7 MLN Z UNII EUROPEJSKIEJ NA ODNAWIALNE ŹRÓDŁA ENERGII

  • 28.09.2021, 14:52
  • Telewizja Sudecka
7 MLN Z UNII EUROPEJSKIEJ NA ODNAWIALNE ŹRÓDŁA ENERGII
Spółka Energia Komunalna pozyskała 7 mln. zł dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na budowę 125 instalacji fotowoltaicznych na obiektach użyteczności publicznej sześciu gmin powiatu dzierżoniowskiego.

Inwestycja o wartości ponad 11 mln zł to prawie 3 MW mocy elektrycznej na dachach lub terenach szkół, przedszkoli, instytucji gminnych i urządzeniach wodociągowo-kanalizacyjnych. Szacuje się, że przy dzisiejszych cenach energii elektrycznej oszczędności jakie łącznie osiągną: Dzierżoniów, Bielawa, Pieszyce, Gmina Dzierżoniów,Łagiewniki, Piława Górna, Wodociągi i Kanalizacja Sp. z o.o. z Dzierżoniowa oraz Zakład Usług Komunalnych z Łagiewnik przekroczą rocznie kwotę 700 tys. zł.

Przy mających nastąpić w naszym kraju wzrostach cen energii, ta oszczędność może być znacznie wyższa. Inwestycja spowoduje ograniczenie emisji dwutlenku węgla do atmosfery na poziomie 2000 ton rocznie. W ten sposób i nasze gminy będą miały swój udział w realizacji krajowej i europejskiej polityki klimatycznej, zmierzającej do powstrzymania ocieplenia klimatu. Instalacja ok. 8.000 paneli fotowoltaicznych rozpocznie się w pierwszym kwartale przyszłego roku i potrwa 12 miesięcy.

Telewizja Sudecka

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe