ZATRZYMANI MIELI PÓŁ KILOGRAMA AMFETAMINY

  • 03.12.2021, 17:13
  • Telewizja Sudecka
ZATRZYMANI MIELI PÓŁ KILOGRAMA AMFETAMINY
W pierwsze dwa dni grudnia, policjanci dzierżoniowskiego Wydziału Kryminalnego zabezpieczyli ponad 5131 porcji amfetaminy i gotówkę. Zatrzymani mężczyźni są mieszkańcami naszego powiatu, a wobec jednego z nich zastosowano areszt na okres 3 miesięcy

Pomimo działań profilaktycznych, kar grożących za czyny związane z substancjami zabronionymi, ciągle trafiają się osoby z takimi środkami. Policjanci zaangażowani są w nieustającą walkę z przestępczością narkotykową.

Dzierżoniowscy kryminalni zatrzymali  dwóch mężczyzn, którzy posiadali łącznie ponad pół kilograma narkotyków.

Pierwszy z nich to 31 letni mieszkaniec Dzierżoniowa, który w pierwszym dniu grudnia posiadał przy sobie prawie 47 gramów białego proszku, wstępne badanie wykazało, że była to amfetamina. Mężczyzna był już wcześniej karany za przestępstwa z tej kategorii, wobec czego Sąd zastosował wobec niego areszt na okres 3 miesięcy.

2 grudnia, policjanci w miejscu zamieszkania 44-letniego pieszyczanina zabezpieczyli ponad 466 gramy amfetaminy i pieniądze w kwocie 8500 złotych.

Przypomnijmy, że za posiadanie narkotyków grozi kara do 3, a gdy przedmiotem przestępstwa jest ich znaczna ilość, nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Natomiast handel narkotykami zagrożony jest karą do 8, a gdy w grę wchodzi ich znaczna ilość nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Telewizja Sudecka

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe