ROZPOCZĘŁA SIĘ PRZEBUDOWA 900 M FRAGMENTU DROGI JAŹWINA – KIEŁCZYN

  • 06.09.2021, 14:08
  • Telewizja Sudecka
ROZPOCZĘŁA SIĘ PRZEBUDOWA 900 M FRAGMENTU DROGI JAŹWINA – KIEŁCZYN
Rozpoczęła się przebudowa 900 metrowego fragmentu drogi na odcinku Jaźwina – Kiełczyn. W ciągu kilku najbliższych tygodni wyeksploatowaną nawierzchnię zastąpi nowa nakładka asfaltowa, dzięki której przejazd będzie bardziej komfortowy. Prace, których koszt sięgnie 600.000 złotych, mają się zakończyć w październiku.


 

Oprócz tego Zarząd Dróg Powiatowych realizuje również kilka innych inwestycji. Mowa między innymi o budowie chodników w Józefówku oraz przy ulicy Szewskiej w Bielawie. Budowa, która w sposób zdecydowany poprawi bezpieczeństwo pieszych, powinna zakończyć się w listopadzie. Nowy chodnik z kostki betonowej jest realizowany dzięki pozyskaniu przez Powiat Dzierżoniowski 850.000 złotych z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Natomiast całkowity koszt prac wyniesie 910.000 złotych.

 

Jednocześnie Zarząd Dróg Powiatowych realizuje remont drogi w Tuszynie o wartości 825.000 złotych, a także budowę chodników w Piławie Górnej i Piskorzowie. Natomiast jeszcze w tym roku Powiat Dzierżoniowski planuje rozpocząć prace związane z:

remontem drogi w Kiełczynie (wartość 1.000.000 zł, dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg),

przebudową drogi Podlesie – Ruszkowice (II etap),

budową chodnika w Ostroszowicach,

wykonaniem bezpiecznych przejść dla pieszych w Niemczy i Jaźwinie.

 

Warto także wspomnieć, że w tym roku Zarząd Dróg Powiatowych wykonał już kilka istotnych inwestycji. Mowa o budowie chodnika przy ulicy Wojska Polskiego w Bielawie, przebudowie drogi na odcinku Podlesie – Ruszkowice (I etap), przebudowie przepustu przy drodze w Olesznej oraz budowie peronów autobusowych w Roztoczniku i Gilowie.

 

Telewizja Sudecka

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe