WSZYSTKO... JEST LICZBĄ

  • 25.08.2021, 12:01 (aktualizacja 25.08.2021, 12:03)
  • Telewizja Sudecka
WSZYSTKO... JEST LICZBĄ
To tytuł najnowszej wystawy czasowej Muzeum Miejskiego Dzierżoniowa przygotowywanej na nowy rok szkolny. Jej wernisaż zaplanowano 2 września o godzinie 12.00.

Wystawę przygotowało Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jak sam tytuł wystawy, a zarazem popularne hasło pitagorejczyków, wskazuje, wystawa dotyczy królowej nauk – matematyki. Interaktywne eksponaty podzielone są na dwa działy. Pierwszy z nich to „Język natury”, gdzie można poeksperymentować i dowiedzieć się ciekawych rzeczy z zakresu geometrii. Drugi dział nosi nazwę „Liczby wokół nas” i tam, również samodzielnie przeprowadzając eksperymenty, można sprawdzić, jak wiele jest sposobów liczenia oraz jak bardzo, często w zaskakujący sposób, matematyka otacza nas w codziennym życiu.

O eksponatach podczas wernisażu opowie dr Maciej Kluza z UJ w wykładzie „Oswajanie nieskończoności”. Na niepowtarzalne spotkanie z matematyką w muzeum przy ulicy Świdnickiej 30, zapraszamy do końca października.

Telewizja Sudecka

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe