STRAŻAK ZLECIŁ PODPALENIE SAMOCHODÓW

  • 17.09.2021, 18:20 (aktualizacja 17.09.2021, 19:59)
  • Krzysztof Bachiński
STRAŻAK ZLECIŁ PODPALENIE SAMOCHODÓW
W ostatnich dniach doszło do zatrzymania strażaka mł. kpt. Krzysztofa B., który przez wiele lat pracował w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Dzierżoniowie. Od jesieni 2020 r. pracował w KP PSP Kłodzko w Wydziale Operacyjno-Szkoleniowym. Od 1 lipca 2021 r. był Zastępcą Dowódcy JRG Świdnica.

 

Jak informuje Prokuratura Rejonowa w Dzierżoniowie 14 września decyzją sądu został aresztowany na trzy miesiące  mł. kpt. Krzysztof B. z JRG Świdnica, przeciwko  któremu kilku strażaków z Dzierżoniowa  skierowało akt oskarżenia związku z artykułem 212 kodeks karnego. Prawdopodobnie w związku z tym Krzysztof B. nakłonił jednego z młodych sąsiadów do podpalenia dwóch samochodów. Straty, które oszacowano to 15 000 i 25 000 zł . Policjanci, którzy wyjaśniali okoliczności pożarów nabrali podejrzeń co do tego, ponieważ paliły się samochody strażaków. Mundurowi ostatecznie zatrzymali sprawcę pożarów, a ten nie chciał sam odpowiadać za podpalenia. Mężczyzna wskazał, że zlecił mu to Krzysztof B. płacąc 500 zł. Młodszy kapitan został zatrzymany 13 września w świdnickiej komendzie.  Mężczyznom grozi do pięciu lat więzienia.

Prokuratura Rejonowa w Dzierżoniowie

 

 

Krzysztof Bachiński

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
dorota
dorota 18.09.2021, 17:51
nie wierze ktos chce go zniszczyc

Pozostałe