DZIEŃ OTWARTY INŻYNIERA BUDOWNICTWA

  • 27.09.2021, 13:54 (aktualizacja 28.09.2021, 17:17)
  • Telewizja Sudecka
DZIEŃ OTWARTY INŻYNIERA BUDOWNICTWA
Za nami Dzień Otwarty Inżyniera Budownictwa, który na naszym terenie odbył się 25 września w punkcie konsultacyjnym w Starostwie Powiatowym w Dzierżoniowie.

 

Organizatorami spotkania była Dolnośląska Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa oraz Wydział Urbanistyki, Architektury i Budownictwa Starostwa Powiatowego w Dzierżoniowie. Na inwestorów obecnych, jak i przyszłych, a także użytkowników obiektów budowlanych czekało 14 specjalistów różnych branż, w tym inżynierowie z branży konstrukcyjno-budowlanej, sanitarnej, elektrycznej i do spraw BHP. Ponadto do dyspozycji mieszkańców naszego powiatu i nie tylko byli pracownicy Wydziału Urbanistyki, Architektury i Budownictwa.

W tym dniu inwestorzy mogli skorzystać z bezpłatnych porad związanych z procesem inwestycyjno-budowlanym, od fazy rozpoczęcia, poprzez procedury administracyjne w przedsięwzięciu budowlanym, realizację, aż po zakończenie i odbiór. Na zainteresowanych w prezencie zostały przygotowane “Praktyczny Poradnik dla inwestora – Budowlany proces inwestycyjny od Aspiracji do Zamieszkania” pisany przez inżynierów praktyków; miesięcznik “Inżynier budownictwa – z artykułem “Formalności związane z budową domu – krok po kroku” jak i wiele materiałów promujących powiat dzierżoniowski.

Wartością dodaną akcji było wspólne spotkanie inżynierów z urzędnikami administracji architektoniczno-budowlanej, co też pozwoliło na wymianę praktycznych doświadczeń, a także omówienie zmian w prawie budowlanym.

Okazuje się, że w powiecie dzierżoniowskim inwestorzy nie mają problemu z przygotowaniem realizacji inwestycji. W tym procesie są bowiem dobrze prowadzeni przez uprawnionych projektantów, kierowników budów, inspektorów nadzoru inwestorskiego wykonujących zawód zaufania publicznego, a także posiadają pełną wiedzę o procesie administracyjnym kończącym się uzyskaniem pozwolenia na budowę w kontaktach z pracownikami Wydziału Urbanistyki, Architektury i Budownictwa.

– Uważam, że takie przedsięwzięcia w tym obszarze, wyjścia do ludzi z bezpłatnymi poradami powinny wpisać się w kalendarz corocznych wydarzeń organizowanych przez Polską Izbę Inżynierów Budownictwa przy współpracy z organami administracji architektoniczno-budowlanej i organami nadzoru budowlanego – stwierdziła dyrektor Wydziału Urbanistyki, Architektury i Budownictwa Starostwa Powiatowego w Dzierżoniowie Agnieszka Kruchlak.

Gośćmi spotkania była sekretarz powiatu Izabela Szygudzińska oraz radny Powiatu Dzierżoniowskiego Tomasz Mitraszewski.

Telewizja Sudecka

Zdjęcia (10)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe