północ kraju nie da możliwości na wytyczenie tras z dużą ilością przewyższeń. Nic bardziej mylnego. Lasy Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego, choć leżą w odległości paru kilometrów od Zatoki Gdańskiej, ukształtowaniem terenu przypominają krajobraz typowo górski. Przebiegająca w nich strefa krawędziowa Wysoczyzny Pojezierza Kaszubskiego sprawia, że teren obfituje w liczne doliny i zbocza. Dzięki typowo górskiej rzeźbie terenu na biegaczy w Gdańsku będą czekały trasy ze sporą sumą przewyższeń. Zawodnicy będą mogli wybrać jeden z czterech dystansów: 84 km (ok. 1800 m przewyższenia), 53 km (ok. 1200 m przewyższenia), 27 km (ok. 600 m przewyższenia) i 12 km (ok. 250 m przewyższenia).


Zapisy na Garmin Ultra Race 2022 rozpoczną się 14 stycznia o godz. 12:00. Rejestracja prowadzona będzie za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego na oficjalnej stronie zawodów www.ultrarace.pl. Aby być na bieżąco obserwuj oficjalny profil zawodów na Facebooku!

Telewizja Sudecka

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe