WAŁ SZWEDZKI - JAK ZMIENI SIĘ STAROMIEJSKIE CENTRUM DZIERŻONIOWA?

  • 30.08.2021, 19:03 (aktualizacja 30.08.2021, 19:38)
  • Telewizja Sudecka
WAŁ SZWEDZKI - JAK ZMIENI SIĘ STAROMIEJSKIE CENTRUM DZIERŻONIOWA?
Wzniesiony w 1633 roku wał szwedzki w Dzierżoniowie znajdujący się w południowej części murów obronnych już niebawem poddany zostanie rewitalizacji. Pierwszym etapem będzie przeprowadzenie prac na odcinku od ul. Krasickiego do ul. Pocztowej.


 

Wał Szwedzki - aranżacja terenów zielonych (przycięcie i usunięcie chorych i powodujących zagrożenie drzew, nowe nasadzenia i pielęgnacja istniejącej zieleni

- przebudowę schodów

- wzmocnienie wału szwedzkiego, w tym remont muru oporowego,

- budowa amfiteatru,

- przebudowa ciągów pieszo-rowerowych,

- utwardzenie terenu w obrębie międzymurza (podesty) dla potrzeb ustawienia elementów ekspozycyjnych.

- montaż małej architektury (ławki, kosze na śmieci, tablice i gabloty, pergole), - nowe oświetlenie

- iluminacja murów i wieży ciśnień

- instalacja monitoringu, wprowadzenie i trzymanie czasowej organizacji ruchu, wprowadzenie stałej organizacji ruchu, Prace budowlane będą prowadzone pod nadzorem archeologicznym, a kwestie zieleni pod nadzorem dendrologa. wartość robót budowlanych – 2 mln 325 tys. zł.; inwestycja realizowana jest w ramach zadnia: „Zagospodarowanie rynku i terenów w obrębie Staromiejskiego Centrum Dzierżoniowa i Rewitalizacja parku Miłośników Dzierżoniowa”; dofinansowanie zewnętrzne - Rządowy Funduszu Inwestycji Lokalnych na realizację następujących zadań 8 000 000 zł; całkowita wartość inwestycji: 8 450 000 zł.

Telewizja Sudecka

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe