WAŁBRZYCH UCZCI 85. ROCZNICĘ URODZIN AGNIESZKI OSIECKIEJ

  • 07.10.2021, 14:07
  • Telewizja Sudecka
WAŁBRZYCH UCZCI 85. ROCZNICĘ URODZIN AGNIESZKI OSIECKIEJ
Trwają przygotowania do niezwykłego koncertu „Tribute to Agnieszka Osiecka”, który zaplanowano 30 października na scenie Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury na terenie Starej Kopalni. Uczestnicy konkursu „Wałbrzych ma Talent” przygotują specjalny koncert poświęcony artystce. Okazja jest wyjątkowa, bo w tym roku przypada 85. rocznica urodzin pisarki i autorki tekstów piosenek.

To będzie trzeci koncert z cyklu „Tribute to… „. Rok temu muzycy z Wałbrzycha prezentowali utwory Zbigniewa Wodeckiego, dwa lata temu Kory Jackowskiej. W tym roku wybór padł na utwory Agnieszki Osieckiej.

- Mamy już szesnastu chętnych do występów. To już jest kilkanaście utworów. To będzie duży koncert. Część uczestników przygotuje duety – mówi Jurand Wójcik, muzyk koordynujący projekt.

Na scenie zaprezentują się finaliści konkursu „Wałbrzych ma Talent”. Przygotowania do koncertu, który zaplanowano 30 października w Wałbrzyskim Ośrodku Kultury na terenie Starej Kopalni trwają.

Przypomnijmy, w tym roku przypada 85. rocznica urodzin Agnieszki Osieckiej. Poetka, pisarka, dziennikarka napisała blisko dwa tysiące tekstów piosenek. Wśród nich są „Dziś prawdziwych Cyganów już nie ma”, „Małgośka” czy „Sing sing” w wykonaniu Maryli Rodowicz, „Śpiewam, bo muszę” w wykonaniu Skaldów, piosenka „Szaloną być”, którą śpiewała Violetta Villas czy „Mój pierwszy bal” z repertuaru Kaliny Jędrusik.

Telewizja Sudecka

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe