OBWODNICA DZIERŻONIOWA JUŻ OTWARTA

  • 13.08.2021, 12:36 (aktualizacja 17.08.2021, 16:57)
  • Telewizja Sudecka
OBWODNICA DZIERŻONIOWA JUŻ OTWARTA
Za nami otwarcie pierwszego etapu budowy obwodnicy Dzierżoniowa. Oddany dziś do użytku odcinek połączył drogi wojewódzkie nr 383 i 382 od ul. Jana Kilińskiego do ul. Świdnickiej. Koszt budowy nowej trasy przekroczył 35,5 mln złotych. W uroczystości uczestniczyli m.in.: Michał Dworczyk - szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, marszałek Cezary Przybylski i Tymoteusz Myrda, członek zarządu województwa.- Budowa infrastruktury, również tej drogowej, jest jednym z podstawowych zadań samorządu województwa. Dzięki niej stale poprawiamy naszą dostępność transportową, która jest ważna dla inwestorów, ale przede wszystkim dla mieszkańców. Cieszę się, że prace postępują zgodnie z zaplanowanymi harmonogramami i możemy dziś otworzyć fragment powstającej obwodnicy Dzierżoniowa. To pierwszy z trzech etapów tej inwestycji jednak jestem przekonany, że w dużej mierze rozwiąże on komunikacyjne problemy miasta i okolic – mówi marszałek Cezary Przybylski z Bezpartyjnych i Samorządowców.

 

Nowa inwestycja to ponad 3 km nowej drogi, a także ronda, skrzyżowania, oświetlenie, ścieżka rowerowa, ekrany akustyczne i 3 wiadukty. Budowa drogi kosztowała 28,6 mln złotych, a pozostałe 6,9 mln złotych pochłonęły dodatkowe prace związane z konieczną przebudową sieci energetycznej.

 

- Dziękuje samorządowcom za współpracę przy budowie ważnych inwestycji infrastrukturalnych. Sieć dróg na dolnym Śląsku, również tych ekspresowych, stale się poszerza, co zwiększa komfort przemieszczania się i przede wszystkim bezpieczeństwo. Dziś otwieramy pierwszą część obwodnicy Dzierżoniowa, druga jest w trakcie realizacji, a trzecią planujemy sfinansować m.in. dzięki środkom europejskim z nowej perspektywy oraz z Funduszu Polski Ład – wyjaśnia Michał Dworczyk, szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

 

Drugi etap trasy połączy wkrótce drogi wojewódzkie nr 384 i 383 (od ul. Kilińskiego do ul. Batalionów Chłopskich). Umowę na ich wykonanie podpisano w ubiegłym roku i obecnie trwają prace budowlane, których zakończenie planowane jest na jesień 2023 roku. Koszt budowy II etapu sięgnie 37 mln złotych. Docelowo w najbliższych latach powstanie też trzeci, ostatni fragment trasy. Obecnie trwają prace nad przygotowaniem postępowania przetargowego, którego celem będzie wybór wykonawcy tego odcinka.

 

- To odcinek na ważnym szlaku między drogą ekspresową S3 z Jawora, przez Strzegom, Dzierżoniów w kierunku drogi krajowej nr 8, gdzie wkrótce przebiegać będzie szybka trasa S8. Istotny łącznik który poprawi płynność komunikacyjna w tej części regionu – zaznacza Tymoteusz Myrda, członek zarządu województwa.

 

- Dzierżoniów jest jednym z kilku miast powiatowych, do których dojeżdża się wyłącznie drogami wojewódzkimi. Wyprowadzenie ruchu tranzytowego w tym miejscu spoczywa więc wyłącznie na województwie. Dlatego cieszę się, że takie inwestycje są realizowane. To jednocześnie poprawa jakości życia, szansa rozwoju gospodarczego miasta, ale przede wszystkim poprawa bezpieczeństwa mieszkańców i podróżnych – mówi Patryk Wild Przewodniczący sejmikowej komisji Polityki Rozwoju Regionalnego i Gospodarki.
 


źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego
Telewizja Sudecka

Zdjęcia (5)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (8)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Suchy
Suchy 14.08.2021, 10:19
Co to z takim szumem otwierać kawałek do nikąd
Zobaczymy co ci fachowcy teraz wymyśla w następnej części gdzie trzeba obejść tory kolejowe którymi to pociągami nikt nie jeździ a tak miało jeździć tym pociągiem tłumy ,taka inwestycja a to tylko BAREJA
CYRK
Dkl
Dkl 13.08.2021, 21:56
Po przeszło roku, bo przewody buły za nisko, kto uzgadniał przebieg drogi. Takie niespodzianki tylko pod rządami PiS .
akli
akli 14.08.2021, 23:09
przebieg tej drogi byl juz w 2008 roku :)
Zygmunt
Zygmunt 13.08.2021, 17:13
Już myślałem ,że nie dożyję tego otwarcia... No GRATULUJĘ !!!
Roman z Gliwic
Roman z Gliwic 13.08.2021, 05:27
Nie, przepraszam - na zdjeciu jest gdzieś z boku...
nikt inny
nikt inny 13.08.2021, 19:28
mój komputer ma chyba zbyt mały ekran bo nie widzę
Roman z Gliwic
Roman z Gliwic 13.08.2021, 05:24
No rzeczywiście - nieprzeciętne tempo prac. 3km w 5 lat! Chiny budowały szybciej Wielki Mur setki lat temu.
A tak na marginesie - nie widać burmistrza Dzierżoniowa na oficjalnym otwarciu obwodnicy Dzierżoniowa. Dziwne...
Jędrek
Jędrek 13.08.2021, 21:42
Widziałeś żeby Wróg PIS-u staL z nimi w jednym szeregu prędzej by kazał zaorać tą obwodnicę bo nie wykonała tego PATOLOGIA obywatelska.

Pozostałe