POCISK ARTYLERYJSKI W POWIECIE DZIERŻONIOWSKIM

  • 21.09.2021, 15:45
  • Telewizja Sudecka
POCISK ARTYLERYJSKI W POWIECIE DZIERŻONIOWSKIM
W trakcie prowadzonych prac rolnych w Sokolnikach został znaleziony pocisk artyleryjski z II Wojny Światowej. Policja zabezpieczyła niewybuch oraz teren do czasu pojawienia się saperów.

20 września dyżurny z Komendy Powiatowej Policji w Dzierżoniowie otrzymał informację o znalezieniu przedmiotu, który może być niewybuchem, na polach w okolicach Sokolnik. Na miejsce zdarzenia niezwłocznie udała się grupa minersko-pirotechniczna, która potwierdziła fakt, odnalezienie pocisku artyleryjskiego długości 60 cm i średnicy 10 cm. W toku czynności ustalono, że w trakcie wykonywanych tam prac agro - technicznych został ujawniony niewybuch. Policja na czas zabrania pocisku przez specjalną jednostkę saperów zabezpieczyła teren. Saperzy zabrali pozostałość po II wojnie następnego dnia po 11:00 i wywieźli na poligon celem neutralizacji. W akcji brała udział policja, grupa minersko-pirotechniczna, oraz saperzy z JW. w Brzegu.

Telewizja Sudecka

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe