MĘŻCZYZNA OKAZAŁ SIĘ PODROBIONYM PRAWEM JAZDY

  • 23.09.2021, 14:15
  • Telewizja Sudecka
MĘŻCZYZNA OKAZAŁ SIĘ PODROBIONYM PRAWEM JAZDY
Dzierżoniowscy policjanci zauważyli jadący chodnikiem samochód. Kierujący tym pojazdem popełnił jeszcze inne wykroczenia, dodatkowo okazał sfałszowany dokument i nie posiadał polisy OC

22 września Policjanci Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego pełnili służbę patrolową. Około 14:30, kiedy na ciągach komunikacyjnych dla pojazdów, ale i pieszych jest duży ruch zauważyli, że chodnikiem na ulicy Piłsudskiego porusza się samochód. Kierujący tym pojazdem dojechał do przejścia dla pieszych, wjechał na nie, wymusił pierwszeństwo na przechodzącej osobie i ruszył w kierunku ulicy Bielawskiej. Policjanci podjęli interwencję. W trakcie sprawdzania osoby w policyjnych bazach danych okazało się, że 62-latek nie posiada uprawnień do kierowania. Mężczyzna zaprzeczył i okazał blankiet prawa jazdy. Okazany dokument od razu zwrócił podejrzenia policjantów, gdyż nie posiadał hologramów, a dodatkowo numer blankietu posiadał znacznie więcej cyfr niż powinien. Jakby tego było mało, samochód nie posiadał obowiązkowego ubezpieczenia. Mężczyzna został przewieziony do Komendy Powiatowej Policji w Dzierżoniowie, gdzie usłyszał zarzut użycia za autentyczny podrobionego dokumentu, za co grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. W związku z szeregiem popełnionych wykroczeń policjanci skierują wniosek o ukaranie do sądu.

Telewizja Sudecka

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe