ASYSTENT OSOBISTY OSOBY NIEPEŁNOSPRAWNEJ ORAZ OPIEKA WYTCHNIENIOWA

  • 07.08.2021, 09:57
  • Telewizja Sudecka
ASYSTENT OSOBISTY OSOBY NIEPEŁNOSPRAWNEJ ORAZ OPIEKA WYTCHNIENIOWA
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie i Ochrony Zdrowia w Dzierżoniowie zaprasza do udziału w programach „Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej” oraz „Opieka wytchnieniowa”.

Programy adresowane są do:
– dzieci, które nie ukończyły 16 roku życia i posiadają orzeczenie o niepełnosprawności i wymagają stałej i długotrwałej opieki oraz wsparcia osoby drugiej w wykonywaniu codziennych czynności;
– osób niepełnosprawnych posiadających orzeczenie o znacznym bądź umiarkowanym stopniu niepełnosprawności albo orzeczenie równoważne, które wymagają wsparcia asystenta w wykonywaniu codziennych czynności oraz funkcjonowaniu w życiu społecznym,
opiekunów dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności oraz opiekunów osób posiadających orzeczenie o znacznym stopniu niepełnosprawności lub równoważne.

Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej ma wspierać osobę niepełnosprawną między innymi w wyjściu, powrocie lub dojazdach w wybrane miejsce, np. praca, placówki oświatowe i szkoleniowe, świątynie, placówki służby zdrowia, urzędy, znajomi, wydarzenia kulturalne, rozrywkowe, zakupach, korzystaniu z dóbr kultury, wykonywaniu czynności dnia codziennego.

W ramach opieki wytchnieniowej opiekunowie sprawujący na co dzień opiekę nad osobami niepełnosprawnymi będą mieli możliwość skorzystania ze specjalistycznego poradnictwa psychologicznego oraz wsparcia w zakresie nauki pielęgnacji, rehabilitacji, dietetyki.

Szczegółowych informacji na temat programów udziela Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie i Ochrony Zdrowia w Dzierżoniowie ul. Piastowska 1 tel.74-833-98-95.


źródło: pow.dzierzoniow.pl

Telewizja Sudecka

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe